O czym chcesz poczytać na blogach?

Tryton

jestem gwiazdą ludzi fantazją wyzwalam zazdrość


skomentuj tak jak zrobiło to (8) wspaniałych koniarzy :*
2004-04-21 14:21:22 >> niedziela poniedziałek wtorek


to bedzie krotka notka no wiec jest sroda ide zaraz na niemiecki a wczoraj i w poniedziałek byłam na koniach :) ale zacznijmy od niedzieli wiec
NIEDZIELA
czułam sie fatalnie nawet gorzej niz fatalnie było okropnie
PONIEDZIALEK
było lepiej ale i tak zle jesli chodzi o samopoczucie ale po lekcjach pojechałam na konie :) i jezdzilam razem z sysia i ola ! ja na foxie :* ola hawaja sysia tryton tryton wariował na lonzy wiec wylonzował go p. Wojcik, wziął sysie na trytku na lonze i wszystko bylo spoko ! jazda byla fajna skakałysmy io Foxioo lądował no dobra nozke wspaniały jest.
WTOREK
jak przyszłysmy to madzia jezdzila na karino (nie wiem czy przez c czy k ) potem aga z alą u kasi potem grupa i my ale sysia nie wiedziała co robić bo przemek na trytonie a ona nie wiedziała na kim o i tryton uciekl z mysjki na dwor na pola ale go złapali :))) no i w koncu ola miała brac heoinke sysia hawaje i ja foxa i tak bylo tina powedziała ze nie bedziemy skakać tylko cwiczyć zmiane nogi na drągu no ale ola.

Drobiazgowo

Darzę sympatią.

             

( podziękowania za fot.  - forum moje miasto .)


Mnie spodobały się najbardziej tzw zdroje uliczne , dają możliwość schłodzenia dłoni, zaspokojenia pragnienia a ponadto są takim małym w porównaniu z fontannami ale misternie wykonanym drobizagiem bardzo cieszącym moje oko. Lubie przy nich przystanąć ....
 


A to jedna z najbardziej znanych w  świecie   Fontanna di Trevi.
Centralnymi postaciami fontanny są Neptun i dwa trytony. Neptun znajduje się na rydwanie zaprzężonym w dwa konie, z których jeden jest spokojny prowadzony przez trytona z prawej strony, tryton z lewej strony natomiast stara się okiełznać niespokojnego konia. Symbolizują one dwa odmienne stany morza.[1] W sąsiednich niszach alegorie Zdrowia (po prawej) i Obfitości (po lewej).

Legenda wiąże nazwę fontanny z imieniem Trevia noszonym przez dziewicę (łac. virgo), która odkryła źródło wody wykorzystane przy budowie akweduktu. Wodę doprowadzaną przez ten akwedukt do fontanny nazywa się Acqua Virgo.

Turyści zwyczajowo wrzucają.

Światek Literatów Częstochowskich, v.3.0 pedalska

Rzygi! Powrót! Wiersz-poemat w przerwie pomiędzy kolejnymi fragmętami powieści
Mężczyzna w pasiastej koszuli
Przeczulony na punkcie higieny
Ruszył w dół zbocza pełnego pszczelich uli
Mając w swej głowie obraz syreny.
"Och, syreno!" myślał sinusoidalnie
"Chciałbym być trytonem u twego boku.
Chciałbym dotrzeć do ciebie astralnie
Nie odstępować cię ani kroku."
Przemierzył setkę mil pieszo, śpiewając
"Pragnę być stutysięcznym miastem,
I każdego mieszkańca swego doskonale znając,
Częstować go świeżym, malinowym ciastem."
Dotarł do granicy, był tam celnik Zbyszek.
"Hola!" rzekł Zbyszek i podskoczył szczerze
"Wylegitymuj się paszportem lub worem pełnym szyszek
Albo zjem cię dzisiaj na wieczerzę."
Bo był to lew-mantikora
Do bitki skora
Wstrętny bucefał i zadufany w sobie brzdąc
Pod jego tyłkiem.

"I put a spell on you... Because you’re mine... You’re mine" - Onet.pl Blog

Gdy w drugiej była różdżka wbijająca się mu w żebra.

 

Anastazja stoi na środku Atrium i mówi. O tym, co zrobiła przez dziesięć miesięcy pobytu w tym kraju. O tym, że kilkukrotnie grała w karty z dementorami. Co okazało się ciekawym przeżyciem. Zwłaszcza fakt, że jeszcze żyje. O swojej działalności w szkole. Na Pokątnej i Nokturnie. O kontaktach z olbrzymami, centaurami, gobelinami i trytonami. O tym ze sama przemienia się w centaura. O nocnych podróżach. O trzech jej pupilkach. Kimim, Siutce i Bobku. Że je udomowiła. O imprezach, swojej posesji pośrodku Hogwartu, wyprawach gdzie się tylko do. Odwiedzinach na grobie ojca Vodemorta. O rozmowach z duchami, odwijaniu mumii w Egipcie.

-Te dziesięć miesięcy to był świetny okres w moim życiu. Poznałam sporo ludzi… Stworzeń. Wiele się również nauczyłam. Ale, po co mi to. Wiele razy łamałam prawo. I co teraz? Dlaczego tutaj stoję i o tym.