O czym chcesz poczytać na blogach?

Truman capote

Po prostu ksiazeczki ;) - Onet.pl Blog

Czytała, bo mi sie nie podoba. Uważam, że czytanie powinno być przyjemnościa dlatego mówię nie!

  TYTUŁ: Śniadanie u Tiffany'ego

AUTOR:  Truman Capote

LICZBA STRON: 87

MIEJSCE AKCJI: Nowy Jork

GŁÓWNI BOHATERZY: Holly Golightly, facet (nie ma.

Music Is My Life - Słowa... - bloog.pl

 

Jest rok 1959. W ręce autora „Śniadania u Tiffany’ego” wpada artykuł opisujący krwawe i bezsensowne morderstwo dokonane na czteroosobowej rodzinie gdzieś w stanie Kansas. Capote postanawia napisać o tym artykuł do „The New Yorkera”. Na miejscu uświadamia sobie jednak, że ma w rękach materiał na książkę. I to książkę, która zmieni oblicze literatury... . Film zasługuje na miano cooltowego ze względu na brawurowo zagraną biografię Trumana Capote( zdobywca Oskara Philip Seymour), z okresu, gdy pracował nad swoją najsłynniejszą powieścią „Z zimną krwią”.Podziel się:
Trackback:.

piotrek rogoża

Palić rozdział po rozdziale, opublikować jakieś skrawki i podsycać czytelniczą ciekawość wyczerpującymi prelami na temat samego siebie – pokrapiane PIWEM konwenty idealnie się do tego nadają. możesz zgotować najnowszemu los answered prayers trumana capote, choć może niezupełnie, bo te fragmenty, które truman po sobie pozostawił, są genialne, a genialnych książek w końcu nie jest tak dużo, więc ja bym nie ryzykowała. więc może lepiej pisz…

swoją drogą, ty musisz kochać PIWO.

Terra Nostra

4 Moment życia 2009-04-23 Czytałem kiedyś zapiski wspomnień Trumana Capote. Miała być z tego książka, ale nie zdążył jej dokończyć. Roboczy tytuł "Spełnione życzenia". Pozostawione fragmenty stanowią intrygujący portret jego współczesnych. Warto czasami popatrzeć na nich z własnej perspektywy..

+ Bara no Hime +

Do lasu. Albo polecieć na drzewo. Potem na wyższe drzewo. A wreszcie wzlatują pod niebo. I tak to się właśnie kończy, panie Bell. Jeżeli pokocha pan dzikie stworzenie, już zawsze będzie się pan wpatrywał w niebo."
Śniadanie u Tiffany'ego, Truman Capote

What dream might you be chasing after now in this rain? skomentuj (4)
Strona główna
czerwiec 2007

ulica-malinowa.blog

Ducha - może ktoś chciałby się zamienić kilkoma pozycjami książkowymi??? Mam do zamiany "Podziemia" Don DeLillo i "Baltazar i Blimunda" Hose Saramago... do tego "Bridget Jones - W pogoni za rozumem" Helen Fielding oraz "Śniadanie u Tiffanyego" Truman Capote...
Jeśli ktoś ma propozycję zamiany to zapraszam: ulica_malinowa@interia.pl PISZCIE!!! Jesienne wieczory tuż tuż...

A teraz banalnie być może nieco!!! Błagam! Nie sprzedawajcie dzieciom papierosów i alkoholu! Przecież wszyscy wiemy.

And the tears on my face they spell "Alice".


03.04.
Już nie chcę. Od dzisiaj jestem głęboko romantyczny.

komentarze [96]wtorek, 20 marca 2007

Nie pachnę, zupełnie jak Jean Baptiste Grenuille , noszę długi szlafrok jak Truman Capote, wobec świata stoję biernym oporem jak Gandhi, i jak w filmach porno, nigdy nie pieprzę się pod kołdrą.
Nigdy nikogo nie zdradziłem. Głównie z tej przyczyny, że nie da sie zdradzać, nie będąc nigdy z nikim bardziej, niż z.