O czym chcesz poczytać na blogach?

Trójglicerydy

Cholesterol

Łączy się z chorobami serca, ale jak dotąd żadne badanie nie dowiodło, że jest niezależnym czynnikiem ryzyka wywołującym schorzenia serca. Dlatego lekarze nie mają dowodów skłaniających do stosowania terapii intensywnie obniżającej poziom trójglicerydów. Problem stanowi fakt, że pacjenci z podwyższonym poziomem trójglicerydów prawie zawsze mają też inne ważne czynniki ryzyka chorób serca (głównie nadwaga, cukrzyca i/lub nadciśnienie). Powoduje to duże trudności z ustaleniem, czy same trójglicerydy stanowią niezależny czynnik ryzyka. Najtrudniejszy do ustalenia jest związek występujący między trójglicerydami a cholesterolem HDL. Okazało się, że jeśli wzrasta poziom trójglicerydów, spada poziom cholesterolu HDL. Tak więc, czy wzrost ryzyka, który obserwuje się przy wysokim poziomie trójglicerydów, powodują trójglicerydy bezpośrednio, czy poprzez obniżenie poziomu „dobrego” cholesterolu? Jak dotąd nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Wyniki nowych badań sugerują, że.

Poczterdziestce – blog

Sierpień. 3. 2011 @ 7:32 pm

MOTTO: ODTŁUSZCZENIE skóry TWARZY, to warunek, żeby była GŁADKA, to fakt. ***

ABY KAŻDA Z KOBIET, MIAŁA GŁADKĄ SKÓRĘ TWARZY:
To zwyczajnie pod nią tj. skórą tejże naszej twarzy, nie powinno być żadnego tłuszczu. Jak tego dokonać ? Po prostu NIE należy spożywać w swoim dziennym menu tzw. WYSOKICH węglowodanów, po spożyciu których, nasza trzustka wydziela odpowiednio dużo insuliny, a nadmiar tych wysokich węglowodanów, ODKŁADA jako trójglicerydy w tkance tłuszczowej, czyli jako tłuszcz. Gdy spożywamy zbyt dużo tłuszczu, mówię tylko o tłuszczu nie o węglowodanach, to wchłania się on tj. tłuszcz w jelicie cienkim każdego z nas i jest przez organizm odkładany blisko naszego laboratorium czyli wątroby np. okolice pępka, pośladki, uda.

Z KOLEI TŁUSZCZ, BĘDĄCY WYNIKIEM PRZEKSZTŁCENIA SIĘ NADMIARU:
WYSOKICH węglowodanów; w trójglicerydy tj. w tłuszcze, jest wynikiem tego bardziej dla organizmu skomplikowanego.

Odchudzanie brzucha - Onet.pl Blog

Z poziomem cholesterolu, cukru we krwi czy nadciśnienia.

Ratunkiem w sytuacji brzuszka powstałego z nadwagi jest ograniczenie cukru w naszym menu. To wróg numer jeden zaburzeń metabolicznych i dlatego należy podchodzić z dużą ostrożnością do pokarmów takich jak gotowe produkty spożywcze, batony, produkty garmażeryjne, sosy, desery... Czasem dania pozornie słone zawierają duże dawki glukozy. Niestety, zagrożeniem dla nas jest również alkohol – cukier w nim zawarty zmienia się w trójglicerydy – szkodliwe tłuszcze osadzające się w żołądku.

Czy to oznacza głodową dietę? W żadnym razie! Wszelkie pokarmy białkowe (mięso, ryby, jajka, drób) powinny na codzień gościć na naszym talerzu, gdyż regulują one mechanizmy gospodarki tłuszczowej. Jako dodatki powinnyśmy spożywać dużo zieleniny oraz węglowodany tj. ryż, makaron, ziemniaki – w niewielkich ilościach. Na deser zamiast ciast wybierajmy jogurty, lody czy owoce. No i sport – jak najczęściej,.

Pepsieliot's Blog | Obyczaje Pepsi Eliot :)

Scukrzonej w płyn. I o ile hipster to jest typ, który bezwzględnie zerwał z komercją , ale nie istnieje jakby poza miastem, bo obawia się o swoje istnienie bez sklepów z ekologiczną żywnością i ciuchów z second-handu, to witarianin jest skłonny zamieszkać w lasach deszczowych byle mieć dostęp do banana z drzewa i słońcem się pieścić do woli. Jest skłonny, yyyyy … tak, ale kiedy pomyśli o obowiązkowych badaniach co pół roku morfologia, OB, cholesterol, HDSL-cholesterol, L DL-cholesterol, trójglicerydy, wskaźnik aterogenności, glukoza, mocznik, kreatynina, białko całkowite, sód, potas, magnez, wapń, kobalt, CK, ck-mb, ast, alt, bilirubina całkowita, amylaza, żelazo, crp, aso, witamina B12, homo cysteina też na B12 , cynk, witamina D3, całość D i do tego ph kilka razy dziennie za pomocą aktualnego lakmusa papierka. To tak na szybko, tak na już. Jak dodać do tego suplementację B12, wapniem, a co z Fe? To okazuje się, że oprócz dostatku słońca i owoców mieszkanie w dżungli nie.