Stronka dla fanów Michała Winiarskiego i siatkówki... - Onet.pl Blog

22 Skomentuj
Kolejna wygrana i mały wkład Polaków
Siema:) No na początku to sory za te kilka dni bez notek, ale niestety coś mam z netem nie tak:/ Mam nadzieję że teraz obędzie się bez niemiłych niespodzianek.

Drużyna Michała Winiarskiego- Itas Diatec Trentino gładko wygrała 3:0 z zespołem Famigliulo Corigliano. Niestety, wkład Polaków w to zwycięstwo był niewielki.
(fota niestety z poprzedniego meczu. Nowej nie znalazłam)
Spotkanie było bardzo jednostronnym widowiskiem. Cały czas zawodnicy z Trento kontrolowali sytuację na boisku i nie pozwolili rywalom zagrozić swojej przewadze. W efekcie odnieśli pewne zwycięstwo 3:0.
Michał Winiarski we wszystkich setach pojawiał się na parkiecie tylko na krótkie zmiany, które nie przyniosły mu żadnych zdobyczy punktowych.
Tytuł MVP spotkania otrzymał klubowy kolega Polaków Vladimir Nikolov,.

Polska Siatkówka - Onet.pl Blog

Właściwie tylko pierwszy set był wyrównany. Gra w tej partii długo układała się po myśli zawodników Skry. Na pierwszej przerwie technicznej Polacy prowadzili 8:5, a na drugiej 16:14. W decydującej fazie seta coś się jednak zacięło. Mylić zaczął się zmęczony turniejemBartosz Kurek. To właśnie po jego nieudanym ataku rywale wyszli na prowadzenie 21:20 i później 24:22. Skra odrobiła stratę, ale seta zakończył trzeci kolejny nieudany atak gwiazdora mistrzów Polski.

Znacznie gorzej wyglądał drugi set, w którym Włosi prowadzili niemal od początku do końca. Skra w pewnym momencie odrobiła stratę (po ataku Visotto w aut Trentino przegrywało 12:13), ale zwycięzcy europejskiej Ligi Mistrzów szybko odrobili stratę i wyszli na bezpieczne prowadzenie. Set zakończony został przez blok Włochów na Wlazłym.

Podobnie przebiegał trzeci set. Kurek i Wlazły nie mogli złapać odpowiedniego rytmu i wiele z ich ataków lądowało za boiskiem. Takich problemów nie mieli Visotto i Kazijski, którzy są liderami swojego zespołu. W końcówce spotkania pojawił.

, - bloog.pl

: PGE Skra Bełchatów

Niestety mimo wcześniejszych zapewnień Prezesa PZPS Mirosław Przedpełskiego nie dowiedzieliśmy się kto zostanie trenerem Reprezentacji Polski Siatkarzy. Tak więc pozostaje nam tylko czekać dalej.

Dziś zostanie rozegrany także Finał Pucharu Polski do którego afansowały: PGE Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Znalazłam także transmisje tv tego meczu. Możecie ją obejrzeć tu

PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn Koźle [TV]

POCZĄTEK MECZU O 14:45

Liga zagraniczna - Włochy.

W ostatecznej walce o Puchar Włoch zmierzą się dwie najlepsze drużyny Serie A, Itas Diatec Trentino i Bre Banca Cuneo. W drugim półfinale Cuneo pokonało drużynę Lube Banca Macerata 3:2. Niektórzy mówią że to finał marzeń. Ja jednak nie podzielam tego zdania. O ile bardzo się cieszę, że w finale zagra Trentino, to w przyadku Cuneo nie czuje już tej radości. A co wy o tym myślicie.?