O czym chcesz poczytać na blogach?

Trasy

szosaimtb blog

Niestety dalsza część tego zjazdu, mniej więcej od punktu numer 24 (skrzyżowania na trasach są numerowane, w takich miejscach stoją drogowskazy z odległościami) jest już sporo trudniejsza i na pierwszy raz jej nie polecam. Zjeżdżamy właściwie aż do samego schroniska Orle. W Orlu spędziliśmy trochę czasu, wypiliśmy herbatę z cytryną i przykleili do stołu kompletnie przemoczoną mapę – niestety jej oderwanie skończyło się porwaniem. Stamtąd skierowaliśmy się chyba najkrótszą drogą w stronę Polany Jakuszyckiej. W pierwszej kolejności zaliczyliśmy dość stromy podbieg. Reszta trasy była łatwa, niemal płaska. Bez większych trudności technicznych dotarliśmy na Polane, gdzie zaparkowaliśmy auto.


Odległości:
Polana – Rozdroże pod Cichą Równią – 3500m
Rozdroże pod Cichą Równiną – Orle – 4500m
Orle – Polana – 4800m

Mapy:
Mapę można zdobyć w wypożyczalniach sprzętu narciarskiego w Jakuszycach. Jedna z nich to Szklarska Poręba, Jakuszyce – Mapa narciarskich tras biegowych w skali 1:25 000 wydawnictwa Vado – wyraźnie oznaczone punkty, trasy, poziomice itp. Jest też.

PK4.PL TEAM

Tłum ludzi biegnie wąską asfaltową dróżką, która dosyć łagodnie wchodzi pod górę i schodzi w dół. Maciek wyrwał ostro do przodu chcąc wywalczyć dobrą pozycję. Nie jestem przekonany do takiej strategii, możemy się zajechać na początku i później słono za to zapłacić. „Kto się ściga, ten wyrzyga” – przypomina mi się zasłyszane od kolegi powiedzenie. Staram się początkowo hamować partnera, biegnę raczej z tyłu. Plan mamy prosty: biec spokojnie wszędzie gdzie płasko i z górki, przejść w marsz wszędzie gdzie pod górę. Tak też robimy. Większość kilkukilometrowej trasy do Duszatyna (480 m. n.p.m.) truchtamy, na podejściach idziemy. Po prawej stronie potok Osława, za nim rezerwat przyrody. Na lewo Ciśniańsko – Wetliński Park Krajobrazowy. Po jego terenie będzie biec większość trasy Rzeźnika. Widoczność jest ciągle słaba, ale droga szeroka; widzimy w oddali światła czołówek, które upewniają nas o właściwym kierunku. Po jakimś czasie schodzimy z wygodnej drogi w lewo, tak jak kierują oznaczenia czerwonego szlaku. Chwilę później pierwszy problem nawigacyjny: na wąskiej dróżce w ciemnym lesie gubimy szlak. Na szczęście tylko na moment..

ZKM Hajnówka - INFO - Onet.pl Blog

Szczegółowe rozkłady na wszystkich przystankach linii
  • linia nr 1 trasa: GÓRNA - WRZOSOWA
  • linia nr 1 trasa: WRZOSOWA - GÓRNA
  • linia nr 2 trasa: PKP - BIAŁOSTOCKA - DUBINY
  • linia nr 2 trasa: DUBINY - BIAŁOSTOKA - PKP
  • linia nr 2s trasa: WRZOSOWA - SZPITAL
  • linia nr 2s trasa: SZPITAL - WRZOSOWA

31 lipca 2006
Linie autobusowe w Hajnówce i trasy:

Narty – Nauka jazdy

Średnie nachylenie wynosi 22,5%. “Czerwoność” trasy jest raczej tylko na papierze, bowiem w średnie nachylenie wlicza się także dolny – bardziej płaski odcinek dojazdu do wyciągu.

Cała trasa liczy 1000 metrów długości i jest dość szeroka. Jak sama nazwa wskazuje, posiada homologację FIS – na slalomy i giganty. Jazdę FISem psuje niestety dojazd do wyciągu – jest tam dość wąsko, a na końcu pod górę. Pod wyciągiem trzeba jeszcze wmanewrować na mostek. By zrobić to płynnie i nie zadawać z kijów, trzeba się tej końcówki nauczyć. Niewątpliwym atutem trasy jest nowoczesne czteroosobowe krzesełko, które dzięki inwestycji Polskich Kolei Linowych powstało tu kilka lat temu.

Rodzaj wyciągu: krzesełko czteroosobowe
Długość wyciągu: 780 m
Długość trasy: 1000 m
Przewyższenie: 250 m
Średnie nachylenie: 22,5%

1. Wstęp - Fiordy, Nord Cap i Spitsbergen

Jedziemy na Spitsbergen i Nord Cap. To juz postanowione, znamy nawet datę - 12 czerwca, planowalismy trzynastego ale jestesmy troche przesądni. Poza tym, te kilka czy kilkanascie godzin wcześniej nikomu nie robi różnicy a możemy je mieć w zapasie na zwiedzanie. Termin jest nie do ruszenia ponieważ 24 czerwca w Noc Świętojańską chcemy wylądować na Spitsbergenie :-) Trasa naszej wyprawy w przybliżonych szczegółach opisana jest w trzech częściach pod odpowiednimi linkami. W trzech częściach ponieważ przekroczylibyśmy ograniczenia nałozone przez serwis blox.pl.

Część pierwsza trasy:"Polska, Dania, Szwecja"

Część druga trasy: "Norwegia" 

Część trzecia trasy: "Finlandia i powrót do Polski" 

A teraz do rzeczy. Wyprawa jest tak pomyślana, by wydac jak najmniej pieniędzy a zobaczyć jak najwiecej. Jedziemy busikiem Volksvagen LT 35. Samochód jest 9 osobowy, dość pojemy (możemy zabrać 900 kg bagażu)

zdjęcia busa

Kogo ze sobą zabierzemy? Przede wszystkim tych, którzy często się usmiechają,  nie kapryszą, nie szukają problemów tam, gdzie tak naprawdę ich nie ma. Zabierzemy ludzi, którzy nie czuja dyskomfortu śpiąc w namiotach i.

Biegiem Przez Życie

To, i takie kulturalne.
No bo powiedzcie mi jaka grupa społecznościowa się wita do
tego z uznaniem i uśmiechem na twarzy ( nie wszyscy, ale większość )
chociaż się nie znają? Takie to sympatyczne ;)


Pare dni temu "wygóglałam"  akademię biegania, są z moich okolic więc chciałam do nich dołączyć.
Od jednego biegacza z AB dowiedziałam się na jakiej trasie biegną
w niedzielę i w jakich godzinach. Przecinają kawałek mojej
trasy więc usilnie próbowałam spotkać się z nimi, co mi się ( szkoda )
nie udało, bo chyba za późno wybiegłam z domu.
Ale jest jeszcze następna niedziela, i następna,
więc może do nich dołączę.

Dzisiaj też kupiłam sobie getry do biegania, w decathlonie,
także firmy kalenji tak jak buty. Będę miała okazję
wypróbować je dopiero w następnym dniu biegu ;)

I oczywiście mapka z dzisiejszą trasą ( przedłużenie.

Rowerem przez miasta i wsie!

rowertojestswiat
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 kwietnia 2011
Jak "ugryźć" Hel?
Droga rowerowa z Helu do Pucka (a jak odpowiednio się pojedzie, to i do Rumi/Rewy bądź dalej) to chyba najbardziej rozpoznawalna trasa w Polsce. Warto było by pomyśleć jednak, co zrobić, aby przejazd nią był bardziej ekscytujący, jeśli pokonuje się ją po raz n-ty!
Więcej>>

Tagi: fokarium hel Kolej na rower muzeum obrony wybrzeża noc Półwysep Helski tramwaj wodny
22:36, rowertojestswiat , Trasy
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 kwietnia 2011
Wiosenny tułacz zakończony!
Niestety, różnorakie problemy uniemożliwiły przejechanie trasy do końca, niemniej udało się pokonać połowę.