O czym chcesz poczytać na blogach?

Trądzik

kosmetyka porady i komentarze

Może zajmować nie tylko twarz, plecy i klatkę piersiową, ale także pachy, pachwiny i pośladki. Trądzik bliznowcowy (acne keloidea) cechuje tworzenie się bliznowców po ustępujących wykwitach trądzikowych, często towarzyszy odmianie ropowiczej i skupionej, najbardziej charakterystycznym miejscem jej występowania jest okolica karku. Skłonność do trądziku jest uwarunkowana genetycznie. Rzadsze odmiany Trądzik martwiczy - występuje na skórze głowy, w postaci tej wykwity trądzikowe ulegają martwicy i goją się z pozostawieniem wciągniętej blizny. Trądzik z objawami ogólnymi o ciężkim przebiegu - dotyczy wyłącznie młodych mężczyzn, zmiany skórne są takie jak w trądziku ropowiczym lub skupionym, lecz towarzyszą im objawy ogólne (gorączka, bóle stawowe) oraz odchylenia w badaniach dodatkowych w postaci podwyższonego OB i poziomu białych ciałek krwi. Trądzik zawodowy - wywołany może być przez chlor, oleje, dziegcie. Trądzik polekowy - wywołany przez hormony nadnerczy lub leki wydzielane przez gruczoły łojowe. Trądzik kosmetyczny - wywołany przez pudry i róże zatykające ujścia gruczołów potowych i łojowych, ma postać głównie zaskórników i prosaków. Trądzik niemowlęcy - jest związany ze stosowaniem olejów mineralnych do pielęgnacji i ma postać grudek, krost, a nawet torbieli ropnych, rzadko występują.

Pomoc Dla Nastolatek-Dojrzewanie i nie tylko - Onet.pl Blog

Wieku są jasne. Wiele jest też kosmetyków do pielęgnacji tego typu problemów. Sytuacja komplikuje się, gdy trądzik dotyka kobiety po dwudziestym piątym roku życia. Jakie jest jego podłoże?

Kiedy okres dojrzewania masz już za sobą, a mimo to nadal masz kłopoty z cerą, spowodowane są one prawdopodobnie zmianami hormonalnymi. Wypryski w twoim przypadku pojawiają się regularnie, przed każdą miesiączką i towarzyszą ci przez kilka dni.

Zbyt duża produkcja sebum na skórze często związana jest z wysokim poziomem androgenów. U kobiet mogą mieć na to wpływ zmiany w poziomie żeńskiego hormonu płciowego – progesteronu.Geny a trądzik

Za zmiany trądzikowe mogą być odpowiedzialne także czynniki genetyczne. Mogą one decydować o nadmiernym wydzielania łoju i zwiększonym zasiedlaniu bakterii beztlenowych w gruczołach łojowych.

Przy tych skłonnościach rogowacenie ujść mieszków włosowych znacznie wzmaga kłopoty skórne. W takiej sytuacji zapobieganie problemom będzie stanowiło gwarancję sukcesu. Wystarczy stała dbałość o codzienną pielęgnację, a stan twojej skóry nie będzie zadowalający. Nawet jeśli twoje problemy trądzikowe nie są poważne, warto jest im zapobiegać, aby potem nie powodowały większych zmartwień.

Powodów postawania niedoskonałości.

Popraw swoją urodę - Onet.pl Blog

Szamponem,  po myciu nakładać odżywkę a w lecie chronić przed słońcem, ponieważ suche włosy są szczególnie wrażliwe na promienie UV.


Poprawa kondycji włosów

Jednym ze sposobów poprawy kondycji włosów jest zabieg wykonywany przez lekarza dermatologa o nazwie mezoterapia:

 http://medlink.home.pl/artykuly.html/leczenie_wypadania_wlosow

 

lekarka (11:22)
Jakie tematy Was interesują ?

03 marca 2010
Peeling migdałowy

Kwas migdałowy ma silne właściwości antybakteryjne i rozjaśniające skórę. Posiada większe cząsteczki niż kwas glikolowy, dlatego nie penetruje głęboko i nie ma działania drażniącego.
W moim gabinecie wykonuję peelingi z 50% kwasu migdałowego. Zabieg ten wspomaga leczenie trądziku i przebarwień, reguluje łojotok, oczyszcza pory oraz działa rewitalizująco na.

Blog leczenie trądziku

Leczeniem tretynoiną. Stosowane mogą być również inne antybiotyki, takie jak erytromycyna i klindamycyna.W przypadku przewlekłego zapalenia z powsta¬niem torbieli lekarz może zalecić izotretynoinę, która jednak wywołuje czasem ciężkie objawy uboczne, dlatego też leczenie powinno przebiegać pod ścisłą kontrolą lekarską, szczególnie u kobiet w wieku rozrodczym. Rzadziej stosuje się triamcynolon, lek z grupy kortykosteroidów, wstrzykiwany bezpośrednio do torbielek. U części pacjentów po takim le¬czeniu skóra dookoła zmian może przez pewien czas pozostawać ciemno zabarwiona. Ponieważ u wielu osób zmiany trądzikowe zmniejszają się w okresie letnim pod wpływem działania światła słonecznego, dermatolog może również zalecić kontrolowane naświetlenia lampą ultrafioletową.Pacjenci przyjmujący środki przeciwtrądzikowe powinni pamiętać o możliwych objawach ubocznych i interakcjach pomiędzy lekami. Tretynoiną i nadtlenek benzoilu mogą wywoływać zaczerwienie i suchość skóry, a także zwiększać jej wrażliwość na słońce. Nadtlenek benzoilu wchodzi w interakcję z tretynoiną i zmniejsza jej skuteczność, dlatego nie należy stosować obu tych leków jednocześnie. Przyjmowanie antybiotyków przez więcej niż kilka tygodni może powodować.

tradzik, trądzik, trądzik pospolity, trądzik różowaty, prysz - mBlog

Toksyny, które to toksyny są przyczyną powstawania takich zmian skórnych, jakim jest szpecący nas, a przede wszystkim ważną dla każdego z nas część ciała, czyli twarz tradzik. Pojawia się on w szczególności u ludzi, którzy zaczynają dojrzewać, u dziewcząt najczęściej nasila się przed miesiączką. Derminax jest preparatem, który ma za zadanie eliminować tradzik, działa na takiej zasadzie, że oczyszcza krew z toksyn i eliminuje w ten sposób trucizny szpecące ludzką skórę. Pory często zatykają bakterie oraz brud i martwe komórki skóry. Derminax, to preparat, który zawiera aż cztery aktywne i wydajne składniki bakteriobójcze. Leczy wszystkie rodzaje trądziku, między innymi wyleczy tak zwany trądzik różowaty, który najczęściej pojawia się u kobiet, co ciekawe cierpią na niego kobiety wkraczające w okres menopauzy, a zatem najczęściej dotyka kobiety dojrzałe. Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry, ma przebieg przewlekły z okresowymi zaostrzeniami, objawia się częstymi zaczerwieniami skóry w momentach zdenerwowania albo ciepła, choroba ta ma także związek z występowaniem łojotoku. Przy tej dolegliwości niezwykle ważna jest odpowiednia profilaktyka, dlatego też powstały preparaty, które mają skutecznie i bezpiecznie wyleczyć trądzik pospolity, oraz różne inne odmiany trądziku. Derminax.