O czym chcesz poczytać na blogach?

Trąbka

północna granica

Mało delikatnie odsuwa ja od siebie tylko po to by szybkim haustem wychylić szklankę bushmillsa, potem wraca na swoja pozycje pomiędzy rozchylonymi nogami czarnowłosej paskudy. Szczęśliwe dziewczę pieści językiem jego szyje, brodę usta, już nie pieści zawzięcie liże go po twarzy tak jak głodny kotek językiem chłepce mleko.Siedzący tuż obok staruszek patrzy jasnymi mętnymi oczami  jakby przez nich na wylot, sączy swoje wino jabłkowe i uśmiecha się bezzębnymi dziąsłami. Gdzieś w mrokach niepamięci majaczą mu twarze do których imion nie potrafi od dawna dopasować. Jedno wie , na pewno wie. Bardzo lubi kiedy trąbka gra. Kiedyś na jej dzwięk stawał na baczność, był czas kiedy trąbka pędziła go do ataku na katolickie barykady. Teraz dlonie z wątrobianymi plamami chca czuc tylko chłód szklanki.  Pulchna krótko obcięta blondynka w czarnych rajstopach , króciutkiej spódniczce porwała czerwoną wyszywaną w złote wzory kurtkę trębacza, zarzuciła ją na ramiona i  kołysze się w rytm muzyki na środku sali. Samotna brzydka i bardzo pijana. Zamawiam kolejną wódkę- wypijam natychmiast , następną  zabieram do swojego kącika. Z współprzymkniętych powiek obserwuje tańczący cień na ścianie. Nie czekam na nikogo, nikt dzis tu już nie.

msduch blog

Młodych ludzi z którą już dzisiaj się mijaliśmy, już wiem że rodacy, zblazowani nieco. Wyniośli, ale wiem że patrzą pilnie i czujnie, w naszą stronę, węszymy i my i oni jak psy, zawracają, jest, któreś z nich dostrzegło tablicę na kaienicy nr 36, ulica Kobylańska, jedna z dziewczyn podbiega z aparatem i robi tablicy zdjęcie, przymierza się długo, pstryk i goni za uciekającą grupą, bo kamienica okazała się tylko celem, dotarli, więc można zrobić w tył zwrot, Małgorzatę to śmieszy, wychodzi słońce, z okien szkoły muzycznej dobiegają fragmenty jazzowych szlagierów, potem długiego niezdecydowanego grania, pobrzękiwania, kiedy trąbka czeka na perkusję, perkusja na bas, potem znów szlagier, coraz głośniej, znów zamiera, popada w rozkoszne niezdecydowanie, trąbka czasem, jakby chciała pokonać brak charyzmy, wydziera się w niebogłosy, nie zważając na opór praw fizyki, jak Stańko czasem... Co ocalić... Jak ocalać... Zdjęć nie robię, nie potrafię. Pisać też nie... Jak naprzykład zapisać tę melodię snującą się teraz z okna ulicą, przetykaną smużkami papierosowego dymu, szczękiem talerzy i filiżanek, które cała czarno odziana (z białymi koronkami i bladą cerą) kelnerka zbiera z opuszczonego przed chwilą stolika, z pochyleniem Małgorzaty nad książką,.

KSIĘGA OBJAWIENIA Z ŁAWY i inne sprośności czyli - Onet.pl Blog

I stracił cnotę. No prawie stracił. Tak prawdę mówiąc to Hugo się trochę skompromitował sam na sam z Trąbką. Ale tylko trochę.
 Kiedy rozlatanymi z naprężenia rękami zamknął drzwi ubikacji stanął twarzą twarz z żywą dziewczyną Wiewiór oczywiście czuł się mężczyzną, czuł napierającą na materiał spodni męskość. Bardzo czuł. Ale był też zaskoczony. Pierwszy raz był z dziewczyną, która chciała by ją rżnął i on też chciał. I nie wiedział, co robić tak bardzo był przestraszony.
 Patrzył na Zuzę oblizywał się i nic nie robił, nie wiedział jak zacząć. I chyba tak by stał jeszcze długo, gdyby Trąbka nie przejęła inicjatywy. Sprawnie rozpięła guziki i uwolniła drżącą męskość. I wówczas Wiewiór zaczął. Ale że nie miał doświadczenia w tej materii zaczął od końca, bo w dłoniach Zuzanny męskość eksplodowała. I stała się rzecz straszna: momentalnie zmniejszyła się. I Hugo musiał zadowolić Zuzię paluszkiem.
 Tak, więc Hugo nie zerżnął Trąbki, ale uważał, że stracił cnotę i czuł się stuprocentowym mężczyzną, do którego wszystkie dziewczyny będą należeć. Z wyjątkiem Puczwary.
 
*
myroslaw

Muzyka na lekcji języka polskiego

Fatalnymi skutkami nałogu. W “Niemytych duszach” – po zapoznaniu czytelnika z teorią Kretschmera o klasyfikacji ludzi według typów psychofizycznych i po przedstawieniu teorii Freuda – Witkiewicz na tle konkretnej sytuacji społeczno-politycznej Europy analizuje stan świadomości własnego społeczeństwa. Nie poprzestaje na opisie i krytycznej ocenie rodaków w obliczu nadciągającego kataklizmu, lecz proponuje im psychoanalizę jako narzędzie mogące ich ocalić.

Warkotyki” skład zespołu, jaki nagrał płytę, wchodzą: Tomasz Stańko (trąbka), Janusz Skowron (Yamaha DX 7), Apostolis Antymos (gitara, perkusja, instrumenty perkusyjne), Witold E. Szczurek (bass elektryczny i akustyczny), Zbigniew Brysiak (instrumenty perkusyjne), Tomasz Sudnik (synthi aks), Andrzej Przybielski (trąbka) oraz Marek Walczewski (głos). (źródło: Merlin.pl, Gandalf.com.pl)

CD #1
1. “My W.S. Friend”
2. Witkacy – “Wizje Cz. I”
3. Witkacy – “Wizje Cz. II”
4. “Hej!”

CD #2
1. “Too Pee”
2. “Kwa, kwa”
3.

wieje halny...stawiam żagle - bloog.pl

Dziś zaczyna istnieć bardziej niż Wczoraj
czerwona nić pomiędzy Twoją myślą, a moim słowem
wysyłasz do mnie pocztówkę-swoją lawinę bezwstydu
zgniły znaczek naszej miłości porwał szelest z torby listonosza
- to nasze życie - Ty i ja - zawarte w półkresce negatywnego wyniku

tylko Nikt ociera moją łzę małego nieistnieniaPodziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,5732371,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

trąbka

środa, 31 marca 2010 1:30
nokturn dzisiejszej nocy
wygrywa trąbka mojego ojca

ostatni raz spoglądam na Twoją twarz
nim umrę z tęsknej.