O czym chcesz poczytać na blogach?

Tourette

Medycyna jest ciekawa

U swoich dzieci dolegliwości chorobowe, na przykład podtruwając je. Z tego powodu dziecko często trafia do szpitala, gdzie rodzic odgrywa rolę oddanego opiekuna. W krańcowych przypadkach może dojść nawet do śmierci dziecka. Podwójna tragedia tego zaburzenia polega na tym, iż matki są zwykle piętnowane z powodu swojego zachowania. Nic zresztą dziwnego, większość z nas zareagowałaby skrajnym oburzeniem na wieść o tym, że ktoś krzywdzi małe dziecko. Zachowanie to ma jednak głębokie podłoże psychiczne. Nie wynika ze zdeprawowania rodzica, ale z dużych, nierozwiązanych konfliktów i potrzeb wewnętrznych.

18. Zespół Tourette’a - Jest właściwie zaburzeniem neurologicznym, które jednak dotkliwie odbija się na ludzkiej psychice. Charakteryzuje się przymusem wykonywania różnych tików, niepokojem ruchowym, zaburzeniami koncentracji. Najbardziej znamienna jest pojawiająca się często koprolalia – przymus wypowiadania obraźliwych, niecenzuralnych słów, szczególnie pod adresem obcych osób. Nie ma dwóch osób z identycznymi objawami zespołu Tourette’a, toteż leczenie jest zróżnicowane. Próbuje się stosować pewne grupy leków, terapię behawioralną czy nawet zastrzyki z botoksu. Wszystkie te metody łagodzą skutki choroby, nie likwidując ich zupełnie..

At life's savepoint another level I gained…

Równouprawnienia poświęci wynikające z “niesprawiedliwego” systemu przywileje (mężczyźni również chcieliby się zatrudnić w firmie tylko po to, by natychmiast uciec na płatny urlop macierzyński, wiesz?).

Nie chcę się jednak skupiać na nierównościach między płciami, które są równie uciążliwe, co okruchy na prześcieradle, a na tych, które można porównać do drogi wiodącej na szczyt górski, na której sam diabeł nogi by sobie połamał. Na przykład… na przykład… Och, wiem!

Poruszyłem w poprzednim artykule problem choroby, która jest seksualnym odpowiednikiem zespołu Tourette’a (człowiek cierpiący na zespół Tourette’a nie potrafi powstrzymać częstego i ciągłego wypowiadania wulgaryzmów), a którą nawet większość lekarzy nie uważa za chorobę. Dlaczego?

Albo uważają oni, że syndrom uporczywego podniecenia seksualnego jest błogosławieństwem (w końcu kto nie chciałby mieć do trzystu orgazmów dziennie?), albo uważają, że kobiety próbują sobie same wyprać mózg, przekonując siebie, że nie są nimfomankami, a ich popędowi winna jest tak naprawdę choroba, bo nie musiałyby się wtedy czuć winne z powodu tego, że należą do ludzi, którzy znaleźli się po niewłaściwej.

NIE DAJMY SIE ZWARIOWAC

Ni z tego ni z owego, uzywa niestandardowej formy gramatycznej charakterystycznej dla dialektu irlandzkiego, o ktorej wlasnie dzisiaj czytalam w podreczniku. 'they musn't have worked' mowi Brajan o kasownikach w autobusie, co w standardowym angielskim brzmialoby 'they couldn't have worked'! zamiana czasownikow posilkowych! zywy chodzacy przyklad! cheers brajan. o, juz znikl.2009-04-11 00:15:48 skomentuj (1)


reasoning with amar

just because charles bukowsky lived and died doesn't mean alcohol contains proteins

2009-04-12 03:10:18 skomentuj (0)


sa na swiecie ludzie, od ktorych mozna dostac tourette'a

zazwyczaj czlowiek unika ich jak ognia.

ja sobie zdaje sprawe, ze to jest ulomnosc, ale ja po prostu nie potrafie takich ludzi znosic. ba, malo tego. ja ich nie chce znosic. znosic ich ja chce n i e. tymczasem czasem musze. po prostu nie mam wyboru. uciec, ale dokad.

niewyparzona gemba moze wpedzic czlowieka w powazne tarapaty, az strach pomyslec co by bylo, gdyby sie czlowiek nie gryzl w jezyk. takze jezyk ma pogryziony na calej dlugosci do zoladka, bo a) naprawde zalezy mu zeby nie angazowac sie w kretynskie potwornie nuzace gadki z czyims napompowanym jak zaba ego, chociaz wszysko swierzbi b) naprawde nie powinien obrazac znajomych.

mytruelove-nirvana.blog

bezsens 2002-01-11 19:47:20

...ostatnio mam coraz wiekszego pecha.
...i jestem coraz bardziej roztargniony
...i zagubiony?
...i nic mi nie wychodzi.

w glosnikach slychac:
Offspring - Self Esteem
Offspring - kick him when he's down
Nirvana - Verse Chorus Verse
Vader - breath the centurise
Vader - The Creatures of light and darkness
Vader - Silent Empire
Nirvana - Marijuana
Nirvana - Lake of Fire
Nirvana - Tourette's

skomentuj (5)

Comm inn 2002-01-12 00:48:56

wlasnie wrocilem z dyskoteki.
Bylem z kumplami, w sumie obecnie najlepszymi w klasie.. dobrze sie bawilem, pogadalismy troche, zaszumialo w glowie..
W takim gronie moge sie bawic.. bez stresu, bez wiedzy ze ktos na mnie patrzy, obserwuje i czyha na kazdy moj blad..
...znowu wiem, ze zycie jednak jest piekne, tylko trzeba wiedziec, po czym sie chodzi, i odpowiednio sie przystosowywac.
W glosnikach to, co wczesniej + Desu - zycie cudem jest..

skomentuj (1)

..