O czym chcesz poczytać na blogach?

Torbiel

kobieta

Z opcji, jeśli jest stosowana, jest jedyną możliwością, aby przejść z. Operacja może być traktowane jako takie, jako jedną z opcji będzie stosowane, jeżeli jest to jedyna możliwość, aby przejść do takich Oznaki i objawy, oznaki i objawy Jest to lista symptomów, które są wymienione poniżej, jeśli występują one regularnie, a następnie pełne sprawdzenie do lekarza tak szybko jak okoliczności sprawy, łatwiej jest uzyskać odpowiedni plan leczenia. Poniżej znajduje się lista objawów wymienionych poniżej, jeżeli jest to częste, dokładne badanie lekarza, informacji na ten temat łatwiej umieścić odpowiedni projekt leczenia. Objawy torbiele jajników należy dokładnie zbadać. Torbiel jajnika objawów należy dokładnie zbadać. Piersi, tkliwość piersi Zwiększenie masy ciała o około Weight Gain Na wzdęcia brzucha Powyżej na migrenę O nudności nudności Wystąpił jako czarny i niebieski siniaki na skórze, występujące nad czymś na skórze Dynamiki wzrostu włosów wzrost wzrost włosów ból w czasie miesiączki, bóle podczas miesiączki nieprawidłowości w procesie oddawanie moczu na łamanie podczas oddawania moczu ostrzejszej formie ból w dolnej części brzucha z ostrymi rodzaju bóle w dole brzucha Przez dziwny ból w żebrach. dziwny ból w klatce piersiowej. Istnieje.

ENDOMETRIOZA - Onet.pl Blog


29 marca 2010
Laparoskopia
Laparoskopia ginekologiczna to metoda diagnostyczna i zabiegowa polegająca na wykonaniu trzech niewielkich nacięć, przez które wprowadza się do jamy brzusznej układ optyczny i niewielkich rozmiarów narzędzia chirurgiczne. Badanie to umożliwia obejrzenie zewnętrznej powierzchni narządów jamy brzusznej i wykonywanie różnorodnych zabiegów ginekologicznych, takich jak wyłuszczenie torbieli jajników czy mięśniaków macicy, jak również diagnostykę i leczenie zabiegowe niepłodności oraz endometriozy.

Do niedawna jedyną możliwością obejrzenia narządów jamy brzusznej i miednicy mniejszej od ich zewnętrznej strony była laparotomia, czyli chirurgiczne otwarcie powłok jamy brzusznej. W zależności od tego, który narząd ma być operowany, nacina się powłokę jamy brzusznej w różnych miejscach, np. w operacjach.

Nasza historia - HUBUSIOWE SERDUSZKO

19:46, hubusioweserduszko , Nasza historia
Link Komentarze (2) »
wtorek, 18 października 2011
sądne chwile

dziś otrzymałam informację, że są już wyniki oznaczające kariotyp Hubcia. Jutro jesteśmy umówieni z Panią genetyk. W czwartek osądzi całość neurolożka Hubcia. Póki co lek. psychiatra trochę nas nastraszyła, że umiejscowienie torbieli nie jest ciekawe itd... ale czekamy na konkretną ocenę naurologiczną, to będzie dla nas miarodajne. 

Wstępnie otrzymaliśmy zgodę wymarzonej neurologopedki na prowadzenie Hubcia w rozwoju mowy. Ta Pani zna naszego synka, diagnozuje Go od początku naszych zmagań z zagadnienieniami natury psychicznej. Co najważniejsze, Hubi Ją lubi i zachowuje się w towarzystwie tej Pani bardzo naturalnie. Teraz szukamy dobrego pedagoga specjalnego. Gdyby ktoś mógł kogoś polecić, bylibyśmy wdzięczni. Proszę pisać na mój  mail:

IN VITRO A ENDOMETRIOZA- NIEPŁODNOŚĆ

Mam 25 lat i przez 13 leczę się z powodu problemów z miesiączką. 2 lat temu wykryto endometriozę, przeszłam koszmar. Pierwszą operację miałam 2 lata temu kiedy poszłam do szpitala z usunięciem torbieli na lewym jajniku  7cm  miałam mieć laparoskopię, ale dostałam krwotoku wewnętrznego  ponieważ o zrosty zahaczyli  zrobiono mi laparotomię. Usunięto mi jajnik, jajowód lewy.Po 21 dniach potwierdzono endometriozę. Zaczęło się leczenie Orgametrilem  przez 6mcy przytyłam 10 kg. Po odstawieniu leku miałam czas na zajście w ciąże dali mi kolejne 6 mcy, w ciągu których zamiast zajść w ciążę z powrotem powstała torbiel na lewej stronie, która miała się wchłonąć, ale urosła do 6 cm. Dostałam ponownie skierowanie do szpitala, by to usunąć. Zrobili mi laparoskopię, ale nie usunęli mi torbieli z lewej strony, bo jej nie widzieli tylko znaleźli na prawym jajniku. Przy tym zabiegu wykonali mi HCG  drożność jajowodów  praktycznie jednego. Bo prawa strona mi tylko została. Byłam pewna że z prawą stroną jest ok, okazało się inaczej.Niedrożne jajowody!!!Po miesiącu poszłam na usg, a tam cały czas torbiel na lewej stronie. W szpitalu tłumaczyli że to nie torbiel tylko zrost macicy i jelita grubego. ale na usg widać, że ta torbiel jest wypełniona.

Leki na wszystkie choroby

Uzupełnianie witamin, głównie rozpuszczalnych w tłuszczach, a okresowo także kwasu foliowego i witaminy B12.

Badania. Na zwykłym, przeglądowym zdjęciu rentgenowskim jamy brzusznej można dostrzec zwapnienia charakterystyczne przede wszystkim dla przewlekłej formy zapalenia związanej z nadużywaniem alkoholu. Dużym ułatwieniem w diagnostyce jest również wykonanie ultrasonografii i tomografii komputerowej, co pozwala na bezpośrednie uwidocznienie trzustki. Ultrasonografia pozwala również na ustalenie przyczyny zapalenia np. kamicy pęcherzyka żółciowego oraz przewodów żółciowych, a także powikłań tej choroby, którymi mogą być np. torbiele trzustki. Ze względu na znaczną rezerwę czynnościową trzustki postawienie prawidłowego rozpoznania może być opóźnione nawet o kilka lat. Szczególnie biorąc pod uwagę, że testy oceniające funkcję trzustki dają pozytywne wyniki dopiero przy bardzo znacznym stopniu uszkodzenia miąższu trzustki (ok. 90%). Diagnostyka PZT opiera się głównie na danych z wywiadu i badaniach obrazowych trzustki. Rozpoznanie PZT we wczesnym stadium nie jest łatwe. Badania obrazowe zazwyczaj nie wykazują nieprawidłowości. Jedynie najbardziej czułe i swoiste badania (np. czynnościowy test sekretynowo-pankreozyminowy) mogłyby potwierdzić podejrzenie.