O czym chcesz poczytać na blogach?

Tonga

magduandpeter | e-blogi.pl

És robogókkal, de legalább lehet lovaskocsit és becakot (biciklis riksa) bérelni. Mi egyelőre inkább a sétát választjuk, megnézzük a császári palotát (Kraton Ngayogyakarta), vagyis azokat a részeit amelyek az ünnepnapon nyitva vannak, majd a meleg és a sok séta okozta fáradtság miatt becakkal megyünk vissza a szállásra (persze rövidebb alkudozást követően). Yogyakartából nem sokat, de talán ennyi idő alatt eleget láttunk. Másnap viszont korán kell majd kelnünk, mert egy kis csoporttal megyünk a Bromo vulkánhoz, azaz több mint tíz óra utazás vár ránk.
Komentuj [0]


TONGA @ 2011-02-11 11:46

Ludzie na Tonga są masywni. Nawet nie wysocy ani nie grubi, ale właśnie masywni. Rozrośnięci w każdą stronę. Chodzą do tego pozawijani w plecione maty – element tradycyjnego stroju, najczęściej zakładany na noszone tak przez mężczyzn jak i przez kobiety długie spódnice – przez co wyglądają jeszcze bardziej masywnie. Czuję się przy nich jak dziecko.

Po drodze na Tonga mieliśmy przymusowy przystanek na Fidżi. Nie planowaliśmy zahaczać o tę wyspę, ale innej możliwości nie było. Ze względu na brak.

leocadie blog

Niewspółmierną do bodźca, nieprawidłową reakcją organizmu na specyficzny związek – alergen, na który organizm się uczulił. Przyczyny powstawania alergii nie są do końca wyjaśnione, biorą w nim udział czynniki dziedziczne i środowiskowe”. Osobiście nie przypuszczam, żebym wyleczyła się z niej w tym stuleciu.
Aktualnie planuję spędzanie przełomu grudnia i stycznia na wyspach Samoa. Oprócz tego, że są na Pacyfiku mają też inną zaletę. Leżą wzdłuż linii zmiany czasu. Koniec grudnia spędzę wylegując się na plaży Samoa. 31grudnia polecę z Samoa na Tonga. Zajmie mi to zaledwie parę kwadransów. Przemieszczę się z półkuli zachodniej na wschodnią. Przeskoczę jeden dzień i przeskoczę sylwestra. Wyląduję 1 stycznia. Cudowna dziura czasu! Palmy, kokosy, spódniczki z trawy, drinki z parasolkami i lazurze wody... przybywam! Za rok.
645USD za samolot z Polski na Samoa. Potem 213USD z Samoa na Tonga. I znów 645USD za samolot do Polski. Mam plan. I wygram z tobą sylwestrze jeden!

leocadie 2003-01-06 12:27:42
skomentuj (6)


   Rury są wredne

Ab hoc et ab hac

Kiribatczyku.

W związku z tzw. Przewrotem kopernikańskim Ziemia krąży wokoło Słońca i własnej osi. Powoduje to przeróżne komplikacje, od siły Coriolisa i pór roku na zmianach czasu kończąc.
Ponieważ pory roku i Coriolisy akurat były poza zasięgiem ludzkości, jakiś geniusz postanowił wprowadzić strefy czasowe oraz* Linię Zmiany Daty.
Wyznaczył ją w okolicach tyleż bezludnych, co strasznie oceanicznych.

I tak możemy świętować Nowy Rok już od jakiegoś czasu. Zwłaszcza na położonych kole wyżej wymienionej linii wyspach Tonga, Kiribati czy Kermedec.

Mieszkańcy tych szczęsnych krain jako pierwsi witali nowe tysiąclecie i żegnali stare, jako pierwsi przywitają** 2009.
Następnego tysiąclecia nie przywitają. Najwyższe miejsce w Kiribati leży tylko 81 metrów nad stale podnoszącym się poziomem morza. Na Tonga mają trochę lepiej, bo góra Kao ma aż 1030 metrów wysokości.

Chciałbym życzyć więc mieszkańcom tych malowniczych miejsc dużo:
- zdrowia (trzeba będzie daleko płynąć by napotkać jakiś stały ląd),
- szczęścia (trzeba będzie płynąć we właściwym kierunku),

zlosliwy-blog-babci-bachy.blog

Się

podświadomy powrót do przeszłości gdzie mi było lepiej? ;> i skąd ja wytrzasnęłam ten wierszyk na koniec? muszę oczyścić swój mózg - jeżeli więcej tam tego siedzi to jak ja marnotrawię pole swego mózgu zajmując je takimi oto wierszykami z podwórka ;>>>

skomentuj (10)

NOWE BUTKI 2003-07-13 15:33:29

mam, takie niebieskie i śliczne i takie z paskiem między paluszkami, i takie mają odpinane paseczki z tyłu, że mogą być klapki albo nie-klapki.
Moje kochane, od dzisiaj, Beachy Tong dwa w jednym ;)

skomentuj (4)

CZEMU TY MI GWIAAAAZDKO MAŁAAAAAAA... 2003-07-14 18:52:32

każda historia ma jakiś swój początek i koniec, nieraz aż żal, że się kończą..innym razem oddychamy z ulgą, że nie musimy już słuchać i patrzeć się na to samo....
zawsze jednak dobrze, że posiadają swój koniec, bo żadna hstoria nie byłaby ciekawa, gdyby trwała w nieskończoność...

skomentuj (5)

NIEMATOJAK... 2003-07-20.

Polska muzyka - teledyski hity polskie zespoły

rejs zatoką, jaccuzi, just crusin`
Wykorzystam szansę jak Patrice Loko, mam na Ciebie oko,
białogłowo, powiedz słowo a wywołam rokosz.

3. To co widze sprosta wszystkim wymaganiom, ej panienko, ta piosenka - pojdzmy za nia gdzies...nie zbadany, zapomniany kanion, w Polsce slonce zaswieci dzis jak nad Hiszpania, bliżej ramion - podejdz blizej i sie przytul kotku, aniele jestes celem wszystkich w tym osrodku, a laleczki-seniority robia tylko marne tlo, jestes filią piekna jedna na milion sto, wlasciwie sie nie dziwie, wiesz jak na mnie dziala to, rusze gdy uslysze gong, bede walczyl jak Tong Poo, ostro na Ciebie pojde bez oslon, na wszystkie fronty, czyniac Cie boginia moich swiatyn (aniolku) dla Ciebie potne tych kolkow jak drwal, jak OeSTeR tych ze stolkow i niech zyje bal, wiec sie chwal z kim spedzilas te wieczorne pory - Mez, Liber Liber, Mez oto wzory i milkna upory, chcesz zaspiewam Ci jak Piasek, ale na ten balet wybierz sie bez masek, jeszcze nie wiem kiedy wybuduje basen, ale na to nie licz, nie jestem R.Kelly, wez to sobie szybko rybko przelicz, polski raper, jezdze Fiatem albo Autosanem, bejbe nie No
Limit, tylko polski lejbel - prosto z WLKP - dla wszystkich fajnych babek () dla.