O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Tomografia komputerowa

walka-z-rakiem.blog

– CT) jest rodzajem tomografii rentgenowskiej, metodą diagnostyczną pozwalającą na uzyskanie obrazów tomograficznych (przekrojów) badanego obiektu. Wykorzystuje ona złożenie projekcji obiektu wykonanych z różnych kierunków do utworzenia obrazów przekrojowych (2D) i przestrzennych (3D). Urządzenie do TK nazywamy tomografem, a uzyskany obraz tomogramem. Tomografia komputerowa jest szeroko wykorzystywana w medycynie i technice.

Tagi: diagnostyka, tomograf komputerowy

skomentuj (0)

jak wigląda płuco 2011-02-23 21:45:00

Uczniowie ZS2 w Bochni w ramach akcji zapoznali się z budową płuc,.

Nasz HLHS-ik - bloog.pl

Będziemy do niej dzwonić,żeby umówić sie na wizytę!

Ćwiczę na sali

Terapia ręki

Słoneczko

Znowu na sali

I na Dereszu

Logopeda

 Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3279665,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Tomografia komputerowa głowy

czwartek,

Tak więc zostaliśmy skierowani na badania na oddział.Leżałem tam od 05.02.2007-11.02.2007.Wykonano mi szereg badań krwi i moczu oraz:

-EEG-"zapis niskonapięciowy" (oznacza słabą pracę mózgu...)

-Komputerowa tomografia głowy-"W nadnamiotowej przestrzeni rozległe obszary hipodensyjne malacyjne obejmujące wszystkie płaty.W płacie czołowym w warstwach górnokomorowych i podszczytowych widoczne ograniczone owalne obszary, które mogą odpowiadać tworzącym się jamom porencefalicznym.Widoczna również hiperdensyjna wyściołka komór bocznych o charakterze.

Moja szczerość...moje myśli


i jestem zupełnie wolna......wolna i szczęśliwa.......:-)
rozpościeram skrzydła......
ostatnie dwa tygodnie to był zły czas, bardzo zły czas.....już dawno tak źle sie nie czułam....całe dni przesypiałam...ale to chyba skutek uboczny tabletek .....ale w środę tomografia komputerowa głowy...i wreszcie może będzie coś wiadomo.......
ale powoli odzyskuję siły....i to dzięki ludziom którzy są teraz ze mną.....

Komentarzy: 12 .

Nasze cienie zatańczą kiedyś walca na ściennej tapecie ...

A tam juz gniłam cały tydzien i przebadali mnie na wszytkie strony. No i narazie stwierdzono że mam jak narazie jakieś zmiany małe w lewym oku stąd te zamglenia że mam nadcisnienie które trzeba leczyć farmakologicznie. No i skierowano mnie na roczne leczenie endokrynlogiczne. Ehh jeszcze będe miała jakaś Krzywą cukrową i USG ah no i czekam na opis tomografi komputerowej czy w łepetynce mi czegos nie znaleźli. W szpitalu jest całkiem całkiem znaczy sie Obleci :) Sa spoko ludzie np jest taka Justyna która urodziła sie tak jak ja 6 marca tylko rok wcześniej niz ja ale mamy identyczne upodobania i w sumie nie rozmawiając ze sobą duzo mozemy o sobie powiedzieć. No i tak to tam jest ... nie wiem cz4mu ludzie nażekaja.Odebrać moje świadectwo może nie ejst rewelacyjne ale jak na sytyłacje w jakiej sie znalazłam i trudnosci w nauce to nie jest tak tragicznie :). No cóż... Jeszcze mam takie dwa PS.iki
P.S 1 do Rubena : Myslenie to rzecz względna ;P ale wiesz chyba jednak czasem myslisz a nawet jak nie to moge Cie pocieszyć i powiedzieć ze ja dopiero dzis sie dowiem czy na tomografi mi znaleźli mózg :D:D. A Ty to chociaż wyglądasz na myślacego :D
P.S 2 do Alraczka: Ciesze sie ze sie odezwałeś. Fajnie ze wróciłeś ciesze sie bardzo bardzo. Mam nadzieje ze jak już wróce ze szpitala to sobie porozmawiamy za te wszyściusienkie czasy :) 3maj sie cieplutko całuje i ściskam.No to lecem :)

w11-detektywi - mBlog.pl

Stał ten stół.

Weronika: Spokojnie mamo. Zaraz pojadę do szpitala. A do którego pojechali?

mama Weroniki: Do miejskiego. Bo tam był dyżur.

Weronika: Nic się nie martw mamo. Wszystko będzie dobrze.

 

15 minut później, szpital

Weronika: Co tam?

Sebastian Wiatr: Reanimowali ją. A teraz wzięli na tomografię. 

Weronika: Nie martw się. Będzie dobrze.

Seba: Oby.

Weronika: Jedź do domu. Jesteś tam bardzo potrzebny. 

Seba: A Ola?

Weronika: Ja tu zostanę.

Seba: Napewno chcesz zostać? A co z Julcią? Kto się z nią zaopiekuje?

Weronika: Poprosiłam Asię. Na szczęście całkiem już dobrze podchodzi do spraw.

Ta reanimacja a potem od razu zabrali ją na tomografię.

Weronika: Patrz właśnie idzie lekarz. Pogadasz z nim? Ja jestem cała w nerwach.

Seba: Jasne skarbie. Poczekaj tutaj. Zaraz przyjdę.

Weronika: Jasne.

 

Sebastian podchodzi do lekarza.

Seba: I co tam panie doktorze?

lekarz: Pańska pasierbica jest po tomografii komputerowej. Wyniki będą dopiero wieczorem. Reanimacja się udała, tak że można być spokojnym. Jej stan jest ciężki ale stabilny. Właśnie przed chwilą odzyskała przytomność. Wieziemy ją do sali. A ta pani to kto?

Seba: To moja starsza pasierbica. Bardzo martwi się o swoją siostrę.

lekarz: Rozumiem.

Seba: Czy będzie można wejść do.

gosiaczek77.blog

I okazalo sie,ze jej siostra,ktora jest teraz w ciazy z drugim dzieckiem,miala raz na rok wiele lat,to co ja,tzn tak sie domysla po tym co opisalam.
Co sie okazalo,marzena miala ataki raz na rok,a teraz bedac w ciazy z drugim dzieckiem raz na tydzien,az poszla na zwolnienie,prowadzi ja ordynator z szaserów.Marzena miala po kazdym ataku wszystkie badania od tomografii komputerowej glowy,do EEG i punkcje kregoslupa(to odradza kazdy i blagaja,zebym na to badanie nie dała zgody,jest to ból jeszcze pol roku po badaniu,a z samego badania nic nie wynika,a nie mozna chodzic,ma sie klopoty z czuciem itd,zreszta o punkcji)
Dopiero jak wszystko wykazalo,ze to nie guz,nie udar mózgu(tak napisali siostrze Joli w szpitalu wołominie w.

Bóle Kregosłupa

Ona w oparciu o zjawisko interferencji fal świetlnych.

5. Posturomert-S

6. Metoda ISIS (Integrated Shape Investigation System)

7. Ultrasonografia – Pozwala ona ocenić rotację poszczególnych kręgów w pozycji stojącej oraz leżeniu przodem. Daje nam również informację na temat torsji klatki piersiowej pacjenta.

8. Trójwymiarowa tomografia komputerowa – Pozwala ocenić zmiany ilościowe w skoliozie.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Tomografia komputerowa głowy

Baby Rihanna ;) - Onet.pl Blog

Rihanna miała guza mózgu ?
 
Piosenkarka R&B w dzieciństwie nie cieszyła się końskim zdrowiem. Cierpiała na aż tak intensywne bóle głowy, że lekarze podejrzewali u niej guza mózgu. Co było przyczyną tych dolegliwości?

Piosenkarki był uzależniony od kokainy, choć obecnie przezwyciężył swój nałóg. Między ósmym a czternastym rokiem życia Rihanna niejednokrotnie zaliczyła wizyty w szpitalu i poddawana była komputerowej tomografii osiowej. Guza jednak nie wykryto, a cały koszmar skończył się wraz z rozwodem rodziców. Jak powiedziała piosenkarka:

To i owo zmierzchem pisane - Onet.pl Blog

Zielenią ...Jest cudnie,Żyć się chce...

Ale błagam was wszyskich Noście barchany lub niewymowne ,nawet z troczkami i szaliki,albowiem wiosna jest piękna ale niebezpieczna.Uderza do głowy,ćmi umysł i zwala z nóg,nasze osłabione,niedogrzane,wyblakłe,wyprane po zimie z witamin ciała.,niekiedy niestety chorobowo Posłuchajcie mnie!Uważajcie na siebie i swoich.!

I na koniec.

..Było to straszne.Tym bardziej,że przeciez jedna z moich zacnych komentatorek rozpoznała [podziwim jej bystrość],że mam wąski umysł.Trochę sie tym przeraziłam.I nawet zapisałam się na tomografie komputerową,aby zobaczyć jak to wygląda,albowiem nie miałam jeszcze okazji poznac tej patologii.Jakaś wada wrodzona?Czy może nabyta?Nie mam pojęcia.Ale cóż, lekarz uczy się całe życie. Nie.

Moje życie, po prostu ja - Onet.pl Blog

Jeśli jednak droga wiedzie nadal w kierunku zmiany płci, większość nastolatków również potrzebuje wsparcia terapeuty. "Są przecież rodzice, którzy laniem próbują wybić to swoim dzieciom z głowy".

Meyenburg już od lat siedemdziesiątych zajmuje się transseksualizmem. Oficjalna psychiatria sądziła wtedy, że to niekorzystne społeczne otoczenie – czyli rodzice –.

Pozostałych zostaje z czasem homoseksualistami. Tylko dla dwóch do dziesięciu procent oznacza to wkroczenie na pole transseksualizmu.

Problemem jest prognoza. Ani za pomocą poziomu hormonów, ani tomografii komputerowej nie da się stwierdzić, czy dany człowiek jest transseksualistą, czy też nie. Diagnoza opiera się wyłącznie na tym, na jak długo i na ile przekonująco dana osoba przybiera atrybuty.