O czym chcesz poczytać na blogach?

Tokarka

Druga strona księżyca - Onet.pl Blog

Ma na imie Marysia, a babka od sterowania dzwigiem robi mi herbate, kiedy jest przerwa... tylko szkoda, ze w najblizszym tygodniu bedzie miec drugą zmiane. Jest jeszcze jeden tokarz, ten obsługuje znacznie nowoczesniejszą tokarke, sterowaną komputerowo. A w piatek usłyszałem najmilsze słowa od kierownika, nasza rozmowa:
- Młody pospiesz sie z tą maszyną bo nie skonczysz do konca
- Jak nie skoncze? Mam jeszcze 4 tygodnie
- Młody skoncz ją wczesniej, to wczesniej skonczysz ;) rozumiesz?
- Aaa to mógł pan tak od razu mówic ;)
Umowa wyglada tak: 9 sierpnia - 17 wrzesnia wyczyscic i wymalowac dwie tokarki, wynagrodzenie 750 zł. Jedna tokarka znacznie mniejsza jest juz skonczona, teraz druga potezna, według mnie etap wyczyszczenia jest juz wstepnie gotowy, teraz oscylarka, papiery scierne, rozpuszczalniki, farba i powinna byc gotowa do uzytku. Wyczerpująca i nudna praca, ale wiele wyniknie z niej zalet na przyszłosc. Co u Asi? Widuje sie z nią srednio co dwa dni. O pewnych sprawach nie moge pisac. Nie robie nic złego... ale, ale, ale czuje sie przez ten blog gwałcony z moich mysli. To wkurzające uczucie. Dodatkowo przelatują mi mysli, ze wszystko co tu jest napisane moze w przyszłosci byc powodem mojego nieszczescia. Co by było gdyby niepowołane osoby tu trafiły? Obdarły by mnie z.

Tomek Blog - bloog.pl

Http://bloog.pl/id,330238197,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Dobry zawód

sobota, 20 sierpnia 2011 7:37
Wielu młodych chłopaków, którzy nie mają głowy do nauki, ale lubi majsterkować, zastanawia się, jaki by tu obrać fach. Część z nich decyduje się na zawód tokarza. Jest on bowiem całkiem ciekawy, a przy tym dobrze płatny, przynajmniej jak na warunki robotnicze. Na szczęście, istnieje sporo szkół kształcących tokarzy. Większość z nich zapewnia uczniom stały dostęp do tokarki, aby mogli nauczyć się z nią należycie obchodzić i współpracować.
Często tez chłopcy wysyłani są na praktyki, gdzie także zajmują ich tokarki, ich obsługa oraz reperacja. Nie jest to wcale łatwe zajęcie, zatem trzeba pilnie się do niego przygotowywać. Warto też patrzeć uważnie, jak bardziej doświadczeni pracownicy czy nasi nauczyciele i instruktorzy, obsługują tokarki. Rzecz jasna, praktyka także okazuje.

My Blog | Just another WordPress.com site

by pavloonline6

Park maszyn Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. powiększył się o nowoczesne wielkogabarytowe centrum tokarskie. Warta ponad 5 mln zł obrabiarka została sfinansowana ze środków pozyskanych z emisji akcji w 2007 r.

Reklama : pizza warszawa ursynów wałbrzyska

Budowa tokarki została sfinalizowana w grudniu 2010 r., a oddana do użytku na przełomie stycznia i lutego 2011 r., po przejściu pełnego cyklu testów.

Reklama : otwieranie sejfów

Centrum tokarsko-frezarskie to wielkogabarytowa tokarka karuzelowa o stole  o średnicy 6 metrów i średnicy toczenia 8 metrów .

Reklama : pizza warszawa ursus

Wysokość przedmiotu obrabianego może wynosić 3,5 m. Maszyna znacznie poszerzy możliwości technologiczne fabryki.  – Centrum karuzelowe zastąpi dotychczas eksploatowaną przez nas tokarkę konwencjonalną, wyprodukowaną w latach 70 – mówi Ryszard Stryjecki, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. technicznych z RAFAMET S.A.

Reklama : perforowanie

Dotychczas użytkowana obrabiarka KCH 500/800 mogła realizować tylko proste operacje tokarskie. Oddana do użytku.

b l o g Ulotnechwile

26
mar
12

Chlewiska

Chlewiska -tajemnicze miejsce tuż za rogiem!
Przyznawać się kto tam był nie w celach biwakowo-grillowych a w poznawczo zwiadowczych?

Chlewiska słyną nie tylko z fajnego zalewu, ale można spotkać tam również masę fajnych miejsc, w których waro jest się zatrzymać choćby na moment!

Najpierw zatrzymaliśmy się w Manor House – kompleks budynków m.inn. hotel w pałacu Odrowążów, SPA, restauracja itp..
Wejście na teren kosztuje 5pln (cały bilet w marcu 2012)

pozytywki

Końcówki filmu skomlałam o sen… starość nie radość ;P

no ale życzę Wszystkim by Nowy nie był gorszy od Poprzedniego i niezmiennie jak to ja – ZDROWIA!!

Bawicie się w ogóle w te jak im tam… noworoczne postanowienia? Ja chyba nie, choć może nieoficjalnie tak… bo założyłam sobie kilka celów do osiągnięcia na ten rok i już prężnie działam w ich kierunku

A teraz to chyba obiorę kierunek łóżko by wyspać się po nocce tak! chyba moją 2gą zmianę będę nazywała nocką, wtedy drzemka za dnia będzie miała jakieś uzasadnienie bardziej pożyteczne

 

Informacje o tokarka

o sobie i wszystkim i niczym i każdym... piszę swoim stylem ze swoimi słowami.