O czym chcesz poczytać na blogach?

Toczeń

Toczeń leczenie ziołami

Toczeń leczenie ziołami

blog o toczniu

« Nowsze

  • sprawdź
  • tu
  • tutaj
  • wejdź
  • wyleczyć
  • zdrowie
  • zioła

People don t change. For example - I m gonna keep on repeating: People don t change.

Najbardziej to kartki, markery i taśmę klejącą.

Co dzień coś się kończy - WCZORAJ kupiłam ten marker. WCZORAJ.

Nie wiem ile slajdów przerobiłam - mam wrażenie, że 9287528565678355 (a tylko około 300). Jeszcze 25. Siedzę i patrzę w ekran. Zaraz dokończę... Zaraz.

Miałam zrobić zdjęcie jak to wygląda, ale musiałabym mieć możliwość robienia panoramicznych :P Nie mieści się w kadrze.

I jestem mądrzejsza (daj bosz) o HPV, HCV, choroby pęcherzowe (pęcherzyca zwykła, liściasta, pemfigoid, EBA, chorobę Duhringa, LABD), DM, MCTD, mięczaka zakaźnego, guzkowe zapalenie tętnic, toczeń (jak na egzaminie TO NIE BĘDZIE TOCZEŃ to zarządzam strajk), twardzinę, kiłę, HIV, łuszczycę, chłoniaki, czerniaka... wymieniłam z pamięci (a, jeszcze AZS za które mam się zabrać teraz - zerknęłam) - jest nadzieja. Choć na co mi to to nie wiem. Chyba do oglądania serialu z jeszcze lepszym zrozumieniem (wczoraj przewracałam oczami gdy Foreman [To miała być przerwa w nauce!!! Zdradzono mnie!!!] zasugerował owe "guzkowe zapalenie tętnic, podajcie sterydy" a ja pomyślałam, że przecież to dotyczy też drobnych tętnic i gdzie on z tym...). Mogli się ograniczyć do diagnostyki metodami genetycznymi i serologicznymi. A tu: wszystkie.

Miejsce dla moich myśli...

A jeszcze znając życie pani wymyśli kilka dodatkowych rzeczy...

11:28, lora_30
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 08 sierpnia 2011

Długo nie pisałam...wakacje... :)

 

Dzisiaj otrzymałam pismo z Prokuratury,przyszło opinia Biegłych w sprawie Patryka,mam czas do 19.08 na zapoznanie się.Jutro idę,a dzisiaj umieram z nerwów i ciekawości,co też biegli wymyślili....

15:54, lora_30
Link Dodaj komentarz »
piątek, 22 lipca 2011
Toczeń.....???

Podejrzewam u siebie toczeń układowy.To by tłumaczyło wiele rzeczy.Boję się jak cholera.Byle do 6 września,wtedy.

Kiedy z serca płyną słowa uderzają z wielką mocą - Onet.pl Blog

Uwagi na rodzinne koneksje i osobisty urok „wiecznego studenta”. Wtedy poznał Dorotę, kobietę, która została jego żoną. Ojciec dotąd nie zaakceptował decyzji Piotra, który wkrótce po ślubie, porzucił adwokaturę i wyjechał z kraju, żeby wspierać żonę w karierze. Z tego powodu kontakty Piotra z rodzicami ograniczają się do sporadycznych rozmów telefonicznych z matką. Po rozwodzie z Dorotą, Piotr otworzył z Wojtkiem Płaską, z przyjacielem ze studiów, kancelarię. I zakochał się w Magdzie. Ich miłość, mimo kryzysu wywołanego próbą odzyskania Piotra przez byłą żonę, umacniała się. Do czasu, kiedy Piotr zachorował na toczeń trzewny. Lekarz zaproponował mu eksperymentalną kurację w Los Angeles. Piotr nie chcąc obarczać Magdy swoją chorobą i groźbą śmierci, ukrył przed nią cel i powód wyjazdu.
Sebastian Lewicki

Bez miłości nie ma życia... - Onet.pl Blog

- Na czym tak panu zależy ? Dlaczego pan tu przychodzi ? Chce pan zobaczyć jak umieram , i na półżywą zaprowadzić przed sąd ?? 

Usiadł przy niej…

- Nie… Zależy mi na tym , żeby pani wygrała tę walkę … Gdzie jest ta Maria , która była u mnie tak niedawno?

- Zniknęła wraz z nadejściem drugie rundy walki … - po jej policzku spłynęły łzy..

- Nie mówiłem Ci o tym.. Przeszedłem to co Ty… Rozpoznanie : Toczeń trzewny… Wewnętrzna rozpacz , cios prosto w serce , koniec planów na życie… walka o każdą minutę … radość z każdej błahostki , załamanie za każdym wkłuciem kolejnej kroplówki… Rozumiem… Nie możesz się poddać ! Tu nie chodzi tylko o proces.. Chodzi o Ciebie !

Patrzyła mu prosto w oczy… Przelewał się przez nie ból…

- Wygrałeś … nie każdy Mozę być zwycięzcą… są też przegrani… życie jest meczem… Każdy ma swoje 90 minut… Niektórzy jednak otrzymują czerwoną kartkę ,.

Łysienie

Hormonalnych w okresie menopauzy bądź po ciąży. Pojawia się też w stanach niedożywienia i w zaburzeniach łaknienia jako efekt osłabienia organizmu.
Łysienie anagenowe rzadko obserwuje się w przebiegu chorób, za to na pewno pojawi się w czasie chemioterapii oraz w wyniku zatruć bizmutem, talem bądź arsenem.
Łysienie bliznowaciejące oprócz urazów mechanicznych skóry głowy jest często skutkiem długo utrzymujących się stanów zapalnych oraz infekcji bakteryjnych i grzybic. Może pojawić się w przebiegu łuszczycy i łojotokowego zapalenia skóry, oraz w przebiegu kiły, półpaśca czy chorób autoimmunologicznych (takich jak toczeń). Mieszkom zagrażają też bardzo odmrożenia i poparzenia.

Jak zdiagnozować i wyleczyć łysienie

Niektórych typów łysienia wyleczyć się nie da – przykładem łysienie bliznowate, w którym potrzebny jest zabieg. W innych przypadkach leczenie jest dosyć skomplikowane i zależy od typu łysienia, przebiegu choroby w wyniku której się pojawiło (i leczenia tejże choroby) oraz od naszych cech osobniczych.
Diagnozę w każdym wypadku powinien postawić lekarz dermatolog czy to na podstawie wywiadu, czy badań i biopsji tkanek skóry głowy. Często konieczna jest też konsultacja z lekarzami innych specjalności – w.