O czym chcesz poczytać na blogach?

Tłoczenie

Rodzaje koralików

Koraliki szklane: crackle

Autor: lexi Data: Czerwiec 19, 2009

  • In: Uncategorized
  • Comment!

Koraliki crackle powstają poprzez tłoczenie szkła na gorąco. Taki proces został wymyślony w XVI wieku w Wenecji. Wygląda on następująco: koraliki umieszczane są w wodzie, powierzchnia zewnętrzna nie pęka, pozostaje gładka, natomiast we wnętrzu tworzą się liczne pęknięcia. Uzyskany efekt nadaje tym koralikom wygląd spękanego lodu, przez co stają się one wyjątkowe i zadziwiające.

Istnieje bardzo wiele kolorów koralików crackle. Właściwie można otrzymać każdy kolor, trzeba tylko odpowiednio zafarbować szkło. Obecnie powstają już nie tylko jednokolorowe koraliki, ale także dwukolorowe przez co jeszcze ładniej mienią się w słońcu. Ciekawy efekt powstaje, gdy farbę umieści się w otworze koralika. Uzyskuje się wtedy rozproszenie.

Koraliki-MKolczyki wykonane z koralików crackle w kolorze różowo-niebieskim oraz niebieskim. Elementy posrebrzane. Bigle posrebrzane antyalergiczne.

Długość kolczyków (bez bigli) ok. 3 cm
brak
Komentarzy: 2 Promyczki 14 listopad 2010
"Koraliki crackle wytwarzane są poprzez tłoczenie na gorąco szkła. Umieszczane są w wodzie, gdzie tworzą się pęknięcia całego wnętrza koralika. Powierzchnia zewnętrzna pozostaje gładka. Proces tworzenia takich spękań w szkle został wymyślony już w XVI wieku w Wenecji.

Koraliki crackle wyglądają jak spękany lód. Emanują świeżością i przyciągają uwagę.

Bezbarwne lub kolorowe szkło jest najpopularniejsze. W każdym najdrobniejszym pęknięciu odbija się światło, które tworzy niepowtarzalny refleks i blask zmieniający się z każdym ruchem. Crackle malowane od zewnątrz odbijają światło w podobny sposób co kryształy lub pryzmaty, zaś farba uszczelnia dodatkowo pęknięcia. Ciekawy.

Oliwomania - Onet.pl Blog


Brak Nazwy
  • Deliss Puglia - wloskie produkty regionalne
  • Gdzie kupic oliwe z Regionu Puglia?
Ostatnie posty
EXTRAVERGINE.. FILTROWANA CZY NIEFILTROWANA? (Katarzyna Tofil; 24.10.2010)
Ukryty swiat Apulii.. (Katarzyna Tofil; 19.09.2010)
Ukryty swiat Apulii.. (Katarzyna Tofil; 16.05.2010)
.. do oliwy – tłoczenie – CZĘŚĆ II (Katarzyna Tofil; 28.02.2010)
Od.

I chuj, i foch

 

 

 

porządki... 2010-09-14 12:44:03

Kilka tygodni temu myślałem że zejdę.
Całkiem i na śmierć.
To co miałem, to nie był zwykły ból głowy, nawet ból mignerowy, to było jakby tłoczenie krwi z całego organizmu wprost pod dekielek. Ból nie do opisania, brak możliwości poruszenia bańką, nawet po kilkudziesięciu minutach nie byłem w stanie polożyć głowy na poduszce, bo nie było pozycji w której by mnie nie napierdalało potwornie.
Powiem szczerze - przestraszyłem się. Kudłata w sumie też sie zestrachała.

Dałem się namówić na wizytę u lekarza, która w sumie nic nie dała.

Zrobiłem zalecone badania, i wyszły kolejne kwiatki.
Nie dość, że łeb mnie nadal napierdala (nie tak spektakularnie jak wtedy, ale jednak), to jeszcze cholesterol mam wykurwiony w kosmos ponad normę, a i z ciśnieniem jakieś jajca się zaczęły.

No kurwa,.