O czym chcesz poczytać na blogach?

Tlenki

czujnikgazu

Prawdą jest, że czad (tlenek węgla) to cichy zabójca, gaz ten nie posiada ani koloru ani zapachu, dlatego człowiek bez pomocy detektorów i urządzeń sygnalizujących jest bezradny z obliczu tego zagrożenia. Można jednak zadbać o to aby przewody instalacji grzewczych były szczelne i sprawne, wykonać sezonowy przegląd instalacji wentylacyjnej oraz zainstalować czujniki czadu we wszystkich pomieszczeniach, gdzie ryzyko jego pojawienia jest istotne. W szczególności należy zabezpieczyć pomieszczenia wyposażone w piecyki gazowe (termy grzewcze) oraz piece i kominki.

Charakterystyka czujników tlenku węgla Gazex:

  • czujniki występują w dwóch wariantach zasilania 12V oraz 230V
  • czujniki realizują ciągłą pracę dyfuzyjną z pomiarem dokonywanym co 10 sekund
  • nominalna praca czujnika czadu to zakres od 0 do 40 stopni Celsjusza (okresowo -15 do 50)
  • wartość stężenia progowego 0,01 % CO lub 0,005% przez dłużej niż 10 minut
  • okres trwałości czujnika wynosi 6 lat  – po tym okresie wskazana jest wymiana urządzenia na nowe.

Dostępne warianty czujnika czadu Gazex:

  • Czujnik tlenku węgla DDCONAPS GAZEX
  • Czujnik.

Where is my mind...?? -czyli skupisko chaosu - bloog.pl

Się w ekologiczne dążenie do tego co proste i związane z przyrodą, są bowiem z założenia w 100% pochodzenia naturalnego. Co prawda, gdy wziąć poszczególne firmy pod lupę, okaże się że w wielu produktach kryje się sporo chemii, jako że nazwa "puder mineralny" nie jest w żaden sposób prawnie zobowiązująca. Z definicji jednak pudry mineralne składają się, jak mówi nazwa, z minerałów.

   Najczęściej są to tlenek cynku i dwutlenek tytanu oraz mika i kolorowe pigmenty pochodzenia naturalnego – tlenki żelaza, tlenki chromu, manganu ew. ultramaryny. Puryści w tej dziedzinie nie dopuszczają innych składników, jednak wiele pudrów mineralnych jest wzbogacanych dodatkami, o których napiszę za chwilę.

   Biel cynkowa i tytanowa są odpowiedzialne za natężenie koloru – im jest ich więcej, tym jaśniejszy odcień ma puder. Ponadto dwutlenek tytanu jest odpowiedzialny za krycie, zaś tlenek cynku ma własności antybakteryjne i reguluje wydzielanie sebum. Te dwa związki w różnych proporcjach stanowią bazę.

Ecce - Onet.pl Blog

Chemicznych. Brzmi strasznie...

Jeszcze straszniej, kiedy dodać do tego wyzwalajace się wolne rodnik, pokreślając niekorzystny wpływ wymienionych substancji na konkretne narządy, zwłaszcza grożące palaczom choroby układu oddechowego, etc.

Przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego na palaczy próbuje chronić ludzi państwo wprowadzając ustawy ograniczające ilość substancji szkodliwych przypadających na jeden papieros i wymuszające konieczność umieszczenia na paczce tych informacji (w całej UE obowiązuje od 1 stycznia 2004 r. ustawa określająca ilość substancji smolistych na 10 mg, nikotyny na 1 mg, tlenku węgla na 12 mg). Podobnie mają działać ograniczenia możliwości palenia w miejscach publicznych, wprowadzane w coraz większej liczbie krajów Europy, do których 1-go stycznia 2008 roku dołączyła Francja. Wszystkie osoby niepalące popierają ustawę, a większość palących deklaruje dostosowanie się do przepisów.

Czyli wszyscy będą zdrowsi...

Wydawałoby się, że najlepszą metodą dotarcia do palaczy będzie umieszczanie na opakowaniach wyrobów tytoniowych napisów ostrzegających przed szkodliwością palenia. Treść i rozmiar napisów w Polsce określa rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24.

czujniki alarmowe

I przytulnym wnętrzem domu lub mieszkania pamiętajmy o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa  sobie, domownikom i sąsiadom. Jednym z ważniejszych zagrożeń jakie niesie zima jest ryzyko zatrucia tlenkiem węgla, zwyczajowo znanym jako czad. Czad jest gazem, który nie posiada barwy, jest bezwonny i tym samym człowiek wystawiony na jego działanie jest bezradny i nie potrafi samodzielnie wykryć jego obecności. Zagrożenie jest o tyle istotne, że zatrucie czadem wiąże się z poważnym ryzykiem zagrożenia życia.

Co roku dochodzi do kilkuset przypadków zatrucia tlenkiem węgla, kilkadziesiąt przypadków stanowi zdarzenia zakończone śmiercią osób zatrutych. Pozostawienie zatem problemu samemu sobie może mieć dramatyczne konsekwencje. Do najczęstszych przyczyn zatrucia dochodzi na skutek:

  • wadliwych instalacji grzewczych, w tym piecyków gazowych typu terma oraz piecyków opalanych węgle lub analogicznym opałem,
  • wadliwych i niewydajnych instalacji wentylacyjnych w pomieszczeniach przy zbytnim uszczelnieniu okien i drzwi mieszkania,
  • innych sytuacji, kiedy zachodzi ryzyko niepełnego spalania z wydzielaniem tlenku węgla bez wydajnego odprowadzania.

Ochotnicza Straż Pożarna w Konarzynach - Onet.pl Blog

W pomieszczeniach zamkniętych, przy bardzo wysokich koncentracjach CO, już po kilku wdechach może nastąpić tzw. zatrucie błyskawiczne, prowadzące do zgonu. Przy takich stężeniach śmierć może nastąpić natychmiast, bez objawów ostrzegawczych,wskutek porażenia układu oddechowego oraz ostrej niewydolności układu krążenia.

Postępowanie w przypadku zatruć tlenkiem węgla (CO):

- wynieść z pomieszczenia, w którym występuje CO, z zapewnieniem własnego bezpieczeństwa (w razie potrzeby akcję ratowniczą przeprowadzi straż pożarna
z zastosowaniem sprzętu ochrony dróg oddechowych),
- zapewnić dopływ czystego świeżego powietrza,
- unikać obciążenia wysiłkiem fizycznym,
- jeśli to możliwe podać tlen (10-15 l/min) – (w porównaniu z powietrzem zwiększa ponad.

Chemia na planszach


są błyszczące, kowalne i ciągliwe (można je wyklepywać i wyciągać z nich druty);
są dobrymi przewodnikami prądu elektrycznego i ciepła.
Niemetale są kruche i nie posiadają wymienionych wyżej własności charakterystycznych dla metali. Typowym niemetalem jest żółta i krucha siarka. Niemetalem jest też pierwiastek węgiel zarówno w postaci diamentu, jak i grafitu. Diament jest doskonałym izolatorem, a grafit jest półprzewodnikiem, który przewodzi prąd elektryczny – a zatem wykazuje też własności metaliczne.
Wszystkie pospolite pierwiastki reagują z tlenem i tworzą odpowiednie tlenki. Tlenki metali reagując z wodą, tworzą zasady, a tlenki niemetali reagując z wodą tworzą kwasy. Zasady oraz kwasy, które powstają w wyniku reakcji tlenków z wodą, różnicują te pierwiastki pod względem chemicznym.

blogmakijazpl
Zapytanie zapewne „Jak to możliwe?”


Wszystko dzięki minerałom właśnie! Koktajl minerałów to koktajl dobroczynnych właściwości. MIKA czyli grupa minerałów w postaci silnie błyszczących płatków, które działają jak maleńkie pryzmaty, odbijając i rozpraszając światło, pięknie rozświetla skórę i ukrywa niedoskonałości. Ochronę przed promieniowaniem UV zapewnia tlenek tytanu i tlenek cynku. Ten ostatni dodatkowo ma właściwości przeciwzapalne i łagodzące. Do tego plejada minerałów zapewniających ferie barw czyli tlenki żelaza, karmin itd. Ale nie będę Was zanudzał teorią. Przyjdźmy do praktyki.

ABC postępowania z mineralnymi
...

>>>czytaj więcej na www.blogmakijaz.pl<<<

Adrian

Komentarzy: 1 Czego nie robić na sylwestra? 2010-12-28 Przed nami Sylwester. Wiem, że wiele z.