O czym chcesz poczytać na blogach?

Tlenek węgla

Miejsce dla moich myśli...

Comic sans ms,sans-serif;">Sąsiad menel z mieszkania obok znowu pali w piecu,kur...już nie wiem jak rozwiązać ten kłopot.Wiecie jak to jest żyć niespokojnie we własnym mieszkaniu,bo śmierdzi dymem z palenia w piecu i tylko myśleć czy czujnik tlenku węgla znowu się nie włączy i ewentualnie być przygotowanym na ewakuację z dzieckiem hcorym na ospę które nie powinno spędzać więcej,niż 15 minut na takim mrozie jak dzisiaj.A sąsiad ma to głęboko w tyle,pali sobie chleje i jest ok.Oj nie wpływa.

Lat,jednak Prezes MZGMu ma to gdzies podobnie jak Burmistrz,ktory obiecal cos zrobic w tej sprawie...

Kupilismy czujnik tlenku węgla który wlasnie przed chwila zaczal alarmowac,ze wydobywa sie tlenek.Zadzwonilam po straz pozarna pootwieralismy wszystkie okna i wyszlismy na swieze powietrze.Strazacy po sprawdzeniu mieszkania powiedzieli,ze pewnie sie cofnelo z przewodow kominowych.Cała roztrzesiona jestem,moj synek tez sie przestraszyl strasznie...W.

7 dni – prawdziwe wyzwanie to poznać Świat

Pod patronatem Brukseli

Zgazowywanie to swego rodzaju kontrolowany pożar wywołany pod ziemią. Na powierzchnię wydobywany jest już tylko gaz (mieszanina tlenku węgla i wodoru), którego spalanie dostarcza energii.

Nad technologią zgazowywania węgla pod ziemią pracowano na świecie już na.

W bardzo głęboko położonych pokładach, nawet poniżej 1 tys. metrów. Wykorzystywać się będzie także kopalnie już zlikwidowane, gdzie wciąż są jeszcze pokłady węgla, których nie opłacało się wydobywać klasycznymi metodami. Pokłady mogłyby być zgazowywane także ze względu na bezpieczeństwo. Im głębiej bowiem, tym.

Rysunku umieszczonego powyżej: na miłość Boską, węgiel nie jest pod ziemią spalany. Jak wiadomo, spalanie węgla jest reakcją egzotermiczną, w której powstaje dwutlenek węgla i zanieczyszczenia typu SOx itd. Tutaj w warunkach podwyższonego ciśnienia powstaje głównie CO i H2 plus domieszki CO2 i N2 itd.

Pozdrawiam, pw

anikiblog.wordpress.com

Jajkach sporo już wszędzie napisano . Otóż:

W Chinach jada się tzw. “stuletnie jaja”. Najpierw gotuje się jajka, potem wkłada się je na kilka miesięcy (!) do naczynia z wodą, solą, popiołem, łuskami ryżu, gliną i tlenkiem węgla. Tlenek węgla i woda wchodzą ze sobą w reakcję, w wyniku czego wyzwala się energia ogrzewająca jajka. Potem jajka stygną, ale się nie psują, bo oblepia je twarda, hermetyczna skorupa. Białko staje się galaretowate, brązowozielone, natomiast.

JRG Andrychów

Najnowsze wpisy

  • 07-04-2012 – awaria Koła Młyńskiego
  • 06-04-2012 – pożar piwnicy
  • 05-04-2012 – złośliwy alarm fałszywy; zatrucie tlenkiem węgla
  • 04-04-2012 – pożar samochodu, pożary traw, zalana piwnica
  • 03-04-2012 – uszkodzony słup, pożar traw
  • 02-04-2012 – pożar nieużytków
  • 31-03-2012 – złamane drzewa, samochód.

saga zmierzch

-6 miesięcy Z robienie z drewna lub masy papierowej mają czubek powleczony związkami siarki i fosforu, które przenikają do gleby. Niedopałek papierosa - 1..2 lata Oprócz papierosów w niedopałku znajduje się: smoła, benzen, nikotyna, tlenek węgla, ołów, arsen. ..to wszystko zostaje w ziemi, kiedy rzucamy papierosa za siebie. Guma do żucia -5 lat Syntetyczne składniki balonowej gumy do żucia, które sprawiają, że nie rozpuszcza się całkowicie w ustach, zanieczyszczają glebę.

Blog-poradnik, lek. Bogdan Szymczyszyn - Onet.pl Blog

 

W czasie palenia do organizmu ludzkiego dostaje się ponad cztery tys. szkodliwych substancji, z czego 43 to związki rakotwórcze. Do toksyn obecnych z dymie zalicza się m.in. metanol, tlenek węgla (tzw. czad), promieniotwórczy polon-210, kadm, amoniak, aceton, DDT, arsen.

Jak wynika ze statystyk, z powodu skutków palenia na świecie co sześć sekund umiera jedna osoba. W XX wieku odnotowano 100 mln zgonów z tego powodu, a w wieku XXI.

Coraline

Kolejnym egzaminem. :) :)
Ale niedawno miałam też przeżycie mrożące krew w żyłach. Przy czym słowo „przeżycie” jest tu jak najbardziej adekwatne do sytuacji, bowiem ledwie uszłam z życiem z tej przygody. A mianowicie zatrułam się tlenkiem węgla (popularnie zwanym czadem). Wiadomo że jak czad się ulatnia to nie można tego ani wyczuć ani zobaczyć więc ja też nie wiedziałam co się dzieje. Tylko zaczęła mnie boleć głowa. Na początku lekko, potem coraz mocniej, aż do takiego stopnia.