O czym chcesz poczytać na blogach?

Timothy leary

Horizon of the Possibility

    Tagi

    Alan Watts Aleister Crowley Chaos DMT Gen MAGIVANGA Medytacja Mem Memetyka Piotr Lasoń Polityka Ekstazy Profil Psychodeliki Robert Anton Wilson Rok 2012 Sigil Sigilizacja Spare Terence McKenna Timothy Leary Wiara Wideo Wolna Wola

Mało bloga dużo przydatnych linków

Na drugą stronę.
Platon:
Dla ważniejszego dobra.
Arystoteles:
Taka jest natura kur, że przekraczają ulicę.
Karol Marx:
To było historycznie nie do uniknięcia.
Timothy Leary:
Ponieważ to była jedyna wycieczka, na którą chciał zezwolić kurze rząd.
Saddam Hussajn:
To był niesprowokowany akt rebelii i mamy prawo zrzucić 50 ton gazu nerwowego na te kurę.
Ronald.

Wszystko to co lubie!!!

Ruchu hipisowskiego w Stanach Zjednoczonych przyjmuje się 14.01.1967 roku. symbolem ruchu: „Make love not war”, „All people are one”, „LSD”, oraz symbol pokoju – pacyfkę. Do zebranych ludzi przemówili pierwsi: Timothy Leary, Richard Alpert, mistrz Zen – Alan Watts, poeta pokolenia beatników – Alan Ginsberg i wielu innych, przebranych w białe hinduskie szaty, z wymalowanym okiem opatrzności na czole. W zebranym tłumie krążył Święty Mikołaj.

Problemy nastolatków

Festiwalem, podczas którego po raz pierwszy ukazano światu hasła nowego pokolenia, które stały się symbolem ruchu: „Make love not war”, „All people are one”, „LSD”, oraz symbol pokoju – pacyfkę. Do zebranych ludzi przemówili pierwsi: Timothy Leary, Richard Alpert, mistrz Zen – Alan Watts, poeta pokolenia beatników – Alan Ginsberg i wielu innych, przebranych w białe hinduskie szaty, z wymalowanym okiem opatrzności na czole. W zebranym tłumie krążył Święty Mikołaj rozdający.Rozboju czy gwałtu. Woodstock stał się legendą.
Nie sposób mówić o ruchu pomijając narkomanię, która odegrała dużą rolę w jego istnieniu, przyczyniając się pośrednio do jego upadku. W rozpowszechnieniu LSD wśród hipisów odegrał Thimoty Leary (psycholog i wykładowca na uniwersytecie w Harvardzie; eksperymentował z LSD, jednak w swych badaniach posunął się zbyt daleko, przez co został zwolniony z uczelni) , który w San Francisco na “Be-in” głosił, iż LSD to nowy sakrament.