O czym chcesz poczytać na blogach?

Thrillery

przekartkowane

▶ No Responses

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Książkówka

Sami sprawdźcie. W każdym bądź razie, te opowiadanie odrobinę krótsze zyskałoby na swej dramatyczności. „Dobry interes” zasługuje na pochwałę za sam pomysł na fabułę – założę się, że każdy z czytelników chciałby móc dobić takiego interesu…”Dobrane małżeństwo” – King jest mistrzem w takim ukazywaniu czarnych charakterów, że zamiast ich nienawidzić…darzymy ich szczerą sympatią. Maż głównej bohaterki bardzo przypadł mi do gustu, mimo że jest…ach, jaka szkoda, że nie mogę zdradzić. Zaś „1922” jest wszystkim tym, za co kocham Kinga, absolutnie! Świetna fabuła, bezbłędna konstrukcja – mieszanka mocnego thrillera z horrorem.

Reasumując…”Czarna bezgwiezdna noc” potwierdza, że King w żadnym wypadku nie wyszedł z wprawy pisarskiej – pokazał tu, co potrafi na tyle dobrze, że muszę zrobić w swoim rankingu książek jego autorstwa miejsce na ten zbiór opowiadań. Jestem także gotowa walczyć zażarcie o tezę, że w krótkiej formie King też świetnie sobie radzi – wbrew temu, co twierdzi wielu.

Ocena 5,5/6

08:04, ksiazkowka , Thriller/horror
Link Komentarze (23) »
.

Historia MJ widziana oczami Jego fanki - Onet.pl Blog

7
Fani MJ
Jesteś fanem/fanką MJ
Wpisz się
Poznaj fanów MJ
Przeglądnij


22 grudnia 2011
Part 26
Let's Thrill the World

Ajian-movie

   psychologiczny
  • sci-fi
  • sport
  • thai-movie
  • thriller
  • usa-movie
  • wojenny
 • Tagi

  1998 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2008 akcja c-movie china chinese chiny dramat fantasy film grudge 2 historia hongkong horror j-movie japan japanese japonia ju-on ju-on 2 k-movie klatwa 2 komedia korea korean kostiumowy krag kryminał movie przygoda psychologiczny ring ringu tajlandia thai-movie thailand thriller wojenny zatoichi
 • Najczęsciej klikane

  • Brak

MONG SEUNG / DZIENNIK ZBRODNI (2006)
Sierpień 16, 2009, 10:25 am
Filed under: c-movie, movie, thriller | Tagi: 2006, bracia pang, c-movie, china, chinese, chiny, diary, dziennik zbrodni, film,.

Moja opowieść

Jest Miguel De Blast, który dostaje zaproszenie na konferencję poświęconą problematyce przekładu. Zna on część zaproszonych osób, ale najbardziej zależy mu na spotkaniu z dawną miłością Aną. Zebranie lingwistów i tłumaczy dochodzi do skutku, ale zostaje przerwane tajemniczą śmiercią jednego z uczestników. Bohater zostaje z czasem domorosłym detektywem i stara się rozwiązać tajemnicze śmierci uczestników kongresu (dobrze przeczytaliście, na jednym trupie się nie skończy).

Cieszę się, że książka jest taka krótka, bo w przypadku większej ilości stron, pewnie bym ją rzucił w kąt. Pytam, gdzie ten mistrzowski thriller erudycyjny?! Thriller, jak sama nazwa wskazuje, powinien wywoływać dreszcz na plecach czytelnika. W tym przypadku, w książce mającej prawie 150 stron, zaledwie dwadzieścia ostatnich było na tyle ciekawych, żeby pozwolić mi to dotrwać do ostatniej karty. O dreszczyku nie może być mowy.

Nie wiem czyja to wina. Czy to za przyczyną głównego bohatera, który nie zaskarbił sobie mojej sympatii. Jakiś on taki niewyrazisty, pielęgnuję w sobie dawną niechęć (nienawiść) do starego przyjaciela, który „ukradł” mu dziewczynę. A sam stosunek do kobiet też mi jakoś nie odpowiada: ma żonę, ale czy tak naprawdę ją kocha, skoro z takim upragnieniem.

onibe | blog Izy i Darka

  Azteckiego boga, któremu pewne polskie liceum wydało się dobrym miejscem na powrót do naszego świata…
 • Werdykt recenzencki -> jak to dobrze, że Inglot nie podszedł do tej powieści ze śmiertelną powagą. Zamiast kiepskiego horroru klasy Z otrzymaliśmy naprawdę zabawną i wciągającą opowieść. Polecam, bardzo dobra rozrywka (i wbrew ewentualnym pozorom, wcale nie głupia, a dzięki umiejętnościom warsztatowym autora, momentami naprawdę wysokich lotów).
 • Link do pełnej recenzji -> TUTAJ

Tytuł książki: Krzywa Sweetmana

 • Autor -> Graham Masterton
 • Kategoria -> thriller polityczny
 • Krótki opis -> kiedy ojciec głównego bohatera ginie, zastrzelony przez tajemniczego zabójcę, nikt nie łączy tego faktu ze śmiercią wielu innych osób. Błąd. Wszystkie one zginęły dzięki tytułowej Krzywej Sweetmana – wykresowi umożliwiającemu przewidzenie, czyja śmierć może wpłynąć na wynik najbliższych wyborów prezydenckich. Jeśli dodamy do tego fakt, że do wyścigu po fotel w Białym Domu stanął właśnie wyjątkowo ambitny człowiek, gotów swój cel osiągnąć bez względu na ilość trupów do tego prowadzących, to… wszystko jest już niemal jasne.
 • Werdykt recenzencki.

Livin' another way - Onet.pl Blog


11 lutego 2009
A miałam miło spędzić wieczór i spokojnie pójść spać
Ciśnienie mam teraz bardzo wysokie, cukier mi skoczył tak, że nie nadążam z produkcją insuliny. Jeszcze chwilę temu trzęsły mi się ręce.

W piątek skończyłam sesję. Miałam jeszcze kilka rzeczy do załatwienia, więc Gruba do mnie przyjechała. Już wczoraj chciałyśmy obejrzeć jakiś dobry film, ale same horrory i thrillery. Wybrałyśmy Kontrolerów. Tylko, że to był thriller, a nie czarna komedia, jak myślałyśmy. Facet w czarnym kapturze biegający po peronach metra i wpychający ludzi pod pociągi.

Dziś sytuacja się powtarza; miałyśmy obejrzeć komedię, ale ja już ją widziałam, więc stwierdziłam, że film z angielska 'Phone booth', o jak mi się wydawało o dobrych recenzjach, będzie ciekawszy. To też był thriller. Dzwoni telefon, akcja się rozwija, w filmie znowu dzwoni telefon i w tym momencie słyszę uderzenie w drzwi. Zatrzymałam film i nasłuchuję. Ktoś zaczął dobierać się do zamka. Gruba nie reaguje, więc patrzę na nią wymownie.