O czym chcesz poczytać na blogach?

Thomas edison

Odbierz Swój Klucz Do Sukcesu ! | Just another WordPress.com weblog

Nie można dziwić się ich goryczy. Upłyną całe lata, zanim zmieni się ta sytuacja.
Zaufanie do siebie to również zezwolenie sobie na popełnianie pomyłek, na robienie błędów. Pamiętaj, zrobiłeś błąd, ale nim nie jesteś!

Pomyśl, Thomas Edison pracując nad wynalezieniem żarówki, dokonywał tysięcy eksperymentów, które kończyły się fiaskiem. Za każdym razem musiał od nowa tworzyć próżniową szklaną bańkę i próbować z innym materiałem. Nie poddawał.

Temu któraś z kolei próba została uwieńczona sukcesem. Ludzkość otrzymała światło elektryczne. Kiedyś przeprowadzająca z nim wywiad osoba zapytała: „Jak to się stało, że po tylu porażkach wciąż pan wierzył i szukał?”
Na to zdumiony Edison odpowiedział: „Ależ, proszę pani, porażki, jakie porażki? Ja tylko wykluczyłem tysiąc materiałów, które nie nadawały się do wykorzystania w żarówce”.
Wszystkie wielkie wynalazki, wszystkie wielkie fortuny.

Rusz Tyłek i zacznij Działać – czyli jak przestać marudzić i wziąć się do pracy?!

1 rok. Meżczyzna ten sam nauczył się filozofii, 4 języków, finansów, polityki,ekonomii.To Benjamin Franklin.

Thomas, chłopiec odesłany do domu po roku nauki w szkole, po tym jak stwierdzono, że jest zbyt głupi by się uczyć to Thomas Edison, jeden z największych wynalazców na świecie.

Pewien ubogi Irlandczyk uczył sie w szkole tylko przez 5 lat.
Pracujac jako urzędnik zarabiał 4,5 $ miesiecznie. Zawsze jednak lubił pisać. Rzucił zatem swoją pracę by oddać.

netgirl blog - troszke ironii, poszukiwanie optymizmu, niezrozumiałe notki i te jak najbardziej jasne.

Obiedzie juz - dopisek.
Czuje, ze wymyslilam cos wielkiego podczas jedzenia ryżu z sosem pomidorowym i miesem, to potezniejsze niz teoria wzglednosci einsteina polaczona z kombinacjami James'a Watta i Thomasa Edisona. otoz brzmi ona: musze posprzatac w pokoju. i to już!


netgirl 2005-08-18 15:41:26
skomentuj (6)

Dziwna nadzwyczajność - Onet.pl Blog

Są chwile, kiedy naprawdę chcę zrezygnować z walki.. z życia.
Trudno mi się żyje z moją rodziną.
Albo trudno mi się żyje sama z sobą.
Myślę, że to i to jest racją. Z tym, że to pierwsze jest o intensywniejsze.
,,Kiedy Thomas Edison pracował nad wylezieniem żarówki,  światło zabłysło dopiero po tysiąc dwustu próbach. Zapytany przez dziennikarza: Jak pan przeżył te 1200 niepowodzeń? wynalazca odparł: To nieprawda, że nie udało mi się 1200 razy. Po prostu udało.

Sukces w Spódnicy / Success in Skirt | O kobietach, dla kobiet

W sobie zdolnosc rozwiazania kazdego problemu, umiejetnosc pokonania kazdej przeszkody i osiagniecia kazdego celu – oczywiscie jesli zaczniesz w znacznym stopniu korzystac z tego co posiadasz.  (“Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu!”Thomas Edison)

Brak pewnosci to rowniez strach-mylony ze wstydem (np “wstydze” sie odezwac w wiekszym gronie). Strach, ze sie bedzie odrzuconym lub nie wystarczajaco dobrym. W tym tygodniu uslyszalam ciekawa interpretacje slowa Strach w jezyku.

Do Celu - Onet.pl Blog

IPhona, iPada. Rzeczy bez który wiele osób nie potrafi żyć. To dzieki niemu dzieciaki mają frajdę ogladając takie bajki jak "Toy story". 

Steve Jobs był uznawany nie tylko za wielkiego wynalazcę, współczesnego Thomasa Edisona, ale również genialnego biznesmena. On nie pytał o potrzeby ludzi, on je tworzył!!! Był wielkim marzycielem. A dzięki swoim wynalazkom powodował, że marzenia innych często stawały się rzeczywistością.

Niestety.