O czym chcesz poczytać na blogach?

Terraria 1.1

Blog patyczakMEN

Można włożyć akwarium, a później założyć na niego siatkę do okien. Trzeba to robić na tyle starannie aby nie zostawić szpar przez które młode patyczaki indyjskie mogą zbiec.)
Sposób budowy inkubatora:
1.Na spód czystego akwarium kładziemy watę.
2.Pryskamy ją wodą najlepiej ze spryskiwacza aby była ona (wata) równomiernie mokra.
3.Układamy na nią siatkę która musi być docięta do wymiarów dna.Dożywa jednego roku. Bezskrzydły zielono-brązowy patyczak. Aktywny nocą dzień spędza ukryty wśród gałązek. Nie wymaga dużego insektarium, w pojemniku o pojemności 1l może przebywać do 7 sztuk, lecz lepiej czują się w większych terrariach. Pojemnik musi być dobrze wentylowany i zabezpieczony drobną siatką. Patyczaki te mogą przebywać w temperaturze pokojowej (20° C).

Blog juliaszczurki

Zwierzętach wiem, że jest tak, że one w końcu się oswajają. Że zaczynają ufać...
I na koniec życzę wszystkim, sukcesów w oswajaniu, żeby z pomocą, czy bez pomocy tego artykułu udało im się oswoić, zyskać zaufanie swoich szczurów, czy to innych zwierząt.
Fragment działu „Oswajanie i psychologia” z Alloszczura
 

Klatka

Zasadniczo szczury mogą mieszkać zarówno w klatce jak i w terrarium. Ja osobiście polecam to pierwsze, terrarium, bowiem ma nienajlepszą wentylację i jest dość kłopotliwe w użyciu, zwłaszcza jeśli trzeba je myć podczas zmiany ściółki. Wymiary klatki dla jedngo szczura (minimalne): 30 x 40 x 40 cm Wymiary klatki dla dwóch ogonków (minimalne): 40 x 40 x 50 cm Wyposażenie klatki powinno być odpowiednio dobrane. Kilka propozycji (niektóre są obowiązkowe):

  • miska i poidło
  • hamak

{kAmElEoNy}

O intensywność i spektrum barw. Można zatem powiedzieć, iż każdy kameleon ma swoje "ulubione" kolory.

Samce są w stosunku do siebie bardzo agresywne i nietolerancyjne. Samice natomiast ignorują swoją obecność, nie wykazując absolutnie żadnych zachowań terytorialnych. Każdy osobnik ma swoje ulubione miejsce, w którym śpi, żeruje itd. Można je zatem chować w parach lub łączyć razem dwie samice i jednego samca.

Do hodowli takiej grupy wystarczy terrarium o wymiarach 80 cm x 70 cm x 160 cm (wysokość). Ogrzewanie kablem grzejnym powinno być tak ustawione, aby w dzień ciepło było równomiernie rozłożone w całym terrarium i wynosiło 25oC przy podłożu oraz 37oC w górnych partiach zbiornika, zaś nocą by temperatura spadała odpowiednio do 20 i 22oC. Podłoże winna stanowić 20 cm warstwa piasku, skrzynia z żywymi roślinami oraz liczne gałęzie, kawałki kory, konary drzew. Wielkość terrarium należy zmieniać wraz ze.

Jaki zwierzak dla Ciebie?

poniedziałek, 20 lipca 2009
Jaki zwierzak dla Ciebie?
Jeśli decydujesz się na węża, lepiej upewnij się, czy: - wszyscy domownicy zaakceptują 2-mtrowego lokatora - jeśli sam zdecydujesz się na węża, czy masz środki na utrzymanie go Wąż je dość dziwne "potrawy": myszy Muchy Gryzonie Jaja ptaków (np. strusia) Węża trzeba wyposażyć w: - dość duże terrarium - jedzienie xD - gałęzie (będzie się po nich wspinał. Umieść je tam, gdzie wąż będzie przebywał) - wodę do picia (wody nalej też na dno terratium, by wąż mógł się chłodzić w upały) Nie umieszczaj terrarium węża przy oknie, bo upał może zaszkodzić gadowi. Uważaj też, by wąż nie wydostał się z terrarium (na ulicę lub nawet do pokoju, gdzie się znajduje), bo nikt chyba nie przewidzi, że boa nagle spada na niego z piątego piętra xD Jeśli nad jeziorem.

Ukryta Magia - Onet.pl Blog

Uwagi dla nowych czytelników

1. Jeśli jesteś tu pierwszy raz, to koniecznie czytaj od początku. Pełno tu tajemnic i zwrotów akcji, nie warto sobie psuć zabawy:)
2. Jak komuś się podoba, to niech poda adres bloga albo email. Piszę dość nieregularnie, a po co.
Się, bo czuł, że jest mu niewygodnie. Stwierdził, że leży w poprzek łóżka.
   - Jak oni mogli ci tyle zadać? Nie zdążyłeś się nawet położyć! - usłyszał głos mamy.
   Po wstaniu od razu zerknął na terrarium. Dragomir leżał w nim całkiem normalny, jak gdyby nigdy nic. Damian powiedział do niego:
   - Nie udawaj. Gdzie wychodziłeś w nocy?
   Gad obrócił głowę w stronę chłopca, ale poza tym nie zareagował..

Lupus

Bo albo was ktoś weźmie na rogi, albo przykleją wam etykietę zboczeńca.

Jednak terrarium bywa też zabawne. Wystarczy podróżować nocą i zamiast szyb mamy lustra, w których możemy bezkarnie obserwować to co się za nami dzieje. I jeśli się przyjrzymy uważnie, to zauważymy, że każdy samotny osobnik patrzy się w lustro. Kto wie, może patrzy się właśnie na nas.

Co najgorsze w całym gąszczu zachowań, które mam w zwyczaju odtwarzać podróżując samotnie w terrariach, nie ma rzeczy, która czyniła by bacą. Jestem tylko kolejnym dobrze wychowaną owieczką, która wie przy jakim słupku wysiąść z terrarium i którędy iść na pastwisko lub do rzeźni. I to wszystko by było ok gdyby mnie w końcu ubili w tym terrarium albo miałbym dzwoneczek na szyi, który ratował by mnie z opresji. A tak ani mleka ani sera.