O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Terraria

Terrarystyka - Najwspanialsze Hobby Na świecie

 albo co poniedziałki piszcie w komentarzach kiedy wam pasuję!!!
zachęcam was do polecania mojego bloga innym urzytkownikom blog.interia.pl 
Oraz wszystkim ludziom interesującym się tym wspaniałym hobby.

Komentarzy: 0 Ssaki 2011-01-08  Wiele gatunków niewielkich ssaków również bywa hodowanych w terrariach, jako zwierzęta stałocieplne są nieco prostsze w utrzymaniu. Nawet tak popularne gatunki jak chomik czy mysz znacznie ciekawiej będą się prezentowały w terrarium niż w typowej klatce. Najlepiej sprawdzają się tu konstrukcje szklane, jako podłoże najczęściej stosuje się piasek, wystrój dopełniają gałęzie, kamienie, łupiny kokosowe niekiedy także siano. Wiele małych ssaków prowadzi życie grupowe i można zaobserwować bardzo ciekawe zachowania społeczne. Do najczęściej utrzymywanych w terrarium nalezą przedstawiciele rodzajów Meriones (myszoskoczki) oraz Lemniscomys (m. in. mysz pasiasta).
BAZYLISZKI


Kończąc pozostawiam Wam decyzję który wariant wybierzecie. Na podstawie własnych doświadczeń mogę tylko doradzić, abyście rozważyli wszystkie za i przeciw. Nie bójcie się pytać. Rozejrzyjcie się w necie i po sklepach zanim podejmiecie ostateczna decyzję. Czasem lepiej jest poczekać i mieć to co chcesz, niż mieć już, ale nie do końca to czego oczekiwałeś. 


Tagi: Budowa systemu zraszania część 2 Pompka ciśnieniowa system zraszający terrarium
08:51, ha8r3ed
.

Blog zaki200

Rosną i osiągają dojrzałość płciową do 18 miesięcy.

Terrarium
Wymiary powinny być typowe dla ptasznika nadrzewnego, czyli 25/25/40 cm (dł./szer./wys.), najważniejsza jest wysokość gdyż sama nazwa mówi „nadrzewny”, czyli spędzają większość swojego czasu na konarach lub tunelach zrobionych na górze terrarium. Niezbędnymi rzeczami do terrarium dorosłego osobnika są konary lub kora, na której pająk zbuduje sobie swoje gniazdo. Małe osobniki trzymamy w pojemniczku na mocz lub w pudełeczku po kliszy. Na spód sypiemy niewielką ilość podłoża (włókno kokosowe, torf, ewentualnie mech) około 2cm w duży terrariach, ponieważ pająki nadrzewne nie potrzebują dużej warstwy podłoża. Bardzo ważna rzeczą to miseczka z wodą, która umieszczamy na spodzie.

Komentarzy: 0 2007-02-10


Występowanie
Występuje głównie, w Ameryce południowej. Wenezuela, Brazylia.

Wygląd
Młode osobniki, są bardzo atrakcyjnie ubarwione, nogi są jasno pomarańczowe, końce.

Blog piratka13

Z jadem osy. W miejscu ukąszenia powstaje duża, bolesna opuchlizna, ale poza tym żadne inne objawy nie powinny wystąpić. Inaczej sytuacja ma się w przypadku alergików. Istnieje wtedy ryzyko wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego, a nawet śmierci. Dlatego w przypadku wystąpienia niepokojących objawów należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.


Terrarium

kliknij aby powiększyć Terrarium dla ptaszników nie powinno być zbyt duże, ponieważ zwierzę mogłoby mieć problemy ze znajdywaniem pokarmu. Poza tym pająki trzymane w dużych zbiornikach często są bardziej agresywne od tych, które mieszkają w mniejszych terrariach. Idealne wymiary terrarium dla dorosłego osobnika tego gatunku to 30/20/20 cm (dł./szer./wys.). Wysokość nie powinna być zbyt duża, ponieważ grozi to upadkiem zwierzęcia z dużej wysokości i uszkodzeniem odwłoka (co najczęściej kończy się śmiercią). Młode pajączki (1-4 wylinka) najlepiej jest trzymać w małych pojemniczkach. Hodowcy najczęściej używają do tego celu plastikowych opakowań po kliszy fotograficznej. Wraz ze wzrostem przenosimy je do coraz większych pojemników (różnego rodzaju opakowań po sałatkach itp.). W docelowym terrarium możemy umieścić pająka o wielkości 4,5-5 cm ciała.

Jako podłoże w terrarium.

chomiki

Do gatunków zagrożonych wymarciem i został umieszczony na liście zwierząt chronionych.

Rozmiarydługość ciała (bez ogonka) 17-18cm, waga około 130 gram
Terrariumstepowe, o układzie pośrednim i wymiarach 60/40/60cm; z głęboką kuwetą i podściółką umożliwiającą kopanie nor bądź ze sztucznym systemem nor i korytarzy
Długość życiaokoło 2 lat
Temperaturapokojowa, latem chronić terrarium przed przegrzaniem

Blog KochaneChomiczk

Są one zwykle z różne drabinki i urządzenia umożliwiające chomikom świetną zabawę. Boki klatki powinny być wykonane z ocynkowanej siatki lub metalowych prętów, bądˇ też blachy.W sklepach spotyka się klatki z metalowych prętów pokrytych tworzywem sztucznym lub pomalowanych specjalną nieszkodliwą farbą i są one naprawdę dobre.

Zwrócić uwagę należy na wielkość szpar pomiędzy prętami, gdy są za duże chomiki mogą uciekać. Dla chomików dżungarskich odstępy nie powinny być większe niż 1 cm. Dżungarki można też umieścić w dużym terarrium z podłogą o wymiarach conajmniej 80 cm na 40cm (w mniejszych terrariach jest za mała cyrkulacja powietrza, co może powodować zły nastrój lub choroby chomika). Terrarium nadaje się wylacznie dla chomików karłowatych np. dżungarków, natomiast dla chomika syryjskiego ze względu na jego zamiłowanie do wspinania i większe zużycie powietrza nie jest polecane. Chomiki syryjskie trzymane w terrarium chorują i zyją krótko. Ponieważ w terarrium nie ma krat, po których chomik mógłby się wspinać, należy mu zapewnić inne możliwosci do wspinania i zabawy. Stare terraria i akwaria się nie nadają, ponieważ szyby były w nich sklejane kitem, który zawiera ołów, powodujący zatrucie.

Terraria 1.0.6

Wśród blasku słońca... My blog with horses...

Miała kasę to se kupię taką wielką encyklopedię o koniach:D Ha!Trochę był głupi moment,bo Ola zastanawia się,czy se kupić taki pierścionek z końmi co ja mam:| Byłyśmy także u szklarza,bo Ola planuje sobie sprawić jaszczurkę,a chce samodzielnie zrobić terrarium:D Ja też bym sama zrobiła,ale akwarium na wymiary,które ja potrzebuję,trochę by mnie wyszło:P hehe Poprostu wolę odkładać na gotowe akwarium:P Miałam dzisiaj spotkanie z bierzmowania.Ale przyszedł tylko Grzegorz,który spóźnił się ponad 20.
Wczoraj wieczorem wzięłam się za moje zwierzaki:)!Wyczyściłam w środku akwarium od moich aksolotli,wypucowałam im filter,grzałkę,wymieniłam ponad połowę wody z akwarium,Tytusowi wypucowałam łapki,itp.:D hehe Wpadłam w trans:D Dzisiaj se pospałam do 11.00:D Tak lubię:P hehe A potem pojechałam z Tatą po Mamę do Knurowa.Tam poszliśmy zrobić zakupy do kina:D Trochę nam to zajęło.Mój Tata to jajcarz poprostu:D Pojechaliśmy do Cinema City:D Fajnie tam,zawsze tam jeździmy:P Pojechaliśmy na film pt."The.

Życie w barwach Ravenclawu...

Magiczne Stworzenia, a ostatni szkolny rok w Hogwarcie, rozpoczynający się już za kilka dni, miał rozstrzygnąć wszystkie jej marzenia.
W sklepie było ciasno, duszno i tłoczno. Pod ścianami piętrzyły się aż do sufitu klatki pełne najrozmaitszych stworzeń. Sklep wypełniała mieszanina ostrych zapachów, a z klatek dobiegały piski, skrzeki, wrzaski i syki. Para olbrzymich purpurowych ropuch zajadała się martwymi muchami, a wielki żółw ze skorupą wysadzaną klejnotami połyskiwał tuż przy oknie. Po szybie terrarium pięły się jadowite pomarańczowe ślimaki, a opasły biały królik co chwilę z trzaskiem zamieniał się w cylinder. Były też koty wszelakich maści, klatka z rozwrzeszczanymi krukami i czarnymi szczurami bawiącymi się w skakankę z własnych ogonów, oraz mnóstwo innych, fantastycznych stworzeń i przedmiotów przeznaczonych do opieki nad nimi.
Carrie ledwo nadążała z obsługą wszystkich klientów. Wśród nich często pojawiali się jej szkolni znajomi, przykładowo, tuż przy porozwieszanych rogach.

Blog energiczka

Znakiem cechującym grupę jest zapach. Chomiki należące do innej grupy są po prostu zwalczane.

Płodność dżungarków jest stosunkowo wysoka. Samica w ciągu roku rodzi 3 do 7 razy przeciętnie 4 do 7 młodych. Ciąża trwa 21 dni. Chomiki osiągają dojrzałość płciową po upływie 1 - 2 miesięcy.
Chomik dżungarski żyje w niewoli do 3 lat.Chomik dżungarski - zestawienie

Rozmiary
9 cm, ciężar ciała 30-40 g

Długość życia
2-3 lata

Terrarium minimalne
30x20x20 cm

Aktywność
dzienna

Pokarm
roślinny z małym dodatkiem zwierzęcego

Temperatura
pokojowa

Wilgotność
50-60%

Dymorfizm płciowy
widoczny

Polecany dla
początkujących

Uwagi
szybko się oswaja

Oswajania nie należy zacznać w dniu kupna chomika.Dlaczego?Ponieważ chomik musi przyzwyczaić się do.

Blog motylek

wody, ale chodzi o to, że musiały się popluskać 20 minut w roztworze (uwaga, trudne słowo!) nadmanganianu potasu. Najgorzej było z wyławianiem tych małych choler. Co bardziej neurotyczne to jeszcze się dały złapać, ale pozostałe są sprytniejsze niż myślałam ;). Mam nadzieję, że ten nasz wysiłek przyniesie efekty! Bo nie chce mi się co tydzień tego powtarzać.

Jak zauważyliście, wrzucam kilka zdjęć stworów. Niełatwo jest zrobić telefonem zdjęcie energicznej rybce, więc doceńcie wysiłek ;). Jest też mój żółw, który ostatnio za dużo sobie pozwala! Wylewa wodę z baseniku, sałatę poroznosi po terrarium i przy okazji.

Terraria 1.1

Blog Soniula11-Bloog"Wywiady o zwierzakach"

Blog.interia.pl Następny blog »
Soniula11
Soniula11.blog.interia.pl
<<
Odrobine gotowanego mięska z kurczaka, itp.
-a w jaskich warunkach powinny byś trzymane chomiczki?
-powinny mieszklać w... no jedni mówią że w klatkach bo jest leprza wentylacja, i mogą się po niej wspinać, a inni że w terrariach zakrytych specjalna siatką go klatke gryzą i mogą połamać ząbki. to już zalerzy od właściciela, te pmieszczenia nie powinny stać w głośnych miejscach, ani na oknie, i nie w zimnych miejscach, i nie w kuchni. Najlepiej w.

Blog MileyHannah17

Wybrana rzecz.
* Na latanie skazanie (osoba) - umieszcza na 10 minut wybrana osobę w powietrzu.
* Huminosa Espinosa - pozwala zamienić człowieka w zwierzę.
* (imiona osób np. Alex Teresa) Cambia Copora Meum Coporum Sua Nouminavi - zaklęcie zamiany ciał.
* Chce żeby ten chłop wyglądał jak mop - zamienia wybranego chłopaka w mop.
* Książki zamknięcie (czas,osoba) - zamyka książke przed wybraną osobę przez określony czas.
* Literrarium Terrarium - przenosi do np. pamiętnika Alex
* Marbauleen Tyrmylen - pozwala przenieść się jako bohater do książki.
* Wszędzie Przejdzie - dowolna rzecz lub osoba przechodzi przez coś (np. ścianę, drzwi). Przestaje działać po nieokreślonym czasie.
* Trzy Metrus Sunietrus - zaklęcie przenoszące coś o 3 metry.
* Lina jak wąż wije się wciąż wyskocz z moich rąk i tego gościa zwiąż - związuje daną osobę ciasną liną.
* Zwichrokinetykis -.

ken-sen blog


33. SESJA W PALMIARNI, JUŻ NIE JESTEM ZŁY NA MICHAŁA 2010-02-02 19:12:59

Palmiarnia Miejska jest wymarzonym miejscem do odpoczynku, w takie dni jak dziś. Na 2000 m2 rośnie ponad 5600 roślin rozmieszczonych w czterech pawilonach tematycznych: rośliny użytkowe, rośliny tropikalne, w pawilon historyczny i w pawilon sukulentów. Można tam obejrzeć kanaryjskie palmy daktylowe, palmy podzwrotnikowe, rośliny użytkowe, a także akwaria z żółwiami, gady w terrariach czy egzotyczne papugi i kanarki. Najstarsze okazy roślin liczą ponad 100 lat. Budynek Palmiarni Miejskiej to nowoczesna konstrukcja architektoniczna wkomponowana w teren Parku Chopina. Historia Palmiarni Gliwickiej sięga 1880 roku, kiedy to na terenie siedemnastowiecznego parku powstały pierwsze szklarnie o charakterze wystawienniczym stanowiące prywatną oranżerię. Mieszkańcy uzyskali do nich dostęp od 1930 roku. Główną Palmiarnię otwarto w 1925 roku. Najciekawszym.

Edith-Foile

(11:36)
chyba zadlugo
marcepanna (11:36)
z prochu powstles,,,
*edi (11:39)
wiem wiem...karola tylko smutno


(...)
*marcepanna (11:42)
mysle ze musisz cos pomyslec...
*marcepanna (11:42)
i jkas trumienke sklecic
*edi (11:43)
wiesz qrcze.....jak szybko ...przychodza i odchodza
*marcepanna (11:46)
zycie trakie kruche
*marcepanna (11:47)
a jeszcze wczoraj patrzykmporzadliwym okiem za szyby terrarium i zawadiacko brodzil w wodzie po kolana
*edi (11:48)
jak slicznie napisane
*marcepanna (11:49)
moze nie byl specjalnie przystojny ale cos w sobie mial...
*edi (11:51)
....kochana jestes....naprawde


skomentuj (19)
2003-08-14 17:32:17 >>
life is like shit!!!!!