O czym chcesz poczytać na blogach?

Teologia

Pamiętnik idioty. - Onet.pl Blog

Pod osiedlowym sklepikiem, to oni każdego dnia takich i jeszcze lepszych przykładów całą masę przytaczają. Gdzie mi tam do nich!

Ja mam tylko takie jedno pytanie małe, kwestię nawet i problem. Odnośnie tych nietykalnych. Czy oni są już nietykalni na całą resztę życia?

Bo gdyby tak, powiedzmy, po tej nietykalności, dało się ich tknąć? Gdyby tak, powiedzmy, jak już ta nietykalność minie, gdyby oni, jak każdy normalny człowiek, musieli od czasu do czasu przejść jakąś ciemną ulicą w pojedynkę?

Zbysław Śmigielski (02:47)
2 usiadło na ławce

03 stycznia 2010
CO TO JEST, TA TEOLOGIA?

miloscdwojga.blog

[1] Erde und Himmel, nr 123; cyt.za:  Jan Sture Neuman,  dz. cyt., s. 75.
[2] Theologie der Geschlechter, Johannes Verlag, Einsiedeln 1969, s. 7.

[3] Adrienne von Speyr miała mistyczny kontakt ze św. Ignacym z Loyoli, który z nią rozmawiał i za jej pośrednictwem zachęcał do pewnych działań jej duchowego przewodnika H. U. von Balthasara (przyp. tłum.).

Tagi: teologia

skomentuj (0)

Nasza teologia - Onet.pl Blog

I przykłady np. (Rzymsko-katolicki, Bizantyjsko-Ukraiński, Koptyjski)


Miłej nauki życzę

Karolina M :)
Wasza Kochana Starościna
skomentuj

10 stycznia 2012
SESJA
Sesja:
25.01 - Prawo kanoniczne, 15-...; u Księdza w katedrze. Można przychodzić już wcześniej w śr. w godzinach 15-16.30. ten egzamin oficjalnie mamy 6 :D
30.01 - Mariologia, 9.00; jeszcze nie wiemy w jakiej sali
3-4.02 - teologia biblijna , 9.00 C825( pierwszego dna idzie pierwsza połowa-wszyscy do Przybyła Zuzanna,.

jakies przepisywanie z prasy wszelakiej


23:45, zielka , pisze ziel
Link Komentarze (1) »
sobota, 23 maja 2009
O dyplomach watykanskich

Kilka lat temu, wprowadzono na polskie uniwersytety teologie. Bylo to zdarzenie naturalne dla obserwatorow nie zwiazanych z uniwersytetem – dyscyplina wczesniej zakazana mogla wreszcie w wolnej Polsce powrocic do akademii. Niestety, wiekszosc z uniwersytetow polskich zapomnialo o tym, ze teologia jest to domena, nad ktora wladze ma Watykan. Biologia jest domena, nad ktora wladze maja naukowcy pozostajacy w ciaglych konfliktach, szukajacy i krytykujacy sie nawzajem, natomiast teologia ostatecznie zalezy od tego, co o niej powie Watykan. Czyli to, co stanowi sile nauki – niezaleznosc, krtytykowalnosc rezultatow, zdolnosc do zakwestionowania nawet najbardziej uznanych tez – znika w kontekscie teologii. Wszystko to jest regulowane dzieki art. 15 konkordatu, czyli umowy, ktora Polska podpisala ze Stolica Apostolska w 1993 roku. Tym sposobem, wykladowcy teologii na polskich panstwowych uczelniach sa rzadzeni prawem nie polskim, nie unijnym, ale watykanskim. I tym.