O czym chcesz poczytać na blogach?

Teneryfa

teneryfa-urlop blog

Ogród zoologiczny w Puerto de la Cruz. Mieści się tu największe i najnowocześniejsze na świecie akwarium.  Ponadto w rezerwacie żyje ok. 340 gatunków papug. W największym w Europie delfinarium można podziwiać tresurę delfinów i lwów morskich. Kolejne atrakcje to akwarium ze szklanym tunelem pod wodą, prowadzącym przez basen z rekinami oraz dżungla z gorylami, jaskinia nietoperzy, szympansy, tygrysy (biały tygrys) , oryginalna wioska tajska, oranżerie z orchideami i wiele, wiele innych.

Candelaria – miasteczko na północy wyspy jest taką "kanaryjską Częstochową".

Tagi: teneryfa, zabytki, atrakcje, atrakcje teneryfa

teneryfa-urlop 2010-08-04 14:17:40
skomentuj (0)


Teneryfa długość dnia

Wbrew pozorom jest to bardzo ważna informacja, wschód słońca (ze względu na połóżenie wyspy bliżej równika) np w okresie zimowym zaczyna sie podobnie jak w Polsce ok 7.00 - 7.30 czasu lokalnego a zachód za to ok 18 30 - 19 00, daje to w okresie zimowym tzw "dłuższy dzień" w porównaniu z Polską o kilka godzin. W okresie letnim wschód słońca na teneryfie zaczyna sie póżniej niż w Polsce i jest to ok 6 30 - 7 00 czasu lokalnego, zachód natomiast podobnie jak w Polsce w okresie.

Balonowy Blog - balonjunkie blog


Sięgnął porady u źródła. Nie odpowiedziało mu ono jednak. Było zajęte. Poza tym jakaś sarna do niego srała. Był tam też jakiś bóbr, ale nieważne. Źródło zaczęło śmierdzieć i wyglądało jak wymiociny. Ale też nieważne. To przez tę sarnę pewnie.

Skoro nikt nie wiedział, co może być źle, może to wiedzieć tylko jedna osoba - beżowa kurtka! Znalazł ją w szafie (sprytnie się ukrywała), ale też była zajęta - spała.

Skoro nikt nie wiedział, co może być źle, może to wiedzieć tylko jedna osoba - Pokrywka Od Zębów ®. Ta jednak milczała.

Zaczął więc płakać. I tak płakał i płakał, aż przyszła Teneryfa i położyła się w źródle, które srało na zimną posadzkę. Bóbr zaczął śmierdzieć ubraną kobietą, a TA SOLÓWKA milczała. Na koniec zjawił się TWÓJ STARY śmierdzący wymiocinami... Za dużo wypił.

Balon 2007-05-26 22:55:06
skomentuj (1)Le Soleil est près de moi

Nemawodki. Ktoś coś kiedyś gdzieś chyba wspominał o Mgławicy Nieśmiertelności. Bardzo nam Jej brakuje...

Ale dość. Poszedł spać.
.
..
...
..
.
..
...
..
.
..
...
..
.
Śpię - rzekł w trzeciej.

i-am-too-lost-in-you.blog.pl


Weszliśmy na czata na onecie i...
zobaczyła go.
Aż mnie zatkało. On jest taki piękny, taki śliczny. Nie mogłam się napatrzeć.
M. chciał również mnie zobaczyć no i... się zaczęło...
Mam w domu 2 kamerki internetowe tylko że... nie podłączone. Strasznie się z nimi namęczyłam a potem z programem kamerzysta na onecie...
Ale było warto...
Hehe pół czata się na mnie gapiło hihihi jakby było na co:-)
Ta rozmowa obudziła drzemiącą we mnie tęsknotę, nawet pozwoliłam sobie na parę łez:-)
Ale już niedługo, niedługo.

A teraz niespodzianka dla Was - drogie Panie i Panowie oto "słoneczna" Teneryfa.
Na jednym zdjęciu przemyciłam Kotka - On o tym nic nie wie, więc ciii:-)

Hmm... no właśnie... kto mi pomoże?
Nie mogę przesłać tych zdjęć na stronkę, bo są za duże... mają koło 600kb...
POMOCY!!


2005-02-08 23:28:01 skomentuj (7)


20.02.2004r. Love me now, leave me never...

Lotnisko Okęcie godzina 00:05.
Wtedy właśnie wyląduje samolot z Teneryfy z międzylądowaniem w Barcelonie.
M. będzie u mnie koło 1 w nocy:-)))
Już siedzę w domu jak na szpilkach. Rodzice wyjechali rano, wrócą za tydzień.
Kupiłam dziś ananasa i brzoskwinie.

Wyspy Kanaryjskie - Onet.pl Blog

Jako Wyspy Szczęśliwe i jak się uważa były odwiedzane przez Greków i Rzymian. Na początku XIV w. zostały ponownie odkryte przez Europejczyków. Były wówczas zamieszkane przez lud Guanczów, pokrewny Berberom, który został później prawie całkowicie wytępiony w wielu krwawych bataliach i częściowo zasymilowany.

W XIV i XV w. miało miejsce wiele wypraw genueńskich, francuskich, kastylijskich i portugalskich o podłożu handlowym, eksploatacyjnym i ewangelizacyjnym.

W pierwszym okresie kolonizacji właścicielami wysp byli możnowładcy. Okres ten nazwany został Epoka Pańska (La Época Señorial). W tym czasie niepodbite pozostawały wyspy Gran Canaria, Teneryfa i La Palma. Możnowładcy nie potrafili sobie jednak poradzić z utrzymaniem władzy na zajętych wyspach i dalszym ich podbojem, w czym wydatnie przeszkadzali im Portugalczycy chcący odbić wyspy. W roku 1477 prawo do wysp i ich dalszego podboju zostało wykupione przez hiszpańskich Królów Katolickich (Isabel i Fernando). Od tego momentu rozpoczęła się epoka królewska (La Época Realenga).

Całkowity podbój wysp trwał prawie sto lat i zakończył się w 1496 roku. Ostatnią podbitą wyspą była Teneryfa, na której walki były najkrwawsze i której lud najzacieklej bronił swej ziemi. Pierwszą dużą bitwę pod Acentejo (1494) konkwistadorzy przegrali. Bitwa ta.

Newsy - JENNIFER IS THE BEST

I otrzymał 26/40 pkt.-5 komentarzy

Pierwsze trzy miejsca chciałabym aby mi podały swój adres e-mail,bo muszę im przesłać dyplomy.Komentarze rozdam w ciągu najbliższego tygodnia więc proszę się nie denerwować jeśli ich nie będzie.Chciałbym też was prosić o to żebyście komentowali moje wpisy,bo naprawdę się staram dobrze prowadzić tego bloga,a wy prawie wogóle nie komentujecie!

18:44, 586emi , Newsy
Link Komentarze (3) »
Więcej zdjęć Jen na Teneryfie

Oto zdjęcia Jennifer robiącej zakupy na Teneryfie,19 października 2006:

11:47, 586emi , Newsy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 października 2006
Info

Hejka!

Piszę dzisiaj tę notkę, bo mam do was dwie ważne sprawy.Pierwsza to taka,że mam do was pytanie o wygląd mojego blogaska.Powiedcie tylko czy podoba wam.

Wyspy Kanaryjskie

Pliniusz). Nazwa ptaka “kanarek” pochodzi właśnie od nazwy archipelagu, nie zaś na odwrót. Na Wyspy Kanaryjskie składa się 13 wysp. Nie jest to liczba, która wzbudza entuzjazm mieszkańców, chociaż w starożytności wyspy te nazywano Wyspami Szczęśliwymi. Ale jest szansa, że to się zmieni. W pobliżu największej z wysp, Teneryfy pojawiła się skała, która może być uznana za 14 wyspę, a przynajmniej za jej zalążek.

Mieszkańcy wyspy, określają siebie jako Kanaryjczycy (Canario), choć między sobą rozróżniają jeszcze drobniejsze “nacje”: Grancanarios – mieszkańcy Gran Canarii, Tinerfeños – to.

1 Comment »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. Teneryfa – Hiszpania
    http://www.teneryfa24.pl
    Informacje o Teneryfie, galeria.