O czym chcesz poczytać na blogach?

Temple grandin

WSZYSTKO O KOTACH


Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 lutego 2010
Czy kot myśli?

Dr Temple Grandin , specjalistka z diedziny zachowania się zwierząt , z Wydziału Weterynarii Uniwersytetu Stanu Kolorado w USA , cierpi na autyzm , chorobę neurologiczną , cechującą się egocentryzmem i niezdolnością do współżycia społecznego. Mówi , że to.

Wino i Kino

 • czwartek, 20 stycznia 2011
  • Myślenie obrazami

   (7/10) Temple Grandin (Mick Jackson, 2010)

   Mały, dobry film ze stajni HBO. Skromny, poprowadzony spokojnie, ale zakręcony jak należy - o autyzmie, krowach, niestandardowym myśleniu, uprzedzeniach i niezrozumieniu oraz.

 • Dressage?

  Googlowca... tak samo jak strona doktor Hilary Clayton. Opublikowała ona wyniki wielu arcyciekawych badań, w tym zdjęcia rentgenowskie końskich głów w różnych sytuacjach "wędzidłowych". Warto zobaczyć i przemyśleć. Kolejny naukowiec to doktor Temple Grandin, tym bardziej godna szacunku, że mówi z perspektywy osoby autystycznej. Obrazowo przypomina, w jaki sposób zwierzęta mogą odbierać świat i bodźce z zewnątrz... Mario Lurashi natomiast jest znanym filmowcem. Gdy dobrze się go zapamięta, łatwo rozpoznać.

  wilczek.mblog.pl - mBlog

  Nie odpuści. Do końca lutego synoptycy zapowiadają mróz i opady śniegu. Nad północne regiony napływa już arktyczne powietrze. Najbliższe noce będą naprawdę chłodne. Temperatura spadnie nawet do minus 22 stopni.
  info i news
  Zapadł wyrok ws. śmierci 14-latka porażonego prądem
  2011-02-20 |.
  W Krainie Czarów". Wśród animacji najlepsze było "Toy Story 3", zaś wśród dokumentów "Wyjście przez sklep z pamiątkami". W kategoriach telewizyjnych nagrody otrzymali: "Temple Grandin" (mini-serial lub film),
  Niecodzienne wycieczki w Toruniu
  Najstarsza gotycka świątynia, podziemny most i nocna wędrówka labiryntem korytarzy fortecy - to.