O czym chcesz poczytać na blogach?

Tematy maturalne

Zapiskileneczki - bloog.pl

Zajęciach: plastycznych, muzycznych oraz nawet zajęciach językowych. Przedszkole zostało otworzone w ubiegłym sezonie, a z opiniami na jego temat można zapoznać się na stronie internetowej. Aby odnaleźć tą stronę należy wpisać w dowolną wyszukiwarkę hasło: przedszkole Warszawa.

Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,330534970,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Internet a przecieki maturalne.

niedziela, 30.
Jest z wielkim stresem, bowiem jest pierwszym tak ważnym egzaminem, który w dużej mierze decyduje o naszym przyszłym życiu. Uczniowie niecierpliwie oczekują wówczas na jakiekolwiek przecieki maturalne, które pozwoliłyby choć w niewielkiej mierze zniwelować uczucie strachu. Niestety tematy maturalne są pilnie strzeżone, choć przecieki zalewają strony internetowe.
W internecie możemy znaleźć wiele stron, które publikują aktualne wiadomo mości z zakresu matury. Znajdziemy więc tu arkusze i przecieki maturalne, testy oraz pytania i odpowiedzi z poprzednich.

Mój kawałek sieci... - Onet.pl Blog

Sobą i pierwsze oceny. Pozatym pierwsze konkretne decyzje zostają podejmowane co do matury.

W poniedziałek był ostateczny termin deklaracji tematów maturalnych, a w środę pojawiła się lista co, kto wybrał. Okazało się, że na tematy z języka porwały się tylko trzy osoby. W tym ja! Zaczynam się bać, bo to oznacza, że te tematy są naprawdę trudne.

Pozatym pani z ruska zrobiła nam (tzn. osobą, które zdają maturę z tego języka) małą.

Nie chce się nim już zajmować! Wiadomo, za opiekę nad wnukiem nikt jej nie zapłaci więc teraz pracuje jako opiekunka do innego dziecka. Franca!

 

W środę na polskim dostaliśmy już tematy maturalne z języka polskiego. Całkiem ich sporo, bo około dwustu! Zainteresowana byłam kilkoma, ale najbardziej odpowiada mi temat: "Pochodzenie nazw miejscowych Twojego regionu. Omów zagadnienie na wybranych przykładach." Pani tym tematem jest zachwycona więc chyba już przy nim.

Tłuczkiem po głowie

Autorstwa Stanisława Kramsztyka. Wczytuję się w rozprawkę. Jest pouczająca. Teraz wiem, iż wąż Faraona „to zajmującą igraszka i ciekawe  doświadczenie”. I że nie ma nic wspólnego z tym, co sobie myślałam.

Fascynujące - jak omawiano na lekcji te dziwne tematy? Jak z nich odpytywano? Jak robiono sprawdziany?

Kolejne rozdziały zawierają informacje z historii oraz geografii.  Znowu biografie sławnych Polaków,  ważne dla kultury zabytki, opisy polskich miast i podróży po kraju.  Ni tego ni z owego – rozprawka o Japonii.  To -.

xiaoszy
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 maja 2011
Maturalny bubel

Kto układa tematy maturalne?  Kto je potem sprawdza? Przeczytałam kilka razy temat drugi (matura z j. polskiego, poziom podstawowy) i – nijak nie potrafię zrozumieć, o co w nim chodzi. Konia z rzędem, kto po lekturze tych dwóch zdań potrafi ad hoc wyjaśnić, czego wymaga od niego egzaminator.

Z pamiętnika (nie)zwykłej nastolatki...

Wypracowań:
1. Dlaczego ludzie sukcesu stają się naszymi bohaterami?
2. W jaki sposób edukacja wpływa na nasze przyszłe życie?
3. Osoba, którą podziwiam.
4. Jakim problemom muszą stawić czoła młodzi ludzie mieszkający w Polsce?

(oczywiście te tematy były napisane w języku angielskim)

Po konkursie był lunch, a po lunchu zwiedzaliśmy uczelnię [ciągali nas, kurczę pieczone, z góry na dół po całym pięciopiętrowym (czy tam sześciopiętrowym) budynku! :/]. Ale w sumie warto było, bo jest tam bardzo ładnie. Pracownie.Starałam się trzymać tematu i pisać zwięźle, a nie lać wodę [bo przecież to nie o to chodzi]. No, ale jej się to nie spodobało, "bo ona chciała więcej" [niech spada na drzewo!]. I w ogóle ma takie dziwne pomysły. W środę, kiedy weszliśmy na lekcję Polaka, rozdała nam tematy maturalne i kazała nam napisać PRACE MATURALNE NA TE TEMATY!!! Nie no, ja rozumiem, że ona chce, żebyśmy na maturze wypadli jak najlepiej, ale polecenie napisania pracy maturalnej [i to jeszcze na ocenę] w ciągu 40 minut to już lekkie przegięcie. Przecież wiadomo, że każdy uczeń chce.

Pokręcone życie pokręconej nastolatki - Onet.pl Blog

>klik< . Co prawda to nie moja ekipa się bawi, ale ekipa kumpla. To akurat nakręcone jest w Krakowie na specjalnie przygotowanym na takie strzelanki placu. W lesie to wygląda trochę inaczej, bo w końcu środowisko naturalne, ale mniej więcej zasady są takie same.

Egzaminy maturalne prawie za mną. Został mi jeszcze ustny polski w środę, ale myślę, że jakoś to będzie. Z angielskiego jestem zadowolona, ale stres był ogromny. Gdy Moni odpowiadała to przez piętnaście minut chodziłam tam i z powrotem, a znajomi śmiali się, że ścieżkę wydeptam. Ale."Zobaczycie, będzie "Tadek" jak to zdrobniale nazywamy epopeję narodową napisaną przez Adama Mickiewicza. Znajomi patrzyli na mnie i podśmiewali się pod nosem, że to niemożliwe. Nie uwierzycie jakie było moje zadowolenie, gdy po wejściu na egzamin i otwarciu arkusza zobaczyłam tematy. "Chłopi" Reymonta? Kompletna abstrakcja. Skąd się tam ten Pan wziął? Niby to czytałam, ale on wogóle nie wbił się w moją pamięć! Zrobiłam jednak rozpiske tego tekstu w brudnopisie jakby sie okazało, że ten drugi jest gorszy.  [Profesorka powinna być ze mnie dumna, bo.