O czym chcesz poczytać na blogach?

Telefony komórkowe

Osobno a jednak razem, technologia i zdrowie. | technozdrowie.

Te zachorowały na schorzenie przypominające chorobę alzheimera. Część kontrolną grupy stanowiły zdrowe myszy, bez zaburzeń poznawczych i genetycznych predyspozycji do rozwoju demencji.

Wszystkie gryzonie wystawiono na działanie pola elektromagnetycznego odpowiadającego emitowanemu przez standardowe używanie telefonu komórkowego przez dwa godzinne okresy dziennie przez czas 7 do 9 miesięcy. Zwierzaków nie wyposażono w małe zestawy słuchawkowe, zamiast tego ich klatki umieszczono w równej odległości dookoła anteny generującej sygnał, odpowiadający temu, który emituje przyłożony do ludzkiego ucha telefon komórkowy.

U myszy,.

Różnych częstotliwości i nasilenia fal.

Autorzy pracy tłumaczą, że pozytywny wpływ pola elektromagnetycznego na zdolności poznawcze może być skutkiem zwiększenia aktywności mózgu, zwiększenia przepływu krwi i metabolizmu w mózgu, chociaż poznanie dokładnego mechanizmu działania fal emitowanych przez telefony komórkowe na mózg wymaga dalszych szczegółowych badań.

źródło : www.tech.wp.pl

Cała prawda o…

Cała prawda o… telefonie komórkowym

Przeglądam broszury reklamowe znanych operatorów telefonii komórkowej: „Tylko u nas telefony komórkowe za złotówkę!”, „Specjalna oferta dla naszych klientów: telefony komórkowe za darmo i bez abonamentu!”, „Nowość: tanie połączenia do sieci komórkowych” – to tylko niektóre hasła, którymi bombardują nas sieci komórkowe. Nie powinno to nikogo dziwić. W końcu jesteśmy społeczeństwem, w.

Do komórki. Odcięci od komunikacji ze światem, zaczynamy nagle odczuwać emocjonalny brak. Wszystko dlatego, że więź między nami a komórką nie przypomina typowej więzi pomiędzy człowiekiem a innym urządzeniem technicznym. Jest czymś w rodzaju związku emocjonalnego z inną osobą. Symptomem uzależnienia od telefonu komórkowego jest: przywiązywanie dużej wagi do posiadania przy sobie telefonu, problem z powodu niedoładowania baterii, konieczności zostawienia komórki w domu, co przejawia się złym nastrojem, niepokojem, a w skrajnych przypadkach atakami paniki. Wśród kilku grup osób uzależnionych od komórek wyróżnia się m.in. osoby.

Komputery

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Dziecko w świecie wirtualnym

Plików MP3. Współczesne aparaty dają także możliwość łączenia się z Internetem oraz przesyłania plików. Liczba dodatkowych funkcji będzie się stale zwiększać.

Korzystanie z telefonów komórkowych przez dzieci w Polsce:

- około 2/3 uczniów szkół podstawowych używa telefonu komórkowego, przeważnie własnego;

- starsi (12-18 lat) w zdecydowanej większości (90%) posiadają własny telefon komórkowy;

- prawie każde dziecko chciałoby mieć własny nowy telefon, niezależnie od tego, czy go już posiada czy też nie.

- najbardziej popularną wśród dzieci usługą są SMSy.

- połączenia z telefonu wykonuje dwie trzecie dzieci w wieku 12-18 lat;

- wśród młodszych dzieci (szkoła podstawowa) popularne jest (ok. 1/3 dzieci) ściąganie dzwonków i tapet na komórkę;

Blog Zawroty

Komórkowych na żywą tkankę. Do jakich doszli wniosków?W raporcie zespołu niezależnych ekspertów zajmujących się telefonią komórkową (Independent Expert Group on Mobile Phones) podano: „Na podstawie dostępnych obecnie dowodów uważamy, że ludzie mogą bez obaw używać telefonów. Niektóre szkodliwe tendencje 2009-03-20 Telefony komórkowe są przydatne zarówno do utrzymywania kontaktów towarzyskich, jak i do prowadzenia interesów. Jednakże wielu pracowników uważa, że urządzenia te bywają uciążliwe,.Tworzy swoistą „kulturę przerywania”. Dlatego z myślą o restauracjach, kinach i teatrach specjaliści opracowali materiał budowlany nieprzepuszczający sygnałów komórek

Komentarzy: 0 Ciągłe korzystanie z telefonu komórkowego powoduje zawroty w głowie i szumy w uszach

"Kremy rękom nie pomogą, jeśli obie lewe" - Onet.pl Blog

Tym autem, zachodnim chyba i w przerwach gadaliśmy, między mną a panią od mikrobiologii...Pisze pan coś. Tak, zapisałem już coś. Kto pana drukuje? Drukarze. Kto wydaje pieniądze? Dziwni ludzie...

  Pomyślałem po powrocie, gdym już wypił swoje trzy piwa - lepsze są kontakty osobiste, niż pisanie sms, lub telefony. Niby czemu z powodu zatopienia telefonu w wannie, mam przerażać się sms Poli, że będzie mnie straszyć, jeżeli zapomnę o naszej małej? Przecież płakałem...

  A potem? Jak to potem - Pola nie zadzwoniła za godzinę, moja proza pewnie zajebista, człowiek spod Frankfurtu się odezwał, wiosną zacznę.

Się z początku, potem zaczął wypytywać. Po co, dla kogo i jakoś nie potrafił zrozumieć zrazu, że ja mam stałą pracę i tutaj tylko dorabiam, a może mam zbyt dużo energii w sobie, skoro piszę ten tekst o dwudziestej drugiej? W każdym razie za pomocą gwoździa wyryliśmy na miękkiej korze mój numer telefonu komórkowego. Obiecał, że zadzwoni, bo przecież jego kupa drewna dębowego rośnie i spróbowałby. Pomyślałem - nie mam lepszych sposobów na życie, niż rycie swoich kontaktów gwoździem na korze dębu. Jutro tam będę i tym razem zabiorę z sobą długopis i kartkę papieru. Może niepotrzebnie, bo tenże człowiek.

Oszukać miłosne przeznaczenie - bloog.pl

10 kwietnia 2012 23:36
Treść wpisu jest przeznaczona dla osób pełnoletnich

pokaż treść wpisuPodziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,331016473,trackback

komentarze (4) | dodaj komentarz

Telefony komórkowe - zguba czy pożytek?

środa,

Sms był zupełnie niewinny. Tak….polskie słowa mają wiele znaczeń. Łatwo zrozumieć coś zupełnie innego, jeśli przeczyta się tylko fragment wyrwany z kontekstu – kontynuowałam.

- A popatrz na naszych znajomych: sprawdzają swoje telefony, czytają sms-y. Potem się kłócą z tego powodu…

- Racja. U nas w domu telefon jest rzeczą świętą – nikt nikomu doń nie zagląda – pomyślałam.