O czym chcesz poczytać na blogach?

Technologia informacyjna

Wpływ technologi na kulture

12, 2009

Technologie informacyjne dzięki zwiększającej sie ich powszechnosci, maja coraz wiekszy wpływ na  współczesne społeczeństwo nazywane  społeczeństwem informacyjnym. Szeroki dostęp do nich przyspiesza równiez proces globalizacji. Mieszkancy krajów rozwinietych czesto nie wyobrazają sobie zycia bez telefonu czy internetu. Technologie informacyjne staly sie ważnym elementem edukacji oraz weszły do pragramu nauczania jako oddzielny przedmiot. Powstały nawet internetowe placówki dydaktyczne. Blog ten dotyczyć będzie społecznych aspektów technologii informacyjnych.

Niepełnosprawni w dzisiejszym świecie

 • Blogroll

  • Dziecko w świecie wirtualnym
  • Internet jako źródło rozrywki
  • Internet zbliża ludzi ?
  • Internet-naprawdę użaleznia?
  • Internet: błogosławieństwo czy przekleństwo?
  • MZON
  • Technologia a Kościół
  • technologia informacyjna a społeczenstwo
  • Technologia pomaga, nie pomaga…
  • Uczucia w wirtualnym świecie
  • Valencia a technologia informacyjna
  • Wpływ technologi na kulture
  • wpływ technologii na społeczenstwo
 • Meta

  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

S t r o n a • byłych działaczy • Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża

Posłuszni. Tak było przez stulecia. Ale tak już nie będzie.

Dlaczego to już nie wróci? Bo dzisiejsi młodzi wychowują się (właśnie, niejako się wychowują!) w cywilizacji odmiennej od tej, w której wzrastaliśmy my. Z powodu nowych technologii. Od wszystkich wcześniejszych technologii te współczesne różnią się tym, że bezpośrednio oddziałują na mózgi – są technologiami informacyjnymi. To powoduje, że starsze pokolenie nie ma już kontroli nad systemem impulsów, które docierają do młodych. Docierają i uwodzą ich. Porywają do swego świata.

Przekaz patriotyczny nie potrafi się przebić przez kordon współczesnych technologii, przez wytwarzany przez nie szum informacyjny. Bo czy potrafimy w ogóle młodym zaoferować coś, co ich.

Po społecznym świecie. Zatem powinniśmy proponować młodym psychologiczne szczepionki antywirusowe.

Ale co dzisiaj może być taką szczepionką? I kto może szczepionki chroniące nasze umysły wytwarzać? Z czego powinien składać się taki psychiczny program antywirusowy? Z kodów kulturowych umożliwiających odróżnianie dobra od zła oraz prawdy od kłamstwa. We współczesnym informacyjnym zgiełku takie odróżnienia są coraz trudniejsze. W jaki sposób, od kogo młodzi ludzie mogą takie kody przyswoić?

Przez wieki kody takie przekazywała religia, rodzina, szkolnictwo, niekiedy państwo i jego ideologie. Dzisiaj religie są spychane na margines życia społecznego, wiele rodzin przeżywa kryzys, system oświaty, a i całe organizmy państwowe są.

Blog paulinazawody

Się problemami cywilizacyjnymi

* ochronie środowiska - wiąże się z rozwojem usług na rzecz środowiska, takich jak: edukacja, promocja, współpraca międzynarodowa, czy też produkcja w tej branży

* branży informatycznej - wiąże się to ze stałym rozwojem technologii informacyjnych, zwłaszcza w dziedzinie informatyki, telekomunikacji Internetu

* edukacji - związane jest to z potrzebą dokształcania się; obserwować można zapotrzebowanie na trenerów różnych szkoleń, doradców oraz wzrost w kształceniu z wykorzystaniem rozwijających się technologii informatyczno- komunikacyjnych. Zawody przyszłości
W Polsce po roku 1989 dosyć szybko zdano sobie sprawę z konieczności stworzenia odpowiednich komórek, które zajęłyby się prognozowaniem tego, co miało w najbliższych latach nastąpić na rynku pracy. Wprawdzie daleko nam jeszcze do elity najlepiej rozwiniętych gospodarek świata, jednak prędzej, czy później nowoczesna technologia stanie się i dla nas codziennością.


W celu planowania rozwoju kraju, w 1998 r., a więc na sześć lat przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, w Rządowym Centrum Studiów Strategicznych (w skrócie zwanym później RCSS) powołany został Międzyresortowy Zespół do Prognozowania Popytu na Pracę. Jego zadaniem było.

Szanse i zagrożenia wynikające z korzystania przez dziecko z technologii informacyjnych

Cyberprzemoc

Obok problemu pornografii czy niebezpieczeństwa kontaktu z sieciową pedofilią istnieje również kwestia cyberprzemocy rówieśniczej przy użyciu nowych technologii – telefonów komórkowych i Internetu. Dzieci rozsyłają materiały ośmieszające bądź poniżające swoich kolegów. Różnego rodzaju czaty, fora, komunikatory, SMSy lub MMSy stają się narzędziem do rozpowszechniania kompromitujących treści – zdjęć czy filmów. Dzieci doznają w Internecie wulgarnego wyzywania, kompromitowania, ośmieszania i poniżania.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Technologie Informacyjne 2010/2011 (ZT)

9101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Follow

Silnik: WordPress.com