O czym chcesz poczytać na blogach?

Teatr roma

Boguslaw Kaczynski Blog

Kwiecień, Wanda Polańska, Aleksander Teliga, Jan Wilga, Irena Jezierska, Mieczysław Wojnicki, Stanisław Ptak i dziesiątki innych, których w ciągu ostatnich dwudziestu kilku lat gościliśmy też w Krynicy. Przypominamy sobie znakomite spektakle, które widzieliśmy w także w Pijalni Głównej. Wielką zaletą tej książki jest wykaz wszystkich pracowników i współpracowników Romy, od artystycznych gwiazd po panie... sprzątaczki, jest też alfabetyczny indeks nazwisk.

Grażyna Brodzińska, Barbara Kubiak, Jan Wilga i Sylwester Kostecki z łezka w oku wspominali swoje występy w tym teatrze, przytaczając anegdoty o zazdrosnych o bisy koleżankach i kolegach, opowiadając o.

(22.08.2008 r.)


boguslaw-kaczynski 2008-08-28 08:34:49
skomentuj (1)

Dotacje
W tym roku nie mieliśmy szczęścia do dotacji Państwowych, zarówno album ROMA, jak i seria płyt ukazujących nasze dziedzistwo kulturowe zostały przez komisję odrzucone.  Taka praktyka instytucji, które mają wspierać wysoką kulturę i dziedzictwo narodowe wydaje się oburzajaca i niezrozumiała. Czekamy na lepsze czasy.
Ponizej pismo od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


boguslaw-kaczynski 2008-08-29.

Niekontrolowane impresje

Co bądź to ona jest tu ofiarą, ale także nie wydaje mi się normalnym, żeby dziewczyna trzynastoletnia spędzała w latach '70 noc u artysty bez opieki matki lub ojca. Czy dziewczyna, która w wieku 8 lat traci dziewictwo, a potem być może ma plan zrobienia kariery przez łóżko, jest biedną splamioną lilią?

I zgodzę się z jednym. Pan Roman Polański powinien być potraktowany jak każdy zwykły obywatel. Rozumiem przez to, że jego proces nie będzie medialną szopką, że nie będzie sądzony przez człowieka, który ze względu na dość publiczny charakter sprawy będzie chciał zrobić karierę polityczną poprzez proces. Uważam właśnie, że to, że jest znanym artystą uniemożliwiło mu w latach.

Znudzona, nie mam do kogo gęby otworzyc. Mimo że w domu jest rodzina, to nie mam siły na rozmowę z jaśnie państwem. Także sądzę, że przyszedł czas na pozbycie się kurzu, którym spowity jest mój blog i napisanie czegokolwiek byle tylko się czymś zając.

Kilka dni temu po raz kolejny miałam okazję wybrac się na "Upiora w Operze" w Teatrze Muzycznym ROMA. Los chciał, że za pierwszym razem trafiłam na premierowy występ Pawła Podgórskiego w roli Erika. I o żesz! Jestem pod ogromnym wrażeniem. Maniera, która przeszkadzała mi w wykonaniach Damiana, u Pawła nie występuje. Gdybym była widzem przypadkowym, jednorazowym, któremu nazwiska artystów nic kompletnie nie mówią, w życiu bym nie pomyślała,.

TEATRALNE PODRÓŻE - Onet.pl Blog

DLA CHĘTNYCH PLANUJEMY WEJŚCIE DO KRYPTY POD SREBRNRYMI DZWONAMI                                                           

Bożen@ (12:00)
Skomentuj

20 kwietnia 2010
Kraków - Teatr STU - Na Końcu Tęczy

Nasze zachowania powinny być właściwe dla czasu żałoby. Łączymy się w bólu z rodzinami osób, które zginęły w dzisiejszej katastrofie. Będę się kontaktować ze wszystkimi osobami, które nie pojechały dziś na Metro - po rozmowie z Teatrem Buffo.

 

 

Bożen@ (14:27)
Skomentuj

04 kwietnia 2010
LES MISERABLES W TEATRZE ROMA

Zgromadzenie Zakręconych Zasmarkańców - Onet.pl Blog

:)))

2. Tydzień później znów byłam w Romie, tym razem w "trochę innych okolicznościach" ;)
Dostałam się do drugiego etapu (ale dalej już nie). A tak poza tym dowiedziałam się, że mam ładny uśmiech i że śpiewam jak "przepalona 20-latka" :DDD No i lubię uczyć się "Kaczki - Dziwaczki" w pół godziny :P

3. Po tym doświadczeniu stwierdziłam, że teatr to naprawdę świetna sprawa! Tylko trzeba dużo ćwiczyć - szkółka Buffo czeka! ;)

4. No i jeszcze mogłam poznać Krzysia, ale się nie udało... Z powodu umowy, jaką jest związany z Buffo... Ale mam przynajmniej jego numer! :P (zobaczymy, ile osób w to uwierzy ;)))

5. I już rozumiem, dlaczego wkurzył się na niego JJ - i, szczerze mówiąc,.

Napisz, jak podoba ci się nasza stronka...
Przeglądnij
stronki bARRRdzo teatralne
  • I LOVE ROMEO! stronka o "RiJ"
  • Studio Buffo
  • Teatr Roma
  • Musical.pl
  • "Teatr dla was" Serwis Teatralny

"Bo życie kabaretem jest..." - Onet.pl Blog

Rotunda
 co w Warszawie
Teatry
Teatr na Woli
 Teatr STU
Teatr Syrena
 Teatr Buffo
Teatr Komedia
Teatr Roma
 Teatr Polski
 Teatr Dramatyczny
 Teatr Ateneum

To tylko Friese - Onet.pl Blog

Kolejne wyjście na piwo, z inną ekipą. Spasowalam tym razem, bo jutro muszę być żywa.

Jutro jadę do Konstancina, zobaczyć stajnię, w której być może się zahaczę. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie na fajnych warunkach. Bardzo się na tą opcję nastawilam.

A wieczorem przyjeżdża Ciocia. I zostaje do niedzieli. Kilka dni temu kupilam bilety do Teatru Roma na Koty. Jeszcze nie wiem co będziemy robić poza tym, ale zdam się na moją inwencję twórczą.

Friese (19:22)
Nie ma nic :-(

I'm standing on a stage of fear and self-doubt. It's a hollow play, But they'll clap anyway.

More could i say:P

get'cha bounce on
get'cha freak on
get'cha roll on
get'cha boogie On
get'cha thoug on
get'cha grub on
get'cha groove on
get'cha mind right
get'cha hands up
get'cha weight up ;)
let's get dooown :P
Gonn miss ya'll!
Peace out n take care fellas:*

P.S. Kursy musicalowe - Roma - there ya'll find me
P.S.2 Warsaw -> i'm comin sooah watch out ;)Wampiry zapraszają więc tańcz!

2005-07-19 18:15:15

subject: Kurs musicalowy
place: Warszawa-> Teatr Roma i okolice
time: 03-17.07.2005 dni, noce, wieczory i poranki :)
characters: me, Ewcia, Edytka, Martusia, Maksiu, reszta naszego kursu (kocham i pamiętam o was wszystkich, ale nie mam głowy do wymieniania ponad 60 osób hehe wiec big kisses 4 ya'll :*), Wampiry :D, portierzy(pozdrówka dla pana Krzysia), instruktorzy (królewicz Michałek;*),.