O czym chcesz poczytać na blogach?

Tbilisi

Są drogi, po których jeździ się tylko nocą.

Złapać stopa ale ponieważ nikt nas nie zabrał wsiadłyśmy do marszrutki, która odjechała po godzinie zostawiając  Vardenis w staro-noworocznym, czyli jak najbardziej zwyczajnym i niezmiennym stanie.

Tagi: armenia Droga koniec świata ludzie miasta i wsie
16:02, rywka18 , Gruzja (2010-11)
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 grudnia 2010
Ulice Tbilisi

Stare Tbilisi ma w sobie coś wciągającego. Szczególnie rankiem poprzedzonym dziewięcioma roztrzęsionym godzinami wyleżanymi w pociągu… Czasem mi się zdaje, że żadna mapa i żaden przewodnik nie są w stanie wygrać z pokusą gubienia się i odnajdywania w obcym mieście, że pomniki i muzea nie mogą przewyższyć bezrefleksyjnego włażenia w ciasne uliczki, zachłannego zerkania na cudze podwórka, cudze pranie i pomyje. I tak też Grażyna ze Stefanem pod rękę, upchnąwszy przewodnik i mapę w plecaku, przemierzają wijące się w górę uliczki prowadzeni szlakiem co.

DokturJazon

Zauwazyli niczego, nawet helikoptera.

Cytat na dzis: "This is the world we are living and this are the hands we are giving"

PS: Sytuacja wraca do normy, mamy zasieg!

09:07, dokturjazon
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 marca 2010
Czekajac na Godota, rytual przejscia czesc 2

Nie ma latwo, samo znalezienie kas czy peronow na dworcu w Tbilisi do najprostszych nie nalezy. W miedzyczasie w Tbilisi wybuchla panika gdyz telewizja postanowila sobie zazartowac ze swoich rodakow i podala ze Rosjanie wjechali czolgami, bombarduja kilka miast a prezydent niezyje po udanej probie zamachu. Eh Gruzini - ci to maja dobre poczucie humoru! W pocaigu dywagacjom nie bylo konca, gdyz dopiero na koncu materialu podano za to "inscenizacja". Ogladalnosc kanalu napewno skoczyla w niebiosa - nie ma dwoch zdan. Po dotarciu pociagiem pod gory i po pozostawaniu w objeciach Morfeusza przez ok 3 godzinki wyladowalem sie w Zugdidi i ruszylem w poszukiwaniu ekipy ktora miala ze mna jechac w gore. O 7 zameldowalismy sie.

Zmienić tej tradycji nic nie jest w stanie, Legia była, jest i wielka pozostanie

Legia zremisowała z beniaminkiem Zagłębiem Lubin 0:0. Gra była słaba, a sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo...

0:0

Legia zagrała w składzie:
Artur Boruc
Wojtek Szala
Marek Jóźwiak
Kuba Rzeźniczak
Tomek Jarzębowski
Tomek Sokołowski II (57’ Kowalski)
Łukasz Surma
Tomek Kiełbowicz (65’ Wróblewski)
Tomek Sokołowski
Piotrek Włodarczyk (76’ Dorosz)
Marek Saganowskituszas 2004-08-23 11:10:00
Proszę komentować skomentuj! (2)Legia-FC Tbilisi 6:0
W meczu rewanżowym rundy eliminacyjnej Pucharu Uefa, Legia rozgromiła 6:0 FC Tbilisi. Nareszcie Legioniści pokazali co potrafią. OBY TAK DALEJ!

6:0

Skład Legii:

Artur Boruc
Wojtek Szala (56' Poledica)
Kuba Rzeźniczak
Marek Jóźwiak
Tomek Sokołowski I
Łukasz Surma
Tomek Jarzębowski (65' Smoliński)
Jacek Magiera
Tomek Kiełbowicz
Marek Saganowski
Piotrek Włodarczyk (71' Korzym)


Bramki:

6 min.Piotrek Włodarczyk
24 min.Jacek Magiera

syzyf | e-blogi.pl

Prezydenckiego samolotu, kpt. Grzegorza Pietruczuka, srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności
Uzasadnienie: Według informacji prasowych i wywiadu, jakiego szef MON udzielił dla Radia Zet 19 września br., kpt. Grzegorz Pietruczuk został odznaczony srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności. Wedle słów szefa MON pilot otrzymał medal za przestrzeganie procedur i poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo czterech prezydentów na pokładzie. Ministrowi chodziło o lot, jaki wykonał prezydencki TU-154 na Kaukaz 12 sierpnia br. Planowo samolot miał lądować w Azerbejdżanie w Ganji, ale prezydent RP podjął decyzję o locie do Tbilisi. Pilot odmówił zmiany kierunku lotu. Decyzja pilota doprowadziła do licznych komplikacji w wizycie czterech prezydentów w Gruzji. Przejazd drogą do Tbilisi był bardzo niebezpieczny i sprowadzał realne zagrożenie dla osób w nim uczestniczących. Według doniesień medialnych obawy pilota o stan techniczny lotniska w Tbilisi były całkowicie nieuzasadnione i można było na nim bezpiecznie wylądować. Proszę wobec tego Pana Ministra o odpowiedzi na następujące pytania: 
  1. Czy pilot ma prawo odmówić wykonania rozkazu zwierzchnika Sił Zbrojnych RP? 
 2. Czy odznaczenie pilota za de facto.