O czym chcesz poczytać na blogach?

Taurus

Blog Łukasza Kurbiela - Onet.pl Blog

Stronie relacje z podróży po Azji Południowo-wschodniej oraz Ameryce Południowej. Miłego oglądania:)

28 listopada 2008
Taurus
Zima już tuż tuż, a wiec na podgrzanie atmosfery już jedne z ostatnich, jeśli w ogóle nie ostanie zdjęcia z Turcji. Tym razem mam przyjemność umieścić, fotografie z przejazdu przez góry Taurus. dla chętnych informacje tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Taurus

Zdjęcia robione są z przez szybę autobusu więc ich jakość nie zawsze może być idealna.


Góry Taurus są bardzo ładne, a turecki krajobraz u ich stóp wygląda tak:
 Te tereny leżą już dość wysoko bo ponad 1000m.n.p.m.
 Krówki na pastwisku:
 Krajobraz był miejscami dość niezwykły:
 Taki marsjański:
 Roboty drogowe:
 Samotny osiołek:
 I już wspinamy się w górach.

...i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami...;):*=)

0 2008-08-31 Dzisiaj pół dnia się pakowałam... no ale udało mi się przed wieczorem;P i stoją te torby koło łóżka a jak na nie patrze płakać mi się chce... posprzątałam rano, potem w sumie siedziałam, Bartek wpadł wkońcu z namiotem ;P i z czekoladkami ;P haha ale taki odwalony bo akurat na wesele miał iść ;D nie pogada;P Kuna cały dzień mnie nęcił o pizze a potem Słońce wpadła na genialny pomysł żeby też iść a potem do Taurusa na podryw ;D no ale co ja poradze, że ciężko z odwozem jest?;/ i wkońcu Orzech zdeklarował, że mnie biedną kobiete podrzuci z powrotem ;] zaczęło się od pizzy i na wstępie znajomy Tomek:P oczywiście głupawa nas wszystkich wzięła chyba niektórym piwko do głowy uderzyło bo np Kinga to już krzywo bardzo szła ;P a Paulina o mało co do rowu nie wpadła ;D kurde Dominik to ma za dobrze 5 kobiet go obmacywało ;D haha nie no nie powiem jędrny tyłeczek ;D o matko ale nas głupawa wzięła albo jak Gienka krzyczała "Hej sokoły";P ej poprostu siedze teraz i śmieje się sama do siebie ;P w sumie gdyby mnie.

Kopiec Kreta

Lekarzem) – nie wypada jednak zdradzać jego roli w komiksie. Jak przystało na francuski, laicki komiks Watykan jest, oczywiście, antagonistą. To też pewien minus, bo Kościół w takiej roli wydaje się być już dostatecznie wyeksploatowany. Czas Panowie twórcy poszukać sobie nowych, oryginalnych wrogów.
Tym nie mniej, nic nie zmieni faktu, że jak na swoisty prolog komiks startuje z wysokiego C: jest gęsty od wydarzeń, zawiera sporo punktów zwrotnych. Na pewno czyta się go z zainteresowaniem, a ogląda tym bardziej. Rysownik Anthony Jean stanął na wysokości zadania. Odnoszę też wrażenie, że chwilami bliżej mu do amerykańskiej niż frankofońskiej szkoły rysunku. Nie jest to oczywiście żadna wada. Tam gdzie jest to konieczne rysunek skrzy się detalem, galeria postaci jest doborowa, a paleta barw cieszy swoją rozpiętością. Jednorożec ma duży potencjał: z pewnością gdyby twórcy zwrócili więcej uwagi na ciekawą intrygę, mielibyśmy do czynienia z murowanym hitem.

Mathieu Gabella (scenariusz), Anthony Jean (rysunki), „Jednorożec #01: Ostatnia Świątynia Asklepiosa”, tłum. Katarzyna Sajdakowska, Wydawnictwo Taurus Media, Piaseczno 2012.

Komunikacja kolejowa - Onet.pl Blog

Administrator (15:04)
Podyskutuj z autorem!

14 października 2009
Targi TRAKO
Od dziś trwają w Gdańsku Targi Kolejowe TRAKO 2009. Będą wystawiać się tam firmy z branży kolejowej, oraz odbywać sie będzie debata "Przyszłość kolei regionalnych w Polsce-organizacja, finansowanie, inwestycje”.
Źródło: http://www.rynek-kolejowy.pl/13059/Zapraszamy%2Bna%2Bstoisko%2BRK%2Bna%2BTRAKO%2B2009%2521.htm
Administrator (17:50)
Podyskutuj z autorem!
"Taurus" IC