O czym chcesz poczytać na blogach?

Tarczyca

Choroby tarczycy

Chorób tarczycy

W chorobach tarczycy, zarówno w przypadku nad­miernej, jak i zbyt niskiej produkcji hormonów, le­czenie polega na przywróceniu prawidłowej czyn­ności hormonalnej. Leczenie konwencjonalne polega na stosowaniu leków lub wykonaniu opera­cji, naturalne - na zmniejszeniu dolegliwości związanych z chorobą tarczycy oraz poprawie ogólnego stanu pacjenta przez stosowanie środków ziołowych, homeopatycznych, zmianę diety, stylu życia i specjalne ćwiczenia fizyczne. Zawsze na­leży jednak przede wszystkim stosować się do za­leceń lekarskich. Leczenie nadczynności tarczycy polega na zmniej­szeniu produkcji hormonów, podczas gdy niedo­czynność tarczycy jest stanem wymagającym po­dawania dodatkowych hormonów. Medycyna konwencjonalna oferuje nowoczesne, w pełni efek­tywne metody leczenia. Przed decyzją dotyczącą wyboru odpowiedniej metody lekarz przeprowa­dzi dokładne badania tarczycy, weźmie pod uwa­gę twój wiek, ogólny stan zdrowia i wywiad choro­bowy. Produkcja hormonów tarczycy może być zmniej­szona lub całkowicie zablokowana leczeniem jo­dem radioaktywnym, lekami przeciwtarczycowymi lub leczeniem operacyjnym. Jeżeli lekarz zdecyduje, że leczenie jodem radioaktywnym jest najlepsze dla ciebie, będziesz codziennie.

Odzyskaj zdrowie i energię do życia - droga do równowagi hormonalnej

Tarczycy. Należy wiedzieć że osoba na to cierpiąca nie musi mieć wszystkich objawów lecz kilka.

 

Funkcje Tarczycy

 

Gdzie leży i za co odpowiedzialny jest ten gruczoł? Tarczyca składa się z dwóch małych płatów połączonych razem. Jest położona na przodzie szyi, zaraz pod nagłośnią. Tarczyca jest odpowiedzialna za szybkość procesów metabolicznych i dlatego ma wpływ na każdy organ i system w organizmie. Jest stymulatorem metabolizmu analogicznym do pedału gazu w samochodzie. Normalny wzrost wymaga prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Gdy nie działa ona normalnie, organy akumulują odpady metaboliczne i wszystkie ich funkcje stają się spowolnione.

Gdy tarczyca pracuje prawidłowo zużywa aminokwas tyrozynę i jod by wyprodukować hormon zwany tyroksyną albo T4 (zawiera 4 atomy jodu). Jeżeli ktoś spożywa zbyt mało jodu może mu się powiększyć tarczyca, co zwane jest.

Tarczyca - Onet.pl Blog

Sosnowe poprawić pokarmowego i funkcje trawienne, olej z orzechów sosny i nawet jest wykorzystywane do ukrócenie apetytu. Orzeszki sosnowe i inne orzechy są smaczne część dobrze zrównoważona dieta przeznaczonych do utraty wagi.
micky (15:56)
Skomentuj mnie

16 września 2008
Regulacja pracy tarczycy

Hormonalna tarczycy jest nazywana eutyreozą.

Traczyk W.Z. Fizjologia człowieka w zarysie. PZWL Warszawa 2002.

micky (14:14)
2 komentarze

04 września 2008
Budowa anatomiczna i położenie

Tarczyca  - nieparzysty gruczoł wydzielania wewnętrznego umiejscowiony u ssaków w.

droga do zdrowia

11,02 styczeń 2011-widać wzrost lecz ja posiadam jeden płat tarczycy więc jest to możliwe.Jeżeli odnotowywałbym jeszcze wzrost tyroglobuliny oznaczałoby to że musiałbym poddać sie rekonsultacji w Gliwicach.Następne badanie tyreoglobuliny wykonam 1 marca 2011 czyli za miesiąc.Dziś byłem na wizycie u endokrynologa na NFZ bo miałem termin i on stwierdził że tyroglobulina przy posiadaniu jednego płata tarczycy nie jest w ogóle obiektywna a badanie jej jest bezsensowne tak samo jak wykonywanie scyntygrafii-dał mi skierowanie na rtg płuc które wykonałem i kazał za tydzień przyjść.Zwiekszył mi tyroksyne z 100 do 125  i myśle że im mniejsze tsh tym lepiej bo jeśli tarczyca nie bedzie stymulowana (tsh zerowe) to mniejsze ryzyko że cokolwiek sie będzie działo(odrost itp) ale i tak biorę 100. Okazało się że badanie tg którego wynik wyniósł 11.02 wykonywany był inną metodą i innymi odczynnikami.Dziś tzn 15 marca 2011 roku byłem w Klinice na Przybyszewskiego zrobić kontrolne badanie tg i wynik jest 6.13 czyli super:) a jednak mam pod kontrolą  wszystko i wynika z tego że nic się nie dzieje-następne badanie koniec maja .Wynik rtg płuc mam też dobry

Tagi: rak tarczycy geneza
13:55,

Zdrowe włosy

poniedziałek, 09 listopada 2009
Oddziaływanie chorób tarczycy na włosy

Pytanie:
Czy zaburzenie tarczycy wpływa negatywnie na włosy?

Odpowiedź:
Zaburzenia tarczycy objawiające się w postaci nadczynności lub niedoczynności maja niestety duże znaczenie dla całego organizmu w tym również dla włosów. W przypadku, gdy tarczyca wytwarza zbyt duża ilość hormonów, możemy zauważyć nasilone wypadanie włosów. Dzieje się tak przy nadczynności gruczołu tarczycy. W przypadku niedoczynności możemy zauważyć znaczne osłabienie struktury włosa. Włosy staja się matowe, bardzo szybko tracą swój połysk a jednocześnie delikatne, słabe, czego skutkiem również jest wypadanie włosów. Zaburzenia tarczycy często prowadzą do zmian skórnych. Skóra na głowie szybciej się przetłuszcza lub wysusza, co również nie korzystnie wpływa na włosy. W tym przypadku trzeba zwrócić szczególna uwagę na pielęgnacji skóry głowy jak i włosów, stosując kosmetyki odpowiednie do rodzaju problemu..