O czym chcesz poczytać na blogach?

Taniec towarzyski

........::::::::::: :):) I LOve DanCe:*:* ::::::::::........... - Onet.pl Blog


O mnie....
Kana16
Hej:)Mam na imię Ewa.Kocham bardzo taniec,szczególnie taniec towarzyski,który trenuje.Noi oczywiście bardzoo lubie słuchać hip.

  Yorker
 •  troll
 •  cropp
 •  reporter
 •  deichmann
 •  stacje radiowe
 •  you can dance-poprostu tańcz!
 • EAST CLUBBERS
 •  moje gimnazjum...
 • moje konto na fotka.pl
 •  Nasza-Klasa
 •  NCK
TanIEc TowaRZYskI

Taniec towarzyskiPierwszy raz Walca Angielskiego zatańczono w 1921 roku. Powstał w Anglii z połączenia dwóch tańców. Pierwszym był Walc Wiedeński na co wskazują charakterystyczne obroty, drugi to Boston – powolny amerykański taniec. Walc prezentował zupełnie inny styl, ruchy były płynne, pełne wdzięku i lekkości. Nowy powolny taniec, tworzący romantyczny nastrój najwidoczniej przypadł do gustu Anglikom zniechęconym do szybkich i skocznych ruchów. Walca charakteryzuje przede wszystkim mocna akcja unoszeń i. Jak została rozpoczęta  moja przygoda z tańcem....???????
Uczęszczam na zajęcia z tańca towarzyskiego
 wsumie to od 1 klasy podstawowej tańczyłam 
przez 4 lata potem z powodu trudnej sytuacji 
przerwałam dalsze sukcesy aż do 3 klasy gimnazjum 
i tańczę do teraz. Taniec jest moją największą pasją. 
Nauczyłam się nie tylko tańczyc, ale.

Taniec to sztuka- to uczucie, bicie serca

to taniec brazylijski.Prawdopodobnie wywodzi sie z tańca "w kolko" afrykańskich murzynów ze szczepu Bantu,bowiem samba turniejowa tańczona jest"po kole".Aby poprawnie zatańczyc sambę trzeba mieć szybkie i mocne nogi.Obecnie także jeden z tańców towarzyskich, wchodzący w zestaw pięciu tańców latynoamerykańskich obok rumby, cha-cha (czaczy), paso doble i jive'a.
Typowe tempo samby to ok. 55 taktów/min. W Sambie nałożone są na siebie dwa rytmy: rytm synkopowany (ósemka z kropką, szestnastka i ćwierćnuta), rozliczany jako na.

Nad przednią częścią stóp. Charakterystyczny falujący ruch w sambie w znacznej mierze wypływa z pracy przepony polegającej na wypychaniu do przodu bioder i potem ich powrocie do tyłu.
Na turniejach tańca samba tańczona jest jako pierwszy (na turniejach par zawodowych na ogół jako drugi) taniec latynoamerykański.


 

13:34, blueangel10
Link Komentarze (1) »

madamecarotte blog

Margot 2003-04-30 22:38:47
skomentuj (2)


Gdyby można było cofnąć czas...


Zrezygnować z miłości....
Wiecie co dopiero teraz uświadomiłam sobie jak wielki błąd popełniłam 3 lata temu....
Zrezygnowałam z mojej największej miłości, jaką jest taniec po prostu zrezygnowałam...
Przez 6 lat tańczyłam zespole folklorystycznym. Nie był to szczyt moich marzeń tanecznych, jakimi np. jest taniec towarzyski, ale zawsze to tańczyłam... Miałam super partnera, dobrze się rozumieliśmy, ale mój pierwszy problem pojawił się, kiedy 2 wtedy bardzo ważne dla mnie imprezy nałożyły się na siebie: szkolny festyn i 50 leci ”Bandoski”, gdzie miałam tańczyć solówkę razem z nim. Nie.

Jakub Nowak - Oficjalny Blog - Zapraszam do czytania, komentowania, dyskutowania ;)

Od niedawna, bo od grudnia, jednak już udało nam się stanąć na podium w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego w Czarnej Białostockiej ;)
Jak dotąd udało mi się zdobyć C klasę i choć do Kingi musiałem zejść do D klasy, to do końca roku szkolnego mamy aspiracje zdobyć B ;)
Taniec towarzyski to naprawdę świetna zabawa, choć przede wszystkim to ciężka praca. Trenuję 4-7 razy w tygodniu, w weekendy zaś jeżdzę na turnieje. ;) Ostatni turniej, w którym brałem udział miał mieste w Warszawie ;) Najbliższy - w Olsztynie k. Częstochowy 20.02 ;) Zapraszam serdecznie, jeśli ktoś.

Taneczny Blog


Pozwól, że opowiem trochę o sobie. Nazywam się Mirek Szmajda. Na mój pierwszy kurs tańca poszedłem mając już 20 lat. Zafascynowałem się tańcem tak bardzo, że po pół roku trafiłem do klubu tańca. Rok później wystartowałem w moim pierwszym turnieju tańca towarzyskiego.

Przez kolejne lata interesowałem się różnymi formami tańca. Uczyłem się tańca klasycznego, uczęszczałem na zajęcia z tańca współczesnego, byłem członkiem zespołu tańca dyskotekowego.

Ostatecznie po dziewięciu latach wróciłem do tańca towarzyskiego. Mając 32.

Tańca w 2002 roku byłem gotowy na to, aby wystartować w moim pierwszym po 10 latach turnieju tańca. Przez kolejne trzy lata zdobywałem trzy coraz wyższe klasy taneczne, osiągając ostatecznie w 2005 roku klasę B w tańcach latynoamerykańskich. Miałem wtedy 35 lat.

Nigdy nie jest za późno na taniec. Można zacząć w każdym wieku. Ważne, że czujesz, że muzyka inspiruje Cię do ruchu. Będę tu pisał, mówił i pokazywał co możesz zrobić aby rozwinąć taneczne zainteresowania i czerpać z tego jak największą przyjemność.

Nieważne czy już tańczyłeś, bądź tańczyłaś i.

soniaczek blog


Z ręki do ręki
Bierki sonda
Jak NASA
A ty się trzymaj swych zasad
Duchowo skromnie
W zaufanej strefie
Tańcz spokojnie
Proszę ja Ciebie
W lojalnym gronie
Zawsze damy radę
W tej grupie wykluczam zdradę

Codzienność to nie taniec towarzyski
To całkiem inna jazda
I całkiem inne pyski
Temat jest śliski
Bo niejeden się przejechał
Potknął i po upadku walki zaniechał
Dla niego przewał
Że życie jest piękne
Nie tylko dla niego
No bo jak okiem sięgnę
. Niech te słowa chłodzą jak oligocen
WWO
Nie capoiera tango
Codzienne z życiem fandango
To nie fantom
Mamy swój przekaz niepodległy blatom
Co wy na to

Uważaj jak tańczysz
Bo życiowy parkiet bywa śliski
Nie bądź jak agentura
Zbytnio towarzyski
Bądź bliski dla bliskich

Uważam jak tańczę
Bo życiowy parkiet bywa śliski
Nie jestem jak agentura
Zbytnio towarzyskiskomentuj (3)
2003-04-03 22:30:08 >> Mówienie a robienie...

Nie jest trudno się.