O czym chcesz poczytać na blogach?

Taniec brzucha

Dancing With Camels

– dziadunie z przetakami

Znacznie spokojniejszy niż Gnawa. I chyba właśnie z tego względu szczególnie przeze mnie lubiany. Chociaż nie każdemu przypada do gustu jednostajne zawodzenie i przytupywanie niemalże w miejscu. Ahidus to zbiorowy taniec rytualny, wykonywany przez całą społeczność zwykle w okresie dożynek. Szczególnie popularny w rejonie Atlasu Średniego. Mężczyźni i kobiety, ustawieni w osobnych kręgach, śpiewają i tańczą na zmianę wokół muzyków grających zwykle na

Awash from Hannah Scarritt-Selman on Vimeo.

Guedra – białe tango niebieskich kobiet?

To zmysłowy taniec wykonywany wyłącznie przez kobiety, często porównywany (a nawet mylony) z tańcem brzucha. Mimo iż jest on niezwykle seksowny, to jego zadaniem jest wydobycie pozytywnej energii i duchowego spokoju, a nie kuszenie. Guedra wywodzi się z tradycji Niebieskich Ludzi Pustyni (Tuaregów) i do niedawna traktowany był jako taniec rytualny. Jego nazwa.

kryminalni po służbie - Onet.pl Blog

Poruszona ciepłaem jego oddechu na swoim uchu skinęła tylko głową pogrążona w jego hipnotycznym spojrzeniu.

Następnego dnia Marek wstał bardzo wcześnie z zamiarem odwdzięczenia się Basi i za wisiorek i przede wszystkim za taniec brzucha, który na zawsze zostanie w jego pamięci. Wiedział, że niełatwo będzie mu dorównać pomysłowości Basi, ale nie zamierzał się poddawać. Wola walki rozgorzała w nim na dobre i szybkim krokiem opuścił hotel, kierując się w stronę miasta. Mijał.

grubszaodciebie.blog

Nie mam neta więc nie będe Was jakoś często odwiedzać. Ale się postaram. Odświeżam więc kontakty i proszę o wsparcie i wiele ciepłych słow bo to jest mój początek.

skomentuj (5)

Taniec brzucha 2007-02-24 15:51:07

No, dokładnie, taniec brzucha. Te wszystkie blogi, wszystkie notki, myśli zebrane, to taki taniec brzucha i wokół brzucha. W pon kupię sobie Shape'a z płytą dvd z Tańcem brzucha. Bardzo lubię Shape'a, gorąco polecam wszystkim dbającym o linię, o figurę;] No i podoba mi się.

.::Samotny blog::.

Nie żałuje, bo był dosyć nudny i kiczowaty (Sphinx podświetlony na różowo), potem rejsik feluką (faluką - niepotrzebne skreślić) po Nilu, imprezka w See Horse, gdzie chętni palili fajke wodną - shishę i oglądali ponętną tancerkę uczacą niechętnych tańca brzucha, całe szczescie mnie nie złapała. Poszłam spać dopiero o 1.30, ale było warto.

24.07.03
Wcześnie wyjechaliśmy i po szybkim sniadanku wylaliśmy sie z hotelu, by obejrzeć z bliska piramidy. Bylismy pierwszym autokarem na miejscu..Brak oświetlenia nie był problemem, dopiero przyjście wyjatkowo namolnego i narzucającego sie elektryka pozostawiło po sobie ślad. Probował on nas nauczyć arabskiego, np. jak powiedzieć lodówka, albo żarówka... Koszmar! Nad basenem tego dnia tancerz tańczył taniec tanura:P Niesamowite widowisko, bo ten gostek przez pół godziny się kręcił wokół własnej osi jednocześnie wymachujac to bębenkami, to chustami, to swoja spódnicą w przeciwną stronę. Kiedy powiedziałam o tym Kasi już w Warszawie, to zaryzykowała.

Mój swiat...mój pamiętnik...dla kochanych... dla przyjaciół...

Zdołowana) ;p
J- Jajka (niecierpie :/)
K- Kamil (moje ulubione imię męskie)
L- Lato (KOCHAM :D)
Ł- Łazienka (luie w niej przesiadywać :))
M- Mama (ma sie tylko jedną :*)
N- Niemiecki (ulubiony język)
O- Opona (rośnie mi wkoło brzucha :P)
P- Przyjaciele ( mam ich pare prawdziwych :))
R- Rak (.... :D....)
S- Strach (nie lbie sie bać nie cierpie horrorów)
T-  Taniec ( kocham tańczyć!)
U- Urodziny :D
W- Wiersze (pisze..mam ich sporo :])
X- yyy...nie wiem co moz być na X
Y- Yeti ( głupi, guyby, wielki, mrożony pedofil)
Z- Zima (nie przepadam za nią..)
Ż- Żagle..(uwielbiam żeglować :D)

"Czerń przykryła ziemię,nawet silny podmuch wiatru niezdołał przywrócić koloru..."-Opowiadanie o Panik - Onet.pl Blog

Wstać dziewczynie. Sam poszedł do pokoju rozpakowywać swoje rzeczy, a Ann pognała do bliźniaczek.
- To co tam chciałyście? - zapytała wchodząc do pokoju.
- Mamy pomysł jak przywitać chłopaków! - krzyknęła entuzjastycznie Pati
- Zatańczymy dla nich taniec hula! - dokończyła Agnes - No Pamela się zgodziła! A Ty? - zapytała po chwili
- Eee... Nie no, ok tylko... Ja nie założę takiej spódniczki z trawy i nie pokażę brzucha! - oznajmiła czarnowłosa z inteligentną miną
- A skąd my spódniczki z trawy weźmiemy niby? Coś się wrzuci i tyle!
- Najważniejszy jest taniec! - mówiły na przemian bliźniaczki. Pół godziny później przyszła Pamela i mogły już wszytko razem.

gdzie jesteś?


- Dobry pomysł - poparł go Tom. Lena wpatrywała się w nich przez chwilę.
- Nie uważacie, że... to trochę za szybko? - zamrugała oczami.
- Przecież nie zapraszamy cię na orgię tylko na zwykłą bibę! - wstał z krzesła i odtańczył jakiś taniec radości.
Posiedzieli jeszcze chwilę, ale przerwał im Marcus, który wszedł do baru.
- Będę jak skończę pracę. Do zobaczenia - pomachała im. Wyszli.
- Lena.. Widzę, że zaprzyjaźniłaś się z panami z Tokio Hotel - zamrugał do niej.Się ze śmiechu. Tom gilgotał ją po brzuchu cały czas obserwując bacznie jej twarz i uśmiechając się. Od dawna tak dobrze się nie bawił z jakąś dziewczyną. Ostatnią taką osobą była Lena.
Poczuł nagle, że jego zwinne palce dotykają ciepłego brzucha dziewczyny. Jego szalone gilgotanie przerodziło się raczej w czułe głaskanie. Lena co jakiś czas chichotała, jednak poczuł po chwili, że jej wszystkie mięśnie wyraźnie pulsują. Opierała głowę o skórzane siedzenie i miała zamknięte oczy.
.