O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Taniec

Taniec - Onet.pl Blog

Jadakiss - Jadakiss
3rd Storee - 3rd Storee
David Moscow - Michael Ellis
Lyriq Bent - Fryzjer
O'Neal McKnight - przyjaciel Katriny
Sarah Francis - Leticia
Shawn Desman - on sam
Zachary Williams - Raymond
Arthur Sheekman - on sam
Suga May - uliczny tancerz
Kevin Duhaney - Otis
Ginuwine - on sam
Joy Bryant - Gina
Ivan "Flipz" Velez - uliczny tancerz
Jeremy Cedeno - uliczny tancerz
Gerry Mendicino - Louie
Rodney Jerkins - on sam
Anthony Sherwood - Mr. Daniels
Derek J. Watkins - Craig Boogie
Alicia Bruce - fryzjer
Silkk - on sam

Fabuła:

  Największą pasją Honey jest taniec. W dzień uczy dzieci hip hopu, wieczorami pracuje jako barmanka, licząc, że pewnego dnia pojawi się szansa wyrwania ze slumsów. Ciężka praca przynosi spodziewane efekty, bo pewnego dnia otrzymuje propozycję pracy jako choreograf teledysków w profesjonalnym studio. Marzenia Honey zaczynają się spełniać, a ona sama czuje, że to pierwszy krok do wielkiej kariery. Okazuje się jednak, że natrętny szef hołduje zasadzie coś za coś i szanse tancerki na karierę zaczynają maleć. Honey postanawia nie poddawać się i razem z dzieciakami ze slumsów zakłada własną szkolę tańca.
   

You Can Dance

Tańczyć i podobno miałam do tego „dryg”. Później zobaczyłam kultowy film ”Dirty Dancing”. I oglądałam go już codziennie ze szczególnym wskazaniem na scenę finałową. I chyba największy przełom-kiedy mój Tata zabrał naszą rodzinę na Polish Open-Otwarte Mistrzostwa Polski w Tańcu Towarzyskim w Sopocie. Po tamtym turnieju wiedziałam, że chcę zostać w przyszłości jedna z tych pięknych tancerek. Namawianie Rodziców, by zapisali mnie na kurs trwało 3 lata.Co czuję? Radość, satysfakcję, poczucie spełnienia i wiele innych bardzo pozytywnych wrażeń.

6. Czy taniec to Twoja jedyna pasja? Jakie inne talenty i hobby posiadasz?
Taniec i muzyka to moje największe pasje. Uważam, że jedno świetnie uzupełnia drugie. Od muzyki wszystko się zaczyna, to ona inspiruje nasze ciała do tańca.

7. Kto jest Twoim idolem, mistrzem, wzorem do naśladowania? Czy masz ulubionego tancerza/choreografa, którego taniec podziwiasz?
Zdecydowanie Joanna Leunis i Hannah Kartune.

8. Czy ktoś z Twoich bliskich/rodziny również tańczy zawodowo/profesjonalnie?
Nie.

9. Czy masz na swoim koncie jakieś profesjonalne występy? Role w musicalach, pracę.

.: O Tańcu :. - Onet.pl Blog

Macie jakieś uwagi co do bloga lub posiadacie jakieś fajne zdjęcia?? Napiszcie!!! Każde ciekawe zdjęcie lub informacje które prześlecie, za wasza zgoda umieszczę na blogu. Możecie być pewni : jeśli napiszecie do mnie i wyrazicie zgode na to, bym otrzymane informacje zamieściła na blogu, to z pewnościa to zrobie. Oczywiście jesli będą one dotyczyły tańca. Z góry za wszystkie informacje i zdjęcia dziękuję.    :)

Tancerka (18:00)
6 super, tak trzymać, piszcie dalej
Tańce standardowe

Tańce standardowe to:

- walc angielski - Prosty rytmicznie, ruchy i obroty świadczą o silnym pokrewieństwie z walcem wiedeńskim,pochodzi  z Anglii.

- walc wiedeński - szybsza odmiana walca.

- tango ( dawniej taniec latyno amerykański) - pochodzi z Buenos Aires w Argentynie i Montevideo w Urugwaju.

- foxtrot - amerykański taniec towarzyski, dotarł do Europy około 1918 roku

- quickstep - Po raz.

Piechota przez zycie

W Polsce muzykoterapia najczęściej wykorzystywana jest w psychoterapii dzieci i młodzieży. Pomaga ona w ujawnianiu skrywanych emocji i nazwaniu ich. Pozwala określać i kontrolować skale ich agresji. Pacjenci rozchwiani emocjonalnie, po zastosowaniu muzykoterapii są mnie napastliwi fizycznie i werbalnie. Są tez mniej drażliwi, maleje poczucie winy, podejrzliwość i pesymizm. Muzykoterapeuci twierdzą,że poprawiają się ich stosunki z rówieśnikami i rodziną.
skomentuj (0)
2011-01-21 23:50:06 >> Wpływ tańca na człowieka

Taniec towarzyszy ludzkości od najdawniejszych czasów. Znany jest we wszystkich społecznościach i kulturach świata. Jest formą sztuki i kulturowej działalności człowieka. Taniec był i zawsze będzie jednym ze sposobów przeżywania i przekazywania emocji, formą fizycznego i duchowego wyżycia, sposobem zabawy i odprężenia. Wielorakość jego społecznych funkcji zmieniała się i przeobrażała w zależności od całokształtu przemian społecznych i kulturowych..

Taniec rządzi

Ziemia Amberu - Onet.pl Blog

W państwie polskim, niech mówią co chcą. Że niby młodzierzy nie obchodzi polityka? Obchodzi! Ale kto dopuści nas do głosu??! Mu swoje wiemy i myślimy. Matura jest taka, aby jak najmniej ludzi dostało się na studia.

Głupim społeczeństwem łatwo się rządzi.

Przyjdzie dzień, że Polacy nie zdązą się zebrać w kupę. Przyjdzie chwila, że niektórzy pożałują. Nie dziś może, nie jutro. Kiedyś.

Natura ma czas.

Jestem lekko poddołowana.

Nie robię osiemnastki. I tak nikt by.

Mównicą. Może z mównicą przesadziłam.

HPiTD jmnie dręczy, ale nie mam weny pisać. Mam nadzieję, że zbyt się nikt nie obnurzy - i tak nie czytacie, co wam tam... - Jakbym nie miała racji to mnie poprawcie.

 

>

I przysięgam, na taniec wśród gwiazd, na wicher w stepie, na uświęcony wieczny królewski las! Przysięgam poza miejsce, poza czas!<

Tu i Teraz i Tam!<

Alannada

stanislaw-sochacki.blog

Ja lubię wiosnę, bo ptak zakwili,

Gołąb zagrucha, nad swą wybranką.

Pragnę doczekać się jeszcze chwili,

Gdy pójdę w pola z kochanką.


Tak pragnę spacer w uścisku dłoni,

Beztroski taniec rozkoszy,

Gdy serca pląsa, uśmiech na skroni.

I wiatr rozwiewa dziewczęce włosy.Obecnie jestem w zaklęciu wiosny.

I ta naturalna ptaków muzyka.

Zapach modrzewia, brzozy i sosny.

Wnętrzności.

Zapominał.


I tak kończę moją modlitwę.

Kończę to moje z Tobą gadanie.

Bez Ciebie przegram, ja każdą bitwę.

Bądź mym aniołem mój Panie.


Ten świat już kończy swoje władanie.

Anioły będą rządziły.

I co tu będzie, co tu się stanie.

W tych ciężkich chwilach bądź miły.


28.01.2005 r.

skomentuj (0)

Lilia 2009-01-11 18:19:35

Psi syn śmierdzi wiewiórół, a esma myszoł...

Ej ASIU moze daloby by sie zrobic u ciebie w Zawadach jakby nie bylo za zimno?? Przynioslabym zarcie itp itd... rozwaz (i tu wcale nie bede nikomu w tzw. dupe wlazila) moje ukochane najpiekniejsze dzieciątko tą malutka malusinka sprawe:]

PS. Babka rządzi ~!! yeye

skomentuj (7)

08:59:12 2005-09-26

Dotknieta babka
Cóż za niesprawiedliwość dotknęła babkę !!
Otóż brat zepsuł.
Chora jestem i nie mam co z soba zrobic, ale to nic. Ojciec powiedzial ze bardzo dobrze ze TV sie zepsul to w koncu bedzie troche spokoju w domu, i ze nie naprawi go az do wtorku (4 dni z zycia). A co sie okazalo sam pojechal do babci ogladac Taniec z Gwiazdam w niedziele... uhh

P.S. Własna babcia pojechala po babci ze mam wielki tylek !!!
skomentuj (2)