O czym chcesz poczytać na blogach?

Tamiya

Moja przygoda z modelami RC

W kołach kolce ze pinesek. Model umiał wjechać bez żadnego problemu pod stromą górkę po lodzie !!! :] Później szukaliśmy z tatą parę spinek bo powypadały jak skakałem na takiej skoczni ale je znaleźliśmy. Gdy przyszedłem do domu okazało się że mam z przodu pękniętą karoserię :( ale zalepiłem to taśmą i jakoś się trzyma (na razie):D Pozdro wszystkim.
11:49, makromann
Link Dodaj komentarz »
Przesyłka z tamiya.pl
W sobotę zrobiłem zamówienie w sklepie ATA (łożyska, aluminiowe mocowanie zderzaka oraz zębatki atak. 24 i 25z). W czwartek gdy przyszłem z szkoły przesyłka już na mnie czekała i zaraz wziąłem sie do montowania. Muszę powiedzieć że po zamontowaniu łożysk prędkość bardzo wzrosła, tak samo z przyspieszeniem, model szybciej przyspiesza oraz chodzi dużo ciszej niż na standardowych panewkach. POLECAM kupić łożyska!!!!
11:43, makromann
Link Dodaj.

Matsu Blog

Przypomina „wielkiego brata”, czyli auto 1:1
Żyjemy jednak w czasach, gdy tworzenie modeli redukcyjnych, (czyli tych przypominających odpowiedniki 1:1) należy do wąskiego grona modelarzy. Większość idzie w kupno RTR (modeli gotowych do jazdy) aby od razu się bawić i jeździć. Jest to ciekawa forma, ale nie daje takiej satysfakcji, jak w momencie, gdy składamy model sami od podstaw. Nie mówię, tutaj o sytuacji, gdy mamy możliwości korzystać z tokarek, gdy z kawałka blachy robimy cuda.
Istnieje nie wiele modeli mających tak gigantyczne możliwości rozbudowy jak opisywany tutaj Ford F-350 High Lift firmy Tamiya. Istnieją również te same konstrukcje oparte na tych samych podzespołach: Tamiya Tundra czy Hilux.
Mamy w nich mnóstwo opcji przebudowy oraz rozwoju całego podwozia we własnym zakresie, bez dokupowania milionów opcji tuningowych.
Daje to gigantyczną zabawę z tego, że rozbudowujemy model jak chcemy i w jakim kierunku chcemy. Już podczas składania producent daje nam opcje wyboru, w jakim kierunku budujemy model.
Bardzo ciekawym elementem jest to, że model jest zbudowany na mostach oraz to, że ma 3-biegową manualna skrzynie biegów. Dodatkowo skrzynia posiada reduktor, który jest niezbędny w terenie.

Informacje o serialach zig zap :-) - bloog.pl

Ulricha, ponieważ Sissi się w nim podkochuje, a Jeremiego dlatego, że często ze sobą rywalizują (Herve też jest bardzo mądry) i on zawsze przegrywa. Nie umie się pogodzić z porażką. Jest bardzo pryszczaty, ma śmieszną fryzurę, dziwne się ubiera oraz nosi duże okulary.
Nicolas Poliakoff-jest drugim członkiem bandy Sissi. W odcinku "Uwierzę, jak zobaczę" chciał zagrać w zespole Odda jako perkusista.
Milly Solovieff - jedna z dwóch oficjalnych dziennikarek w Kadic, która szuka materiałów na ciekawe reportaże oraz je prezentuje.
Tamiya Diop - druga oficjalna dziennikarka w Kadic, która filmuje wydarzenia prezentowane przez Milly. Dzieli swój pokój z Milly.
Emily LeDuc-ukazała się w dwóch odcinkach pierwszej serii. W odcinku "Rój", Ulrich dostał list miłosny. Uwierzył, że może on być od Yumi. Ulrich powiedział Jeremiemu i Oddowi o tym, ale nie powiedzieliby nikomu, o tym liście. Kiedy oboje rozmyślali, Odd pomyślał, że wielbicielką Ulricha była Emily. Kiedy Yumi usłyszała część rozmowy, Odd musiał wypuścić plotkę, że Emily zakochała się w Jimie. Emily, która później się o tym.

Blog o Code Lyoko - Onet.pl Blog

Nagle zostaje aktywowana wieża w sektorze leśnym. Chyba z piwnicy z gniazdka wychodzi XANA i ,to najdziwniejsze PRZYCZEPIA SIĘ DO STOŁÓWKI I PRZEJMUJE KONTROLE NAD NIĄ. Yumi poszła z Jeremym pogadać z Aelitą. ,a Odd jak zwykle powiedział "Hej ,Einstein daj mi swój deser. Nie można pozwolić by takie coś się zmarnowało." I Odd dostał to co chciał. Gdy Yumi i jeremy wyszli ze stołówki to XANA zaatakował. Spalił wszystkie gniazdka ,czyli poprostu zrobił w nich zwarcie. Odd próbując uciec dotknął drzwi ,aż nagle klamka poraziła go Voltową siłą XANY. Najbardziej z wszystkich to najbardziej się bała Milly ,Tamiya ,Herv i Sissi. Sissi zadzwoniła do swojego ojce ,a Urlich do Jeremego. Ojciec Sissi zadzwonił po Straż pożarną ,ale na darmo. Jeden ze strażaków odciął kable ale nic. Drugi próbował przez dach ,ale cały dach był nagrzany do czerwoności. Zapomniałem dodać że zanim przyjechała straż to Herv nie wytrzymał i podbiegł do drzwi. Na szczęście Herv unikł porażenia  ponieważ nowy w ostatniej chwili popchnął Herva. Następnie Yumi zeskanowała się do Lyoko. W Lyoko Aelitę i Yumi zaatakowały trzy kraby. Sufit w stołówce już się załamywał ,ale na szczęście w ostatniej chwili Aelita wpisała.

"Człowieka można zniszczyć,ale nie pokonać..." - Onet.pl Blog

Zresztą...

Yumi nagle sobie uświadomiła,że po co ona się
tak denerwuje,skoro Hiroki usunął zdjęcie na
jej oczach!

-No dobra!Ja już lecę!W sumie też muszę dziś być wcześniej
w szkole!Narka!

I zanim rodzice zdążyli zajarzyć co zaszło,Yumi
złapała plecak i jak najszybciej wybiegła z domu,żeby
dogonić brata i dopilnować,żeby nie zrobił
czegoś głupiego w stylu rozpowiedzenia wszystkim
o tym co wczoraj zaszło.

Gdy dobiegła na plac szkolny zobaczyła brata.
Szedł w stronę biblioteki co wzbudziło w niej rozpacz,
bo to właśnie tam w środy Milly i Tamiya organizowały
koła dziennikarskie!
Aż ją przeszył dreszcz gdy pomyślała co by było
gdyby nie zdążyła na czas!

-Hiroki!-Zawołała twardo.
-Co Yumi?Mam nadzieję,że to ważne,bo się spieszę!
Mam szlaban!
-Szlaban?!Ty?!!!
-Tak ja!Niechcący zwaliłem pudełko z petardami Jimowi na nogę!
-Rodzice wiedzą?
-A jak myślisz?Dlaczego się wcześniej urwałem?
Powiedziałem,że muszę coś załatwić i wybiegłem!
Inaczej by mnie chyba zadźgali jakby się dowiedzieli!
A teraz się spieszę!

-Ej,ej,ej,ale przecież w bibliotece jest koło dziennikarskie!
-Taaa...i to jest.