O czym chcesz poczytać na blogach?

Tamil nadu

Opowieści z Plecaka

Czerwone kropki na czoło i zaprasza do swojego sklepu z pamiątkami. Co najciekawsze, nie ma to żadnego związku z nachalnością. Na końcu naszej wędrówki dookoła świątyni natykamy się na słonia, który za drobną opłatą może udzielić nam błogosławieństwa… Święty słoń, święte krowy… Czujemy wyjątkowość dzisiejszego dnia i tego miejsca. Jesteśmy w Tamil Nadu, gdzie wiele miast ma przedrostek „tiru”, co znaczy święty, zatem świętość i magiczność tego  miejsca jest uzasadniona.

Uduchowieni i zaczarowani magią świątyni, kierujemy się do sklepu z pamiątkami, gdzie zostawiliśmy nasze buty. Tam handlarz zachęca nas żeby wejść na dach jego sklepu i podziwiać świątynię z.

Joanna's pictures

Ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Informacje o kocix

Lubię filmy, których akcja dzieje się zimą. Lubię przebijać złotko w nowym słoiku kawy. Lubię czytać drobne ogłoszenia w.

mocniejszy

“Systemy nie mogą być zatrzymane i uruchomione ponownie. Likwidacja reaktora jest czymś innym niż potrzeba nie martwienia się o uszkodzenia systemów, którym uległyby po zatrzymaniu elektrowni” – powiedział urzędnik, który rozmawiał wymagając anonimowości.

W dniu 22 września rząd stanu Tamil Nadu uchwalił rezolucję wzywającą premiera Manmohan’a Singh i rząd centralny do wstrzymania pracy w Kudankulam dopóki lęki ludzi nie zostaną rozwiane.

M. Pushparayan, radny Coastal People’s Federation i członek stanowej komisji  reprezentujący Ludowy Ruch Przeciwko Energii Jądrowej (People’s Movement Against Nuclear.

Nusa Tenggara

14:18, p.manczyk , opowieści Ani
Link Dodaj komentarz »
Tandźawur - 10°47'15"N 79°8'4"E

Kolejny dzień w Indiach spędzamy w Tandźawur w delcie rzeki Kaweri. Okolice te nazywane są "miską ryżowa Tamilnadu". Znajduje się tu okazała świątynia Bryhadyświary z 1010r. Świątynia ta jest wpisana na Listę Swiatowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Centralną częscią siątyni jest WIMANA, czyli wieża w kształcie piramidy o wysokości 66 metrów 13 kondygnacjach. W jej wnętrzu znajduje się Sanktuarium 4-metrowego Lingi (co to linga można pzreczytać w.

Tak niechlubnie się wyróżniające). Prawie nie ma tu chodników, a jak są to zastawione straganami, toteż przejście przez miasto to istny horror, na dodatek wszytsko jeździ pod prąd, poboczem więc trzeba uważać aby nas coś nie zmiotło.

 

Tagi: Azja Indie linga Tamil Nadu tandźawur
14:07, p.manczyk , opowieści Pawła
Link Dodaj komentarz »
Krykiet - suplement

Dzisiaj najwiekszym niusem we wszystkich informacyjnych kanałach telewizyjnych jest niejaki.

...:::Piegusek:::...

Jest największa.
INDYJSKIE UBIORY ŻEŃSKIE

To sari (saree) związane w stylu południowym nazywane rękawkiem.To sari związane w stylu północnym.Sari tak związane nazywa się Mundum Neriyathum.To sari w stylu Nivi.Styl Nivi to orginalny styl ubierania sari przez kobiety z Tamil Nadu.Właściwie styl nazywa się Kaccha Nivi.Polo-SariTo sari w stylu Langa Oni-bardzo podobne do Polo-Sari.Zazwyczaj noszone w Tamil Nadu.Sari w stylu południowym-bardzo podobne do stylu Nivi.Sari w stylu Gujarati-podobny do stylu północnego.Pochodzi, jak sama nazwa.

padalis9

Nie doostrzać za bardzo, to i tak jest ogień. Dla porównania ostre burritos mogę jednym gryzem schrupać.
15:40, padalis
Link Dodaj komentarz »
Mamallapuram, Tamil Nadu, Indie

Nieforunnie skończył  mi się blog poprzedni. Ta skała - świątynie to nie jako część kompleku świątynnego Shore Temple (ostatnie zdjęcie na padalis8.blox.pl). Zapomniałem wspomnieć, że Sh.T. została niedawno wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego, także nie byle świątynki! Ta świątynka na zdjęciu.

Bollywood Sny i Marzenia - bloog.pl

SARI - w Hindi, Gujarati i Marathi- sari, w Kannada- seere, Telugu -cheera, a w Tamil jako podavai. Jedwabny, lub bawełniany materiał, długości 5-10 metrów, w zależności od stylu drapowania. Głowa sari-pallu- długości ok. 70-80 cm, często zdobiona kwiatową ornamentyką. Najpopularniejszym stylem drapowania jest nivi style . Sari nosi się wraz z krótką bluzeczką choli. Sari ubiera się na halkę(znaną jako półhalkę) zwaną.

Ujrzała Abhiego w „Umrao Jaan" BURKA

LUNGI - znane jako mundu, kaavi munde, munda, panche, Kaili, Saaram, Chaaram, weselne lungi to kasavu. Materiał bawełniany upinany w pasie, znany również jako dhoti. W stanie Kerala noszone jest przez kobiety i mężczyzn. W stanie Tamil Nadu noszone wyłącznie przez mężczyzn.

DUPATTA - znana jako chunri lub chunni. Zwiewny szal, wykonany najczęściej z bawełny, szyfonu, żorżety, długości ok. 2 m. i szerokości ok. 50-100 cm. Weselne dupatty odznaczają się ogromną ilością ozdób. Noszona do salwar kamee,.