O czym chcesz poczytać na blogach?

Talking heads

ochocki.blog.pl

Bo niestety należę do ludzi, którym jeśli się coś udaje, to wierzą oni, że udaje im się to tylko i wyłącznie mimo czegoś. bardzo cicho, niemalże zupełnie już tak cicho, że słychać było jedynie lekkie uderzenia perkusji, puściłem płytę talking heads. bez wyraźnego powodu akurat talking heads. nie ma dla mnie znaczenia mimo czego mam spać.

niezrozumiale problemy zdawały się odpływać, usypiałem ufny w spokój i zapomnienie. jeśli o mnie chodzi, to tak mogłby wyglądać niebo dla.

Leave It Open

Żyjemy tylko orzechami i jagodami
rozumiesz, rozumiesz

Tu kiedyś był supermarket,
A teraz to tylko pole kukurydzy
rozumiesz, rozumiesz

Nie zostawiajcie mnie tu samego
Bo nie mogę się do tego przyzwyczaić

Talking Heads "(Nothing But) Flowers"

14:20, godisblack
Link Dodaj komentarz » .

KULT-TURYSTYKA

niedziela, 19 kwietnia 2009
"absolutnie i ultymatywnie megakultowy"

Uwaga: wpis dość osobisty.

Talking Heads to dla mnie magiczna grupa. Widzę w niej to, co najlepsze w latach osiemdziesiątych: oryginalność pomysłu i niepodrabialny styl wykonania. Gdybym mógł zabrać na bezludną wyspę tylko jeden album muzyczny, prawdopodobnie byłaby to ich.

oddzial-wlodzi blog

Bakalie w keksie życia, który smakuje każdemu na inny sposób, indywidualna sprawa, tak nie można wciąż odczuć tej jedności, choć przecież jeden keks ma jeden smak. Jeden smak.

oddzial-wlodzi 2003-03-10 15:00:41
skomentuj (0)


talking heads

On kupuje ciastka. Siedzą na ławce. Rozmawiają.
ona: nie chcę ciastek. Nic słodkiego nie chcę. W ogóle nic nie chcę.
on: a ja chcę coś słodkiego (patrzy między jej uda i powoli kładzie między nimi rękę)

wesooy blog

Czym jednak był ruch punk, kto to stworzył i dlaczego? Na to pytanie odmienne odpowiedzi uzyskamy w Wlk. Brytanii i USA. Amerykanie twierdzą: punk powstał w 1974r. wśród wykonawców i stałych bywalców klubów w Nowym Jorku (Ramones, Patti Smith, Blondie, Talking Heads), gdyż: "dzieciaki - chciały się - dobrze bawić", a "potępieni młodzi poeci cierpieli na objawy romantycznej nędzy". W przeciwień­stwie do hippisowskiego art-rocka, który dążył do rozluźnienia, wzbogacenia i rozwinięcia tej muzyki. Byli.

Blog marcinzapunk

Powszechnie za pierwszy zespół punkowy uznaje się brytyjski The Sex Pistols, choć oczywiście geneza zjawiska jest znacznie wcześniejsza - na przykład, jeszcze przed sformalizowaniem się subkultury i muzyki punk grali The Ramones, Television czy Talking Heads, więc na dobrą sprawę to oni winni uchodzić za najstarsze kapele punkowe.

Komentarzy: 1

BLUŹNIERCZE PLOTKI - bloog.pl

Była i będzie dla mnie najważniejszym polskim zespołem. Kiedyś młodzież była podzielona na fanów Republiki, TSA, Lady Pank. Ale utwory pisane przez Ciechowskiego były zupełnie inne, czasami wydaje się, że było w nich odrobinę wływów Talking Heads, ale sposób śpiewania spowodował, że nikt nie potrafił podnieść spuścizny po Grzegorzu. Republika jest jednym z niewielu muzycznych projektów, który skończył wraz ze śmiercią lidera. Nie kupuję płyt wydanych w ostatnich.