O czym chcesz poczytać na blogach?

Takt

slicznotka-martus blog

Powstała jako poł±czenie tańca son z kubańsk± rumb±. Salsa w Portoryko rozwinęła się pod wpływem lokalnych tańcow. Do Stanów Zjednoczonych za¶ została przyniesiona przez imigrantów z regionu Karaibów (w większo¶ci z Portoryko).

Salsa tańczona jest do muzyki w metrum 4/4 opartej na dwutaktowych frazach. Cały szkielet rytmiczny salsy oparty jest na rytmie zwanym po hiszpańsku clave (czyli klucz) granym przez instrument o nazwie claves. Claves to po prostu dwa okr±głe kawałki drewna, którymi uderza się o siebie. W dwóch taktach salsy występuje 5 uderzeń clave w jednej z dwóch odmian (clave 2/3 lub clave 3/2). W ci±gu tych dwóch taktów tancerz zazwyczaj wykonuje 6 kroków (3 w pierwszym i 3 w drugim takcie). Uderzenia 4 i 8 s± to zazwyczaj uderzenia w których występuje pauza (w niektóych stylach pauza może występować na 1 i 5) która może być akcentowana np. poprzez tak zwany tap (czyli przytup).

Salsa jest w odróżnieniu od większo¶ci tańcow towarzyskich tańczona w miejscu. Oznacza to tyle, że tańcz±ca para nie przemieszcza się zbyt wiele po.

misiu kacham ciebie i to bardzo tego nic nie zmieni KC - Onet.pl Blog

Że chce go wymienić na sprawniejszego właśnie konia..." Bucefał padł w 327 p.n.e. w Indiach, nad rzeką Hydaspes.

  Na cześć i chwałę koniu, Aleksander kazał pochować konia z honorami. Na jego cześć również założył miasto, które nazwał Bukefalą.
  

Chody Stęp jest chodem krocznym (kończyny stawiane kolejno jedna po drugiej w różnych zazwyczaj nie długich odstępach czasu). Stęp jest chodem cztero krocznym .Wyróżniamy 4 rodzaje stępa: swobodny, roboczy, pośredni, wyciągnięty.
Kłus zalicza się go do chodów dwu taktycznych. Wyróżniamy 4 rodzaje kłusa: zebrany, roboczy, pośredni, wyciągnięty.Konie o chodach specjalnych posługują się chodem zwanym inochodem lub skroczem.
Galop jest chodem naturalnym, zwany jest skocznym wykonywanym na trzy takty: lewa tylnia takt pierwszy ; prawa tylnia takt drugi ; prawa przednia takt trzeci. Jest ona najwygodniejszym chodem (biegiem) konia dla jeźdźca, ponieważ tułów konia utrzymuje się w linii poziomej. Wyróżniamy 4 rodzaje kłusa : zebrany, roboczy, pośredni, wyciągnięty.

Cwał to najszybszy bieg konia.


Nie tańczysz nie żyjesz

mariolki1623 , Breakdance
Link Dodaj komentarz »
Walc angielski

Walc angielski to taniec towarzyski, jest odmianą walca.

Proste rytmicznie, ruchy i obroty świadczą o silnym pokrewieństwie z walcem wiedeńskim, pochodzi z Anglii i po raz pierwszy został wykonany około roku 1910[potrzebne źródło] w Londynie. Takt 3/4, tempo 30 - 31 taktów/min., którego technikę i styl ustalono w Anglii w 1921 roku.[1]

Jest tańcem swingowym, także metronometrycznym i wirowym. Na początku pierwszego uderzenia tańczy się płasko, pod koniec zaczyna się akcja unoszenia. W drugim kroku kontynuuje się unoszenie, zaś pod koniec trzeciego opada. Bardzo często nawet pary turniejowe popełniają błąd opadając w pierwszym kroku[potrzebne źródło]. Na turniejach tańca towarzyskiego jest.

heart

2008 13:40:55
mi się śnisz.

good day my Angel.

Już nie długo się zobaczymy..tylko Ty i ja.
komentarze [0]

.. >> wtorek, 10 czerwca 2008 17:50:50
Kiedy zmrok zapada nocy
kiedy wszyscy w domu śpią
kiedy leżę już w po ciemku
na siłę zamykając oczy
wrzeszcząca, głośna cisza
zbliża się do mnie
pragnąca towarzystwa samotność
i czekający na mnie ból
otulają mnie
szczepczą do ucha
przekrzykują się wzajemnie aż w końcu
wczuwają się i wszystkie razem
w jeden takt, w jeden takt..
nie pozwalają zasnąć, szczepcąc krzyczą,
nie mogę przestać myśleć,
a wyobraźnia szaleje.
Krzyczę, choć głośno,
nikt nie przychodzi ich zabrać, nikt nie może ich zabić.
A potem zasypiam.
I wiem, że to Ty przychodzisz, ale dopiero wtedy, kiedy już przymykam myśli..nie chcesz mnie straszyć. Wyrzucasz samotność, ciszę i ból. Czuję Twoje ciepło, czuję Twą obecność. I przez chwilę znów jestem spokojna. Chociaż we śnie..


komentarze [1]

... >> poniedziałek, 9 czerwca 2008.