O czym chcesz poczytać na blogach?

Taki kraj

Blog Igiego

Swoje tereny tu i ówdzie, zresztą histopria bałkanów to temat na osobny artykuł.

I teraz przedstawię potencjalne problemy, jakie z Kosowem mogą wystąpić.

 

Punkt zapalny w regionie – wspominałem o tym już wyżej. Serbowie nigdy nie uznają rozbioru swego kraju, i nawet nie powinni tego aktu niesprawiedliwości uznać. Powtarzam jeszcze raz – to są rdzenne ziemie Serbskie, i tak jak my nie pogodziliśmy się z utratą Wilna – i zwłaszcza – Lwowa – tak oni nigdy się z tym nie pogodzą.

 

Kosowo jest krajem muzułmańskim. Jak powszechnie.

Pozostawię bez komentarza, a co do listy krajów mających problemy etniczne w europie, to z czystym sumieniem dodać możemy tam również Rosję (republiki na kaukazie tylko czekają na okazję, by wystąpić z federacji, na co kreml nie wyrazi zgody i będzie powtórka z Czeczenii… ciekawym, czy tam też bush będzie chciał interweniować) a poza Europą takie kraje jak Sri lanka, Indonezja, czy tak przez niektórych kochany Izrael (swoją drogą, przy Twojej jawnej niechęci zarówno do muzułmanów jak i do Żydów, ciekawe jak zapatrujesz się na konflikt bliskowschodni)

 • Przemyślenia z drogi...

  Pominę milczeniem wszystkie wydarzenia z 9 i 10 kwietnia, które nastąpiły przy okazji politycznego cyrku fundowanego nam już od 2 lat przez Autonomię Posmoleńską. Mam gdzieś ich jęki i żale, że Polska staje się z dnia na dzień wolnym wchodzącym do zachodniej cywilizacji krajem. Mimo ich kilku prób wpędzenia jej w jakiś neonacjonalistyczny, katooszołomski i odgórnie sterowany twór zwany górnolotnie IV RP Polska, rozwija się i zmienia. Wymaga sporej ilości cierpliwości i pracy nad modelem zarządzania  ale na pewno nie stoi jakby sobie tego życzyli wielbiciele "prawdziwego premiera" nad przepaścią.

  Formy działalności Polaka, na które "prawdziwy premier" nie może  mieć wpływu. Tęsknią za krajem oliwą i święconą wodą płynącym. Za krajem gdzie telewizje i radia przepełnione będą jedynie polską rozrywką - świętojebliwą i patriotyczną.

  Za takim krajem tęskni niewielka część naszego społeczeństwa, która uważa Jarosława Kaczyńskiego za prawdziwego Premiera, a śp. Lecha Kaczyńskiego za jedynego Prezydenta. Pytam się tylko - czy jest Was tylu by ów wymarzony przez Was  kraj stał się naszym koszmarem ? Nie wiem - powiedzcie mi wybrańcy Boga i Zbawiciela Jarosława - koniec końców się.

  Nic nie widziałem, nic nie słyszałem a swoje powiem - Onet.pl Blog

  Zostało napisane nie jest tym co napisano, że myśli się inaczej, zaczyna się wprowadzać poprawki, robić sprostowania, tłumaczyć się - to coś tu nie jest prawdą. Czasem w przypływie szczerości ludzie - a głównie politycy - mówią prawdę. Tylko głupcy dają sobie później wmówić, że białe jest czarne a czarne jest białe. Ja wierzę, że ludzie w tym kraju mimo wszystko nie są debilami.
  Moi przodkowie przelewali krew za tę ziemię, siłą swoi mięśni wypracowywali dobrobyt dla tego kraju. Wtedy śląskość była dobra. Teraz gdy kopalnie trzeba zamykać, przemysł traci na znaczeniu, ten raj stał się ciężarem, tematem niewygodnym.
  Bez tożsamości regionalnej ciężko jest przejść na kolejny etap - tożsamość państwową. Bez fundamentów możemy wybudować dom na piasku - lecz taki budynek runie wcześniej czy później. 
  Słowo "regionalny" jest bardzo popularne w dzisiejszym świecie. Mówi się o produktach regionalnych, Europie regionów. Tylko śląski regionalizm jest czymś złym przez hasło "autonomia". Ponieważ boimy się rzeczy, których nie znamy postanawiamy uznać je za złe dla nas i odrzucić. Podobnie.

  perełkadoperełki - bloog.pl

  Rynnę
  ścigającym się sondażem
  z przepyszną zapiekanką
  Polskę trzeźwą i Polskę pijaną
  Polskę  z towarem eksportowym - robotnikiem
  Polskę  z inteligentem kopiącym proamerykańskie rowy
  Polskę, która wyśniła Statuę Wolności
  Polskę  w unijnej rodzinie
  Polskę, najbardziej na zachód wysunięty kraj
  wschodnio-środkowo-południowy
  Polskę miast, miasteczek i wsi
  Polskę ludzi  "  z ikrą"
  Polskę z niepunktualnym autobusem
  i punktualnym rachunkiem
  Polskę mocarstwo dusz
  i nawet kurz tu jest fajny...
  Polskę  z tradycją słodką jak czekolada
  Złotym Okresem Wieków Średnich
  ale też Polskę z.Do Dziecka. Całe życie. Czułe, kochające, odczuwające losy Dziecka, jak swoje... Przeżywające każdy ból Dziecka, każdy jego dzień, każdą radość, wybór, pytanie. Od momentu narodzin, pierwszych kroków, okresu dorastania, aż po dorosłość i dalej... Serce Matki. Ofiarne, troskliwe, cierpliwe, łagodne, czułe, pełne ciepła... Tak kruche i delikatne, a takie silne. Gotowe na każde poświęcenie i każdą ofiarę. Gotowe oddać wszystko dla Dziecka, nawet własne zdrowie, swój osobisty czas, szczęście i życie... Cały czas blisko Dziecka. Mimo różnic charakteru, pokoleń i odległości - Matka, gotowa wspierać potomka i przy nim być. Serce Matki. Zawsze przy Dziecku. Chocby dzieliło je tysiące kilometrów..

  WARSAW 2007

  Swoją piosenkę wystawi również Watykan- prywatnie papież Benedykt XVI jest bowiem wielkim fanem konkursu. Jako arcybiskup Monachium gościł na audiencji Nicole- niemiecką piosenkarkę, która z piosenką "Ein bißchen Frieden" w 1986r wygrała Eurowizję.

  Watykan nie jest członkiem EBU, niemniej jednak wg nowego regulaminu, również kraje nie należące do Europejskiej Unii Nadawców będą mogły brać udział w konkursie. Umożliwi to start również tych państw, gdzie festiwal jest popularny i ogladany przez miliony widzów (np. Kazachstan lub Australia), ale nie mogą brać w nich czynnego udziału. Watykan będzie "eksperymentalnym" pierwszym takim krajem.
  Co ciekawe, dużą szansę na reprezentowanie Watykanu ma kilka polskich zespółów zajmujących się muzyką religijną. Nie podano jednak do wiadomości o kogo chodzi.