O czym chcesz poczytać na blogach?

Tajlandia

Fotoblog | Robert Danieluk | Panie i Panowie to tylko fotoblog... | 2004 - 2012

I mega stresem. Oczywiście nigdy nie jest idealnie. Błoto, poślizg i mój łokieć z kolanem wołają o urlop. Obiektyw też swoje dostał, niestety. Kiedy zapadał zmierzch gdzieś się zgubiliśmy. Na szczęście okazało się, że to jakaś alternatywna droga do naszego "domu". Dosłownie 200 metrów przed celem złapałem gumę. Jutro nie wsiadam na skuter ;) nie mam kurde siły.

Może wśród was są osoby które orientują się w Azji. Niech mi ktoś powie jak to jest z tymi białymi facetami i młodymi Tajkami pod rękę? O czym Oni rozmawiają?

Ko Phi Phi
13-11-2011 / Tajlandia / Link / (4)


Wyspa. Biały piasek, błękitna woda. Wypchana po brzegi białymi turystami. W tle wyspa na której kręcono "Niebiańską Plażę" z Leonardem. Wąskie uliczki, co trzy metry taj z kartką, pytający czy nie trzeba "taxi boat".

Moja kolejna refleksja. Leżąc na plaży, potem na trawie, obserwowałem białych turystów. W różnym wieku. Było trochę czasu. Dookoła mnie każdy kto siedział lub leżał miał jakiś tatuaż. Minimum jeden. Gwiazdeczki, napisy, wzorki, kolejne napisy, czaszki, kolejne wzorki. Nie mam nic.

Tajlandia

Na ajuttajskim planie, przykryta wielopoziomowymi dachami i wyłożona zielono-pomarańczowymi płytkami, lśni lustrami i płatkami złota. Obowiązkowym elementem świątynnej architektury są schody z balustradami w kształcie węży naga.
Mimo postępu architektonicznego większość budowli sakralnych powstaje w oparciu o tradycyjne zasady estetyki .

Komentarzy: 0 Tajlandia 2008-02-25 W ostatnich latach położona na Płw. Indochińskim Tajlandia stała się egzotyczną perłą azjatyckiej turystyki. To buddyjskie "imperium" zaskakuje wiernością swej kulturze i tradycji, za którą tęsknią zachodnie, jednolite pod tym względem społeczeństwa. Gorąca atmosfera, tropikalne krajobrazy, fascynująca tradycja i zapierające dech w piersiach krajobrazy ściągają tu turystów z całego świata.
Styl i poziom życia Tajów w dużej mierze determinuje położenie geograficzne Północ jest głównie górzysta, pasma górskie ciągną się również na zachodzie wzdłuż długiej granicy z Birmą.
Północno-wschodnia część Tajlandii to region równinny i biedny..

project- wildlife

Trzeba ustalić wcześniej. Dworzec autobusowy i kolejowy niestety nie są koło siebie- trzeba dojechać tuk tukiem albo taksówką. Warto poprosić na dworcu albo w agencji turystycznej o darmową mapkę miasta, gdzie zaznaczone są wszystkie atrakcje.

Koniecznie: trzeba spróbować kolorowej waty cukrowej zawiniętej w pszenny naleśnik- bardzo słodkie i nie każdemu się spodoba, ale tak bardzo charakterystyczne dla Ayutthayi.

*10B=ok.1zł

Previous Tajlandia i tygrysy- relaks, muzyka i campari na Koh Lancie.

Moja Tajlandia

Lotnisko w Bangkoku
Transport w Bangkoku
Inne blogi o Tajlandii
Skok w bok
Tajlandia okiem Faranga
Tajlandia wg Konrada
Inspiracje modowo-kulinarne
Aga w NY
BIO-kurier
Dania wegetarianskie
Eleonore Bridge
Emamija
Kulinarny ogrodek
Kwestia smaku
Łyżka i widelec
Make Cooking Easier
Make Life Easier
Natalie HHB
Perfekcyjna Pani Domu
The Cherry blossom girl
Zielona karuzela
Kontakt: mojatajlandia@yahoo.fr
Linki
ABC Tajlandia
Agoda - hotele w Tajlandii