O czym chcesz poczytać na blogach?

Tai chi

Blog TaiChicom

Ukazuje młodzieńcze lata Yang Luchana (w tej roli wystąpił Jacky Wu), kiedy uczył się stylu Chen u mistrza Chen Changxinga, a następnie stworzył swój własny system, nazywany później od jego nazwiska Yang. Choć sceny walk nie są nazbyt realistyczne, to jednak bardzo dobrze opracowane i znakomicie oddają klimat zasad taijiquan. Rzadko można oglądać w kinie pojedynki kręcone w ten sposób i na pewno warto obejrzeć je kilka razy. Popularność serialu telewizyjnego "Mistrz Tai Chi" doprowadziła do powstania jego wersji kinowej. Film powinni obejrzeć nie tylko ćwiczący taiji. Historia wojownika "miękkiego stylu" może zainspirować także przedstawicieli innych sztuk walki."

Ye Olde Claygirl's blog

Tai Chi! 2004-04-16 22:36:23

Właśnie wróciłam z moich drugich (a w cyklu trzecich - na pierwsze się nie stawiłam) zajęć Tai Chi. Akurat nic mnie nie boli, ale to chyba wyjątek od reguły. Po poprzednich dwóch godzinach, mój kręgosłup nie nadawał się do używania - w absolutnie żadnej pozycji.
Zabawa w Tai Chi jest prosta, nie męczy, ewentualnie: wszystko po niej boli. Polega na powtarzaniu sekwencji ruchowych za instruktorem. I już.

Podobno działa zdrowotnie. Mam nadzieję, że to prawda.

Więcej informacji o zajęciach, Tai Chi ogólnie, znajdziecie na stronie Stowarzyszenia Taoistycznego Tai Chi w Polsce.

to miejsce czeka na twoją reklamę za jedyne 22 złote rocznie

Tym mam jeszcze inną fajną wiadomość: za kilkadziesiąt dni wakacje zimowe!!!!!! nie byłabym sobą, gdybym nie wyrąciła tutaj skromnego pocieszenioa dla tych, co mają alrgię na szkołę. Pozdrawiam klasę2gi wszystkich, którzy chcą być pozdrowieni!!!!!!!

moniarek
skomentuj (1)
2003-02-24 18:48:22 >> Tai chi -droga do poznania energii qi

Byłam dzisiaj na Tai chi. jakie są zajecia, to są, ale opowowiem wszystko po kolei. Było bardzo fajnie, choć to były pierwsze zajęcia. Trochę głupio było to, że oprócz mnie i mojej mamy nie było nikogo młodego. mnamuśka tez czasami nie będzie mogła chodzić, więc bedę tam tylko sama,.

Małe co nieco - Onet.pl Blog

Od pewnego czasu kolekcjonuje wachlarze. Kolekcja zaczęła się niewinnie od jednego wachlarza przywiezionego z Hiszpanii, w tej chwili mam 24 różnej wielkości z różnych stron świata. Dostałam je z Hiszpanii, Kanady, Indonezji, Japonii,  Chin, są wśród nich kupione w Polsce albo takie, które były dołączone do gazety. Wiszą w całym mieszkaniu zamiast obrazów, których mam mało. Ostatnio posegregowałam je wg kolorów i wzorów. Niemal każdy z nich z kimś mi się kojarzy, z konkretną osobą i w zwiazku z tym mają swoją historię.

     Polecam w sieci :
 •  PRZYJACIELE TRÓJKI
 • Marcin Bruczkowski
 • Enneagram
 • Metoda Simontona
 • Moje sm
 • "Po drugiej stronie SM"
 • POLSKIE PODWORKO
 • POP1
 •  POP2
 • Psychoimmunologia
 • Sado - Droga Herbaty
 • "Tai-chi…? Tai-chi!"
 • Taraka
 • Trójka
 • Jerzy Sosnowski

BodyMind

Funkcjonowanie wszystkich systemów ciała oraz stopień integracji etapów rozwojowych. Połączenie świadomości kinestetycznej oraz słuchowej ze strukturami emisji głosu daje nam nowe możliwości ekspresji tego, co jest pomiędzy naszym świadomym i nieświadomym umysłem oraz pomiędzy nami samymi i otoczeniem zewnętrznym.

W Tai Chi Chuan proces oddychania skoordynowany z wykonywanymi ruchami odgrywa znaczącą rolę. Przyjętą techniką jest tak zwane oddychanie przeponowe (brzuszne). Długotrwałe ćwiczenie Tai Chi Chuan poprawia wentylację płuc i zwiększa ich pojemność, prowadząc do zmniejszenia częstotliwości oddechów i obniżenia ciśnienia.

wiatrucien

Strona główna Taiji, czekolada i dzień walenia-tynków.

godz. 15:31

Przedwczoraj byłam z R..
Rozradośniona i uśmiechnięta, co bardzo zdziwiło moją współlokatrokę A. Rozkoszne to taiji, naprawdę rozkoszne.

Co trochę ćwiczę 10-cio sekundową sekwencję ruchów, której w poniedziałek uczyliśmy się przez 2 godziny. Jak mawiał nasz Wielki-Mistrz-Założyciel-Wymyśliciel-Taoistycznego-Tai-Chi: '5 minut tai chi dziennie jest lepsze niż 2 godziny raz w tygodniu'.

Zawsze kobiety spragnione męskiego uczucia zapisują się na zajęcia sportowe. Ja wybrałam tai chi i myślę jeszcze o zajęciach tanecznych wraz z E., zaś bohaterka romantycznej książki, którą właśnie czytam, z serii 'literatura w spódnicy' z kolekcji Olivii za.