O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Tablet

Edukacja Mobilna

  Archiwa

  • Luty 2012 (1)
  • Grudzień 2011 (1)
  • Listopad 2011 (1)
  • Wrzesień 2011 (9)
  • Sierpień 2011 (12)
 • Tagi

  .lit amazon amazon kindle android aplikacja chmura czytnik e-atrament e-book e-ksiązki ebook education first edukacja mobilna iphone kindle kindle 3 kindle 3G kindle 4 kindle fire kindle keyboard kindle touch konwersja pdf konwersja pdf do doc m-learning MEN microsoft office microsoft reader mLearning mobile nauka języków pdf pdf do doc pdf do mobi podręczniki szkolne praca grupowa program do pdf storino storino.pl synchronizacja plików szkoła językowa tablet współdzielenie plików youtube zdalna praca grupowa zdalny dostęp do plików

Tablet od Amazon.com za $250

Posted: 3 Wrzesień 2011 in TABLET
Tagi: amazon, amazon kindle, android, e-ink, kindle, tablet, tablet od amazona,.

palmpage

Kilkoma nietypowymi rozwiązaniami, np. 8-calowy ekran o proporcjach 4:3 oraz dwa gniazda kart MicroSD.

Na początek kilka faktów.

TAB310 posiada 8 calowy ekran o proporcjach 4:3 i rozdzielczości 800 x 600 pikseli.
Wbudowana pamięć flash 2 GB może byc rozszerzona poprzez dwa gniazda kart microSD do maksymalnie 64GB,
Procesor IMAPX210 o częstotliwości 800MHz,
256MB RAM,
moduł Wi-Fi,
kamera 2.1 MP – pozwala na kręcenie prostych filmów, robienia zdjęc i wideo konferencji,
port miniHDMI – umożliwia podłączenie zewnętrznego wyświetlacza, np. telewizora HD,
port słuchawek 3,5mm – można więc podłączyć standardowe słuchawki,
Google Android 2.2 Froyo.
Do zestawu dołączony jest replikator złącz umożliwia korzystanie z dwóch pełnowymiarowych portów USB 2.0 z funkcją USB Host i gniazda Ethernet.
Wymiary tabletu: 212 x 160 x 13 mm,
masa: 0,56 kg.


Przy takich parametrach Yarvik TAB310 wydaje się byc ciekawą ofertą w kategoriach Ekonimiczności.
Urządzenie jets objęte 24 miesięczną gwarancją.

Cena sklepowa Yarvik TAB310 została ustalona na 599 złotych.
Kto zbuduje tańszy tablet?

Falassion


Ważny jak dla mnie jest też pewien aspekt dotykowości tableta. W starszych wersjach tabletów ekrany są dotykowe na piórko elektromagnetyczne. W związku z tym nie ma możliwości wykorzystania innego narzędzia. Dzięki temu znika pokusa użycia długopisy i pewnie w wielu przypadkach ratuje lapka przed zniszczeniem. Druga opcja to ekran dotykowy sensu stricte – ekrany te działają tak jak ekrany dotykowe w telefonach czy palmtopach – działa wszystko, piórko, tępa część długopisu, nasada ołówka oraz co najważniejsze palec. 
Co do tego palca to pojawia się kwestia rozdzielczości ekranu – przy tabletach o mniejszej rozdzielczości np., jak w netbookach 800x600 czy 1024xxx palec jest w sam raz. Na moim P1610 przy 1368x900 i wielkości ekranu 8,9 cala treba wykorzystywać brzeg paznokcia. Oczywiście jest to kwestia bardziej rozmiaru plamki niż rozdzielczości sensu stricte.
Kolejnym problemem jest czułość ekranu/piórka. No tu kłopot jest generalnie, wartości oryginalne są dość słabe, tzn. sterowanie jest mało responsywne. Ustawienia piórka, kalibracja ekranu cudów zdziałać nie potrafią. Okazuje się, że w sterowaniu kursora piórka, bierze udział również driver myszki i pointerów myszki – Ew.

~Sketchpad~

Coś pożytecznego, bo ten przedmiot to autentycznie strata czasu D:. Zaraz chyba tym ciepnę i pójdę porysować.
   Waaaah, potaniały mi tablety <3. 10 rodzice mi przeleją kasę i mogę sobie kupić mojego kochanego Wacoma normalnie w Polsce, a nie sprowadzać z Niemiec <3. Nie mogę znaleźć Intuosów3 na stronie Wacoma, więc to pewnie kwestia tego, że już ich nie sprzedają, to potaniały. Teraz wszedł Intuos4 z toną zbędnych bajerów i wymagań systemowych ^^'''. Ale już niedługo! W desperacji zaczęłam marnować porządny papier ze szkicownika na jakieś durne chibi xD'. Tak strasznie chcę już ten tablet ;w;.
   Jak to się dzieje, że ja się zawsze dowiaduję o wszelkich spotkaniach klasowych w momencie, kiedy już trwają, bądź dzień po? >___>''. Jak się ma człowiek nie poirytować...? Ech... Nienawidzę portali społecznościowych o niczym, szczególnie naszej-klasy. Założy sobie człowiek konto tylko po to, żeby mieć kontakt z klasą jak jest coś do załatwienia, to zaraz trzeba sprawdzać 123 fora, bo inaczej się nic o niczym nie wie.
   Kolejna notka pojawi się zapewne w odległej przyszłości, bo coś nie mam powera, to żalenia się tu xD. Częstych aktualek szukajcie na.

Tablet pc

Rektor PWr Wita. Analiza, Algebra, Fizyka, Informatyka – Postawy programowania, Miernictwo, Counter-Strike.

  Korwin-Mikke vs. robert pedał biedron 15 hours ago
 • Podoba mi się film w @YouTube.z @silk_hq http://t.co/QXhaygat Faster than Busta Rhymes - MC Silk from Pol 23 hours ago
 • Podoba mi się film w @YouTube.z @rojov13 http://t.co/k1RlQDBF wlatca pieścieni - wideorecenzja 1 week ago

Kategorie

Najnowsze wpisy

 • Zapraszam na wombinke
 • Football Manager 2011 for PC ENG ISO FINAL !!!!!
 • Różnice pomiędzy pakietami UPC we Wrocławiu

MS Evangelizer

Celebrities, jak np. 2. Paris Hilton, 3. Christina Aguilera i nieśmiertelna ;) Pamela Anderson.

Jeśli chodzi o sprawy techniczne, to pierwsze miejsce zdobył "wallpaper", a za nim "kazaa" i "mp3".

Najpopularniejszym samochodem zostało Ferrari, kreskówką Simpsonowie, a najpopularniejszym sprzętem komputerowym był w 2004 roku Tablet PC.

Interaktywną flashową prezentację 2004 Year-End Google Zeitgeist można obejrzeć pod adresem: http://www.google.com/press/zeitgeist2004/index.html

22:06, exrain , Technologie
Link Dodaj komentarz »