O czym chcesz poczytać na blogach?

Szydełkowanie

Hundred Acre Wood | z życia na obczyźnie

Urodzinowym dla mojej siostry poszłyśmy na spotkanie szydełkowe, które okazało się jeszcze bardziej pozytywną akcją niż te bziki za bziki, na które chodzi w Warszawie. I choć szydełko nie jest może jej największą pasją, ale połknęła bakcyla optymizmu i spędziłyśmy naprawdę świetnie czas.
Jeśli chodzi o mnie to w szydełkowaniu widzę same zalety choćby takie, że można je połączyć z przyjemną rozmową czy spotkaniem z kimś  i jeśli rozmówca nie ma nic przeciwko mieć przyjemne z pożytecznym
Tak też zaczęłam swoją serwetę na stół z myślą o nadchodzącej Wielkanocy i kiedy spędzałyśmy plotkarskie wieczory z sis ja zaplatałam swoje myśli w ściegi, które mogę już robić z zamkniętymi oczami. Wyszło bardzo pastelowo, ale to może dlatego że dużo rozmawiałyśmy o dzieciach (wcale nie moich) ale co ma dla mnie największą wartość to serweta ta będzie mi zawsze przypominać o tym marcowym urlopie. I za to najbardziej kocham szydełkowanie

na szydełku

Prezent

 

Wymęczone i wysiedzone. Robiłam i robiłam, ale z efektu jestem zadowolona i mam nadzieję, że prezent się spodoba. :) Szkoda tylko, że muszę oddać coś, w co włożyłam tyle pracy i czasu. Ciężko się z tym rozstawać. A jeszcze ciężej nie mieć zajętych rąk. Szydełkowanie porządnie uzależnia. ;)


Pora się zabrać za coś nowego... Pomysłów mam kilka, ale najprawdopodobniej zacznę robić sobie jakąś bluzeczkę na upalne dni. Obiecałam zresztą, że się potem w niej sfotografuję. ;) W międzyczasie jeszcze kończę bieżnik dla mamy.  

21:36, jussi_m
Link Komentarze (4).

szydełko i inne robótki - Onet.pl Blog

Robótkowe blogi

 Bałaganik eve-jank
violetta
 Hania z Torunia
magdalenam1975
Robótki Ewci
Robótkowe bajdurzenie
 Co potrafią moje ręce i więcej
Pikselka
 Wyszło szydło z wora i zrobiło stwora
filum_lanae
 Kroowka
lady-szydełko
 lady-szydełko2
ewelina haft krzyżykowy
Robótki Zdzichy
 Ja kobieta
kasia_1011 poplątane nitki
jalucille-o robótkach i nie tylko...
 Robótki ręczne, szydełkowanie
 Poppy z Sosnowej
 LadyK
Mrówka

Jadzi ręczne robótki, szydełko i drutki - Onet.pl Blog

Z lnem), wyszły więc z niego dwie takie serweteczki,. To także na wzór dla Gabrysi, której mam wydziergać 12 serwetek pod filiżanki. Tylko że ona nie bardzo się śpieszy z tym kordonkiem do mnie (a kupiła go już  na początku grudnia). Umawiałyśmy się, że mi przyniesie zaraz po świętach, żeby zimą robić, ale cóż, jej sprawa. Jak przyniesie w marcu, to nie wiem, na kiedy jej zrobię, bo zaczną się już pikowania, siania kwiatków, pomidorów, papryki, i na pewno nie będzie czasu na szydełkowanie. Ale nie wszyscy są  obowiązkowi i słowni. A chce je mieć na Święta Wielkanocne. To niewiele czasu, zwa żywszy na fakt, że mam jeszcze inne obowiązki, nie tylko te "dziergane".

Ta jest troszkę większa, ok.34 cm

a ta ma ok. 28 cm, ale jest bardziej gęsta

Znalazłam jeszcze w szafie, podczas.