O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Sztuka

art folie |ärt fôˌli|

Ołtarz mariacki - zwiastowanie

Otwarty ołtarz na ruchomych skrzydłach ilustruje sześć Radości Maryi: od Zwiastowania po Zesłanie Ducha Świętego. Kiedy szafa jest zamknięta, płaskorzeźby przedstawiają 12 scen z życia Marii i Jezusa. Postacie przedstawione są w strojach z epoki, będąc obecnie znakomitym studium kostiumologii. Sprzęty domowe, naczynia codziennego użytku również są wierną kopią pierwowzorów.

Górna kwatera na prawym ruchomym skrzydle przedstawia ukrzyżowanie Jezusa.

Written by artfolie

18/03/2009 @ 00:35

Napisane w notatki

Tagi: analiza dzieł sztuki, architektura, architektura gotycka, artfolie, gotyk, historia sztuki, matura, matura z historii sztuki, notatki, notatki artfolie, notatki do matury z historii sztuki, rzeźba, rzeźba gotycka, sztuka, sztuka gotycka, sztuka gotyku

tribesman blog

Strona główna Amerykańska sztuka wymyślania oryginalnych tytułów

Sztuka ogrodów, Sztuka pozytywnego myślenia, Sztuka wróżenia, Chińska sztuka poprawiania krajobrazu, Sztuka życia we dwoje, Sztuka karmienia piersią, Sztuka kreatywnego życia, Sztuka gromadzenia energii wewnętrznej, Sztuka czytania z twarzy, Sztuka rozmowy przez telefon, Sztuka pozytywnego myślenia, Sztuka kobiecego orgazmu, Sztuka przebaczania,
Sztuka miłości, Sztuka przekonywania, Sztuka podstępu, Sztuka karmienia piersią, Sztuka nawiązywania pierwszego kontaktu, Sztuka walki językiem, Sztuka składania papieru, Sztuka kształtowania wizerunku, Sztuka zarządzania projektami, Sztuka grafologii, Sztuka wymowy sądowej,
Sztuka pewności siebie, Tybetańska sztuka rozpoznawania osobowości, Sztuka analizowania kodu, Sztuka dekorowania okna, Sztuka rodzenia, Sztuka współpracy z trudnymi.

usher blog

Które dodatkowo artyści łączą ze sobą, mieszają, eksperymentują, mówi się o tym jako o fuzji gatunków. Spotykamy też sztukę podziemną, alternatywną, skąd Kuspit wie, że nie ma w nich wyobraźni, że są masówką, że są banalne. Jest to uogólnienie. Książka ta nie powinna dotyczyć sztuki w ogóle, stała się ona zbyt szerokim tematem aby przewidywać czy tez oznajmiać w jakim kierunku powinna iść. A jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.  Autor daje subiektywny osąd, że jest ona(sztuka)  skończona i nic się już z nią nie da zrobić – zabrnęła w ślepą uliczkę.
Sztuka przecież nie może być jednolita, nie może być Tylko malarstwem, nie może być Tylko piękna, Tylko humanistyczna, Tylko warsztatowo doskonała. Czyż nie było by nudnie? Sztuka jest namacalną, materialną krystalizacją naszych odczuć, emocji, przeżyć (nie tylko estetycznych), całej rzeczywistości wewnątrz człowieka. Kuspit chce aby sztuką nazywane były tylko obrazy, pieczałowicie przygotowane, malowane dokładnie, estetycznie, oparte na dużych umiejętnościach manualnych. Nie zgadzam się, a co z obrazem namalowanym pod wpływem dręczącej nas emocji, szybkimi ruchami, niedbale ale wyraziście, kolorami.

Blog kysyprzemysl


-no bo dziecko się raduje.

Pni na to ty nie będziesz Mickiewiczem,
-siadaj dwójkę ci zaliczam.
Naucz pisać się normalnie,
-nie mów nigdy anormalnie.

A gdy się ja rozpłakałem
-jeszcze bardziej rymowałem.
Panią to nie rozumiałem,
-więc jej lekcji nie kochałem.
No a dzisiaj ma kobita,
-tam gdzie nie trza to się wtyka.
Gdy zasiadam do pisania,
-gada zginiesz z rymowania.

To co piszesz są durnoty, (6)
-nie rób z siebie tez idioty.
Po co tobie dziś nauka,
-czytać dziś to jest też sztuka

Weź się lepiej do roboty,
-nie pisz jakiś tam głupoty.
W Tobie widzę bratnią duszę,
-im szczęślwy ja ze wzruszeń.

Proszę adres daj mejlowy,
-wierszy wyślę Ci gotowych.
Co je kiedyś poskładałem ,
-i na dysku zapisałem.

Jak pokażesz je rodzicom,
-może także się zachwycą.
Jak poczytasz też i dziadkom,
-płakać będą łzą nie rzadką.

Stare czasy im przypomnę,
-a o Tobie nie zapomnę.
I napisze ja poemat,
-na wspaniały także temat.

Może będzie o miłości, (7)
.

Colors

Tezę, ale nawet nadaje jej mocniejszy wydźwięk. Parafrazując: trwoga to t y  l k o trwoga. Nieszczęście istnieje, nie możemy nic na to poradzić, możemy natomiast postarać się je oswoić i żyć dalej. W kontekście kilku ostatnich trudnych dla Polaków miesięcy – Jak trwoga to trwoga wydaje się być jedną z najbardziej wartych obejrzenia wystaw sztuki współczesnej roku.

Nastrój:
Kategoria: brak kategorii
tagi: sztuka recenzja
Komentarze (1), Dodaj

Sztuka użytkowa

niedziela, 6.lutego.2011, 10:32

G O R Ą C Y L Ó D

?Sztuka dla sztuki? ? mówiono w okresie Młodej Polski. Jeżeli zgadzasz się z tym powiedzeniem, to pojęcie ?sztuka użytkowa? może wydać Ci się takim oksymoronem jak, powiedzmy, ?gorący lód?. Czy sztuka może służyć do czegoś jeszcze, prócz zachwycania, szokowania i innych funkcji, które z założenia ma spełniać?
Sztuka użytkowa to pojęcie,.

O TEATRZE !

W realizowaniu swojej miłości do śpiewu bez względu na krytyczne głosy i drwiny. Krystyna Janda gra Boską Florence od czterech lat w swoim Teatrze Polonia, w 150 przedstawieniach wcieliła się w "trzpiotowatą" pełną zapału pozbawioną głosu śpiewaczkę. Premiera "Boskiej!" w Teatrze Polonia odbyła się 27 kwietnia 2007 roku. Wcale się nie dziwię, że "Boska" jest tak chętnie oglądana na deskach Polonii: ze sceny wyśpiewywana jest taka radość życia, że aż samemu się chce coś, gdzieś, jakoś. Chcę się wstać, iść, działać i realizować siebie. Terapia na całego. Tak wiem, naiwnie jest dzisiaj wierzyć, że sztuka może zbawiać, czy oczyszczać, a według Nietzschego nadzieja tylko wydłuża cierpienie, ale co tam.

 


Tagi: recenzja teatr
14:06, martarybarczyk , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 października 2011

Sztuka kochania

Moniś i moje bazgrołki....:D

Czym dla nas jest miłośc.........(oj mogłabym pisac i pisac....;p ale kazdy kuma o co chodzi:)p.s. życze wszystkim by dokonywali słusznych wyborów i by pamiętali, że to "sztuka istnienia w dwoje":))))))
"Miłośc nienawidzi zwłoki"tia...szczególnie w takich wypadkach, gdy jest to "trudna do ugaszenia substancja.Jest lęk???? 2007-09-06 "A czym jest lęk? Lęk jest wyłącznie sztuczka, trikiem  twojej wyobraźni piszącej scenariusze, które mogą się wydarzyć lub nie. Gdy czujesz się ze sobą bezpiecznie i doświadczasz równowagi.
Nie mogę się dać cierpieniu muszę wspierać sie tym co mam!
Szczęście to nie tylko coś co nam los daje ale i to czego nam nie odbiera
to cos do zrobienia ktoś do kochania i nadzieja nia coś!
Ale jednak to co mi się przytrafiło zabolało..czuję ze te jedne drzwi wiodące do szczeęscia zatrzasnęły sie na zawsze zastanawiam się też czy.

Bo prawdziwe uczucia nie potrzebują magii, aby rozkwitnąć....

Ale jednak- kochał i okazał wierność tej miłości. I ostatecznie poświęcił życie przez swoja miłość. To jest bardzo heroiczne!

Czy Lilly kiedykolwiek odwzajemniała jakieś uczucia do Snape`a?

J.K. Rowling: Tak, mogłaby nawet dojrzeć do kochania go miłością romantyczną ( na pewno kochała go jako przyjaciela), gdyby tylko Snape nie zadawał się z takimi ludźmi i tak bardzo nie kochał Czarnej Magii.

Czy Teddy Lupin jest wilkołakiem?

J.K. Rowling: Nie, jest Metamorfomagiem jak.Do Błędnego Rycerza, ponieważ już przy pierwszym hamowaniu uderzył twarzą o szybę.
- Cholera! Dlaczego ty umiesz spokojnie ustać na miejscu w tym szalonym autokarze? – zwrócił się do konduktora z wyrzutem.
- Widzisz… Na tym właśnie polega cała sztuka magii. A taka dygresja.. To gdzie was zawieść?
- Yyy….
- Na Pokątną – odpowiedziała Ginny.
- Na Pokątną? – zdumiał się Harry – Tam jest jakiś stadion?
- Troszkę w oddali… W sumie to należał kiedyś do mugoli,.

Sztuka dorastania

espace.blog

Rzeczywistości, plany, zamierzenia. Czyż nie są szczęśliwcami ci z nas, którzy tracą pamięć? O ile łatwiej by było zamykać rozdziały nie kojarząc, że człowiek przed nami to nasze dziecko. Żadnych zobowiązań, żalu żadnego, głębin tęsknoty. Nic. Poza jednodniowymi planami. Dzisiaj sztuka siadania, jutro pierwsze kroki, pojutrze egzamin ze znajomości rodziny.

Biorę jednak ten ciężar. I dziękuję losowi za każde doznanie, każdego człowieka, każde poczucie winy,.

Samego.

Ja się nie droczę z życiem. Nie odgrażam się.
Ja nie miewam sentymentów i dlatego tak trudno mnie kochać.
Bo cóż oznacza kochać? Oddać komuś siebie czy egzystować z immanetną wiedzą, że nawet jeśli się nie kocha, to się kocha.
Czuję coraz częściej dorastanie moich uczuć, większy w nich rozsądek i zbawienie trzeźwości umysłu.
W większości religijnych ksiąg stoi napisane "kochaj mnie tak jakbyś chciał być sam kochanym".

Ja się nie droczę z życiem. Nie odgrażam się.
Ja nie miewam sentymentów i dlatego.

Druga strona księżyca - Onet.pl Blog

Troskliwosci i opiekunczosci, wcielenie anioła. Jak on tego dokonał, no jak? To musiało byc naprawde ogromne osiągniecie, dowodem na to jest moje istnienie, jestem poprostu wscieleniem ogromnego sukcesu mojego ojca. Zazdroszcze mu tego niesamowicie, tyle kobiet w zyciu widziałem i do pięt zadna nie dorasta temu co mój ojciec zdobył. Niedosc ze ją poznał to sie z nią ozenił. No naprawde jest z niego gosc. Chce miec tak samo!!!!!!! Aaaaaaa!!! Dzien matki dzisiaj.
Chazy (01:31)
Inaczej po drugiej. Naleze do płaszczyzny meskiej czy mi sie to podoba czy nie i w moim przypadku polga to na penym etapie.  Poznac kogoś, rozkochac go w sobie, później samemu sie zakochac i dopiero później następuje coś co jednak chyba istnieje, miłość - stabilizacja, ale to jest dopiero sztuka, jeden mały błąd i nastepuje katastrofa, której sie boje. To nie jest łatwe, żyje!!!
Chazy (23:50)
1 komentarz

Blog modaimodelki

W dzisiejszych czasach znów powrócił sposób takiego ubierania się i dlatego uważam, ze dzięki temu możemy dowiedzieć się czegoś o naszych np. rodzicach, gdyż najczęściej bywa tak, iż gdy oni byli kiedyś hipisami to zaszczepili w nas pewne idee. Właśnie dzięki temu, gdy dorastamy mamy z nimi dobre kontakty, ponieważ pamiętają oni, ze kiedyś byli tacy jak my i myśleli tak jak my. Podobnie jest z innymi subkulturami, dzięki temu, możemy poznać i porównać sposób myślenia o różnych sprawach kiedyś i dziś oraz samemu zdecydować, co jest lepsze.·
Kolejnym argumentem może być fakt, iż w naszych czasach stają się modne style w sztuce sprzed wieków. Wiele zamożnych osób wydaje bardzo duże sumy pieniędzy na różne dzieła oraz antyki. Również w nowych budowlach wykorzystuje się elementy, które były modne przed wiekami i znów powracają. Sądzę, iż dzięki temu możemy poznać bliżej.