O czym chcesz poczytać na blogach?

Szpital rydygiera

Pielęgniarstwo na emigracji w Walii - Onet.pl Blog

I w UK. Czy wiecie na co się godzicie?

Kilka lat temu znalazłam się w Szpitalu Rydygiera w Bydgoszczy. Poddałam się leczeniu szpitalnemu na oddziale ginekologicznym. Przed wypisaniem ze szpitala poinformowano mnie iż mam udać się do pewnej sali szpitalnej gdzie ginekolog miał przeprowadzić ostatnie badanie celem ustalenia wyniku leczenia i wypisania ze szpitala. Kiedy weszłam na dużą salę to co zobaczyłam zmroziło mnie. Na środku dużej szpitalnej sali stała kozetka do badania.

Obserwowałam porody kobiet, które wogóle nie były pytane o zgodę na obecność uczniów.

W tej chwili studiuję pielęgniarstwo w Walii. Sprawa zgody pacjenta to ważny temat w tym kraju, temat z którego zdaje się egzamin. W UK taka sytuacja jak w szpitalu Rydygiera nigdy nie miałaby miejsca dlatego, że zlekceważenie sprawy zgody pacjenta może przyczynić się do utraty wykonywania zawodu pielęgniarki lub lekarza. Za każdym razem moja obecność przy zabiegu, badaniu jest konsultowana z pacjentem.

autoblografia

  
weltschmerz noworoczny.

o siódmej rano, pierwszego stycznia, topole pod szpitalem rydygiera wyglądają jakby im ktoś zrobił stopklatkę.
jakby ktoś unierochomil je podczas jakiegoś szaleńczego tańca.

a pod moim domem zupełnie biało.
to nie śnieg.
to zatrważająca ilość plastikowych kubeczków, które, prawdopodbnie ktoś wielce skrupulatny.

Sławomir Janusz Rajch - Onet.pl Blog

Być m. in.: opinie lekarzy z jakimi pracowała wcześniej w jednym z częstochowskich szpitali, a także pozytywne opinie i podziękowania ze strony jej byłych pacjentów.
   Doktor S. pracuje w zawodzie lekarza od lat. Zanim trafiła do pajęczańskiego szpitala pracowała m. in.: w Szpitalu im. L. Rydygiera w Częstochowie. Z pisemnych opinii, jakie nam przedstawiła wynika, że była tam szanowaną i cenioną lekarką.
   Startując do konkursu na ordynatora oddziału wewnętrznego w Pajęcznie Janina S. wykorzystała tę nieposzlakowaną opinię. Wygrała konkurs. Prócz opinii i dużego.Jako lekarz odznacza się niezwykle wysokimi kwalifikacjami zawodowymi i etycznymi, co owocuje doskonałymi efektami w leczeniu pacjentów oraz bardzo dobrym porozumieniem na linii lekarz - pacjent - rodzina pacjenta (...).''
   Zaś w opinii ordynator oddziału chorób wewnętrznych tego samego szpitala czytamy: (...) Pracując w oddziale systematycznie podnosi kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w kursach, sympozjach, konferencjach czy zjazdach. (...) Pomagała mnie wypromować 35. lekarzy na pierwszy stopień specjalizacji z chorób wewnętrznych oraz 13. lekarzy na specjalistów drugiego.

O Gabrysi słów kilka

Bez sił, no bo jak tu być w formie skoro przez ostatnie 2 miesiące jedynym moim sportem był spacer do toalety i z powrotem. Jestm już tak duża, że zastanawiam się czy któregoś dnia nie zaklinuję się w drzwiach.

21:59, mszarwark
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 lutego 2012
6 grudzień 2011 w mikołajki powrót do szpitala

 

 

Aparaturę dla wcześniaków – gdyby nie daj Boże coś się zadziało zajmą się maluszkiem. Na Izbie Przyjęć nikt specjalnie nie przejmuje się moim problemem, widać, że to dla nich chleb powszedni. Najbardziej irytuje mnie lekarka, która mnie bada – nie rozumie dlaczego nie zostałam w Rydygierze, że nie powinni mnie tutaj w Matce Polce przyjmować, widać, że te dwa szpitale maja jakiś konflikt. Pani doktor robi mi ogromną łaskę, że zostaję przyjęta. Jadę na oddział perinatologii i ginekologii- robią mi pierwsze badanie KTG, pobierają krew, zakładają kroplówkę z.

...JeStEm JeSzCze ZaKoChAnA rEsZtKaM! bEzSeNsOwNeJ M!LoŚc! ...

Tak polowa osob nie wie o co chodzi hehehe , ale trzymajcie kciuki. =]NaP!sAŁa PrZeZ ŁzY skomentuj a JeJ sMuTeK zRoZuM!aŁo (2) dUsZyCzK!
2004-01-16 ...::: ! S!ę StAŁo :::... 13:11:04

hmmmm..... i doszło do tego ze .... wyladowalam w szpitalu =/ wiem nie mam sie czym chwalic tzn ja sie nie chwale tylko pisze to co sie dzieje.wtorek 13.01.2004 okolo 10 tabletek i JAZDA !!wyladowalam na toksykologi w szpitalu im.Rydygiera.tabletki wzielam przed polskim i po jakis dwoch godzinach zaczela sie megasna jazda i praktycznie od tamtej pory czyli od 11:30 nie wiem co sie ze mna dzialo do okolo 18.podobno siedzialam w szkole i mowilam rozne glupoty i rzeczy ktorych napewno bym nie chciala powiedziec hmmm wiem pojebane =/ ale.

Notebook dziada kalwaryjskiego - Onet.pl Blog


20 listopada 2004
Pieśń o chorej służbie zdrowia.

20 listopada 2004 r.

 

Szpital im. Rydygiera w Krakowie uruchomił telefon antykorupcyjny. Dyrektor szpitala zapewnia dzwoniącym pełną anonimowość i ma nadzieję, że w ten sposób zostanie przywrócone wzajemne zaufanie pomiędzy lekarzem a pacjentem. Nikt się nie nagrał. Podobny telefon, uruchomiony w Szpitalu Uniwersyteckim –.

W oczekiwaniu na Dziubelka... - Onet.pl Blog

Tym tygodniu. Ale udało się. Zapisaliśmy się znowu do Naszego Pana Doktora od USG. Zatem kolejna próba podejrzenia Dziubelka będzie jutro wieczorem. Oczywiście damy znać, co i jak, o ile wogóle jakoś  .

Udało mi się porozmawiać także z Panią Położną na temat Szkoły Rodzenia i wyboru szpitala, która generalnie mnie uspokoiła. O ile nie będzie jakiś przewidywanych komplikacji, to spokojnie mogę uderzać do Rydygiera, a jeśli nie mam ochoty na Szkółkę (a nie mam, bo Tatusiek raczej nie da rady uczestniczyć, a za fotel Sako dziękuję — mam w domu), to nie muszę. Wystarczy jak sobie mądre książki poczytam i zaufam instynktowi. Podobno tak najlepiej. I fajnie, bo już myślałam, że jakaś wyrodna.