O czym chcesz poczytać na blogach?

Szpital bielański

blog konserwatywno-narodowy - Onet.pl Blog

28 listopada 2011
Otrzymałem

PIKIETA!!! - czwartek 1 grudnia 2011r. o godz. 14.30 przed głównym wejściem do Szpitala Bielańskiego w Warszawie

 

W pierwszy czwartek grudnia spotykamy się o godzinie 14.30 pod Szpitalem Bielańskim, aby znów stanąć w obronie dzieci z Zespołem Downa, które są tam zabijane.
Chcemy.

uwaga nadchodzę

następne

Na falach życia - Onet.pl Blog

Na wariackich papierach. Siła Wyższa daje mi wiele rożnych doświadczeń. Począwszy od najbardziej dramatycznych i bolesnych, po wyżyny emocjonalnych doznań. Wszystko zaczęło się tak na dobre 12 kwietnia kiedy to rozchorował się Zbyszek - starszy brat mojej żony – Eli. Karetką na sygnale pojechał do szpitala bielańskiego z ciężką chorobą serca. Małe rokowania mu lekarze dawali a on jednak pomalutku zaczął powracać do zdrowia. Wszystko by może było dobrze gdyby nagle nie pogorszył się mocno stan zdrowia jego młodszego brata – Waldka. Waldek już od jakiegoś czasu zmagał się z zaniedbanym nowotworem.

Blog Arjano

Bywa na autostradzie, zjazdem w prawo… Te współistniejące na małej przestrzeni widoki zakodowały w mojej podświadomości wniosek, że widoczny po prawej stronie klasztor to zakon tyniecki. Cóż… Postanowiłem ostatecznie doświadczalnie przekonać się o lokalizacji tynieckiego opactwa i bielańskiego eremu. Drogowskazy do Tyńca przeprowadziły nas pod autostradą, na jej jednak lewą stronę, nad Wisłę, gdzie na wapiennym wzgórzu zbudowano w 1044 r. opactwo benedyktyńskie.

Początkowo na wzgórzu istniały drewniane zabudowania, w XI wieku wzniesiono tu kamienną bazylikę,.Się tuż przy trasie przejazdu. Kierowca rusza, za jakiś czas auto wymyka się spod kontroli, uślizguje się tył i samochód uderza w ludzki mur. Lecą w górę buty, osoby się przewracają, jest 5 rannych. Najciężej poszkodowanego zabiera wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Rzeszowie, pozostałych karetki odwożą do bliższego szpitala w Przemyślu...
Nie szukam winnych, wskażę tylko na konieczność podporządkowania się pewnym regułom podczas organizacji imprez samochodowych. Jest to sport specyficzny, niebezpieczny, szczególnie dla widzów.