O czym chcesz poczytać na blogach?

Szlachta

Wszystko o paziach, giermkach i rycerzach! - Onet.pl Blog

     (Goniec; 08.04.2009)
  • 16. Paź, giermek, rycerz i inne słówka w j. angiel... (Goniec; 13.03.2009)
  • 15.Najważniejsze wyznaczniki etosu rycerskiego (Goniec; 21.02.2009)
  • 14. Kształtowanie się etosu rycerskiego (Goniec; 07.02.2009)
  • 13.Etos rycerski (Goniec; 07.02.2009)

30 lipca 2009
19. Kawaler - tytuł szlachecki.
Kawaler – łac. Equitus, Eques, franc. chevalier, ang. – knight, niem. Ritter – tytuł niższej szlachty, zazwyczaj stojący tylko powyżej szlachty nieutytułowanej.

We wszystkich językach źródłosłów wskazuje na związek z koniem, z jazdą konną, ponieważ tytuł wywodzący się ze średniowiecza był używany jako podkreślenie rycerskiego pochodzenia szlachty.

W niektórych monarchiach tytuł kawalera otrzymywało się automatycznie przy przyjęciu do orderu odpowiedniej rangi. Jest to wciąż praktykowane we.

Blog abrax777

Urodzeń pod tytułem SEX jest grzeszny,nawet istniały ścisłe instrukcje co do pozycji oczywiście misjonarskiej i ograniczona liczba dni w miesiącu do 14 oile
nie byliśmy wtemczas chorzy lub nasza żona nie miała cyklu miesięcznego. Co gorsza okrzykneli sex grzesznym bo jeśli są żecze typu sex i gromadzenie dóbr kture my będąc naturalnie ludżmi musimy wykonać a kościół nazwie je grzechem to my poczujemy się winni i przyjdziemy się wyspowiadać i BÓG zbiera napiwki od sumia parafian w postaci opłat za msze ktoś gdzieś musi się mylić Poza tym oskarżenia o czary byl ŚWIETNYM pretekstem do pozbywania sie niewygodnych świadków i szlachty bo jak myślicie kto przejmował majątek szlachty oskarżonej o czary oczywiście watykan który w ten właśnie sposób órusł w potęgę.Po tym wszystkim mój system wierzeń i wartości legł w gruzach.Po prostu nie mogłem w to wszystko uwierzyć.KTO TU JEST SZATANEM???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zaczełem poszukiwać innej religji kturaby zregenerowała mojego zdruzgotanego ducha i psychikę. Zaczełem praktykować buddyzm i yoge,itrwałem w tych naukach przez kolejne dwa lata i muszę przyznać że odnowiłem ducha i zregenerowałem ciało.Lecz i w tych wszystkich naukach odkryłem fausz bo co mi z obietnic.

Dawid Konrad W. - Onet.pl Blog

Się na temat felietonu Jacy z nas Polacy?...; felietonu, który planowałem uzupełnić drugiem, traktującem o pojedynkach, ale mój nawyk odpowiadania na komentarze, które na tem blogu są rzadkiem zjawiskiem przekonał mnie do udzielenia odpowiedzi uprzedzającej drugą część.

XVIII wiek był okresem, gdy Rzeczpospolita przeżywała kryzys. Głównem problemem nie było jednak to, że sąsiedzi wtrącali się w sprawy naszego kraju - problem stanowiła demokracja szlachecka, która jak każda inna prowadzi do katastrofy. Tę katastrofę spowodował fakt, iż prawo głosu posiadała szlachta nie posiadająca majątku, nazywana gołotą lub zaściankiem.

Te dwa określenia tylko pozornie oznaczają to samo - gołota to szlachta uboga, zdemoralizowana i gotowa za worek miedziaków sprzedać ojczyznę. Zaścianek zaś, to szlachta uboga, ale pracowita, odważna i honorowa - nieskromnie przyznaje się, że sam wywodzę się z takiej szlachty.

Gołociarz na sejmie, gdy tylko usłyszał, że zostało uchwalone coś, co jest na niekorzyść jego "mecenasa" krzyczał "Veto" - i postanowienia całego sejmu szlag trafiał. Brak możliwości podejmowania decyzyj przez państwo doprowadziło do anarchii, a terytorium, na.

Splamiona tęcza

 

Kolejnym terminem słowa : "Szlachta" jest na dzisiejsze czasy ktoś lojalny - uczciwy. Mogę śmiało powiedziec, że ktoś zupełnie przeciwstawny do powyższej osby opisany. Przede wszystkim : Ktoś dobry. Tak to znaczy właśnie byc szlachetnym. Szanujący obywatel swoje życie i życie ludzi obok, którzy są bogatsi / biedniejsi. Co wcale nie oznacza, ... "Jestem szlachetny, bo kocham Cię za to, że gdy byłem biedny, Ty pozostawiłeś mnie na mrozie". Lecz jest to ktoś, kto wybaczy "głupotę". Co wcale nie jest łatwe. Maniery to nie wszystko - liczy się każdy gest.

 

Jak krompla myśli, odłączonych od stada,
Bez szans na życie, jak dusza w ciele,
Ucieka do nikąd, gdzie serc jest gromada,
Jak ostatnie słowo to dolina wyrzaleń.


Dolina wyżaleń

 

Teraz pragnę porównac, albo raczej pokazac, jak Szlachta z czasów wcześniejszych lat wyhodowała się dziś : Człowiek, który : Kradnie,.

InTeRnEtOwE PoWtÓrZeNiA wIaDoMoŚcI********* - bloog.pl

  
ZAJĘCIA POSZCZEGÓLNYCH STANÓW W RP.:

duchowieństwo:sprawowali posługę kapłanską,prowadzili szkoły i szpitale,zajmowali się ubogimi,uczestniczyli w sprawowaniu władzy.

 

szlachta:zarządzali folwarkami,brali udział w wojnie,sprawowali władzę.

 

mieszczanie:handel,rzemiosło

 

chłopi:uprawa ziemi

  

 

USTAWY ANTYMIESZCZANSKIE:

-zakaz noszenia bogatych szat,

-zakaz nabywania dóbr ziemskich,

-kontrola cen,wyrobów rzemieślniczy przez szlachte,

-zakaz sprawowania wysokich urzędów

  

USTAWY ANTYCHŁOPSKIE:

-PODLEGŁOŚC SĄDOM SZLACHECKIM,

-OGRANICZENIE WOLNOŚCI OSOBISTEJ,

-OBOWIĄZEK PANSZCZYZNY

  

babababababababab

Często zwykłe Harpie z pierwszej lepszej mitologicznej czytanki, wciąż są jednak, mimo wszystko kobietami.
Ładnie pachną
Ładnie się uśmiechają
Odgarniają co chwilę włosy, jakby chciały przybliżyć
Jego   p r z y j a c i e l s k i e    myśli do siebie.Zazdrosne kobiety, słusznie myślicie, że wasi chłopcy marzą o nich. Marzą o Harpiach.
Bowiem, ileż można z lizakiem chodzić do łóżka.Bujać to my panowie szlachta
Bujać to my panowie szlachta
Bujać to my panowie szlachta
Bujać to my panowie szlachta
Bujać to my panowie szlachta

yoleska 2009-07-06 13:40:34
skomentuj (0)
Let me see you stripped"Ci, co kochali się w Małgorzacie, nie liczyli sie, natomiast ci ktorych pokochalaby - jeszcze sie nie urodzili"


A. DumasTo tak jak z całkowitym zaćmieniem słońca, długo się nim nie interesujesz, a gdy w końcu zapragniesz je obejrzeć,.