O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Przejdź do wyników poniżej

Szkolenia

Agencja SEDNO - Jedyne takie szkolenia - Onet.pl Blog


06 października 2011
Ciągle o kryzysie...
Przeglądając prasę, natknęłam się na wywiad Artura Osieckiego pt."Cel Unii to wzrost zatrudnienia" przeprowadzony z László Andor, komisarzem UE ds. zatrudnienia, spraw społecznych i włączenia społecznego, zamieszczony w gazecie "Rzeczpospolita"
Wywiad porusza kwestie przyszłości, gdy Europa stanie na nogi.
"(...)od 10 do 20 proc. osób, które przeszły szkolenia finansowane z EFS znalazło pracę w okresie pół roku po ich zakończeniu. Te wskaźniki są relatywnie niskie (...) Nie oznacza to jednak, że marnujemy czas i pieniądze, bo na pewno za rok czy dwa, gdy nadejdzie ożywienie, wykorzystanie tych pieniędzy zaowocuje wzrostem zatrudnienia.(...)"
Przyznam, że artykuł był ciekawą odskocznią, od ogarniętej CZARNYM KRYZYSEM prasą. Natłok i natężenie tego tematu na łamach gazet (i innych mediów) sprawia, że chętnie sięgamy po inne pokrzepiające tematy, choć na chwile zaszczepiające w naszych umysłach, choć iskierkę beztroski. Jest to o tyle niebezpieczne, że brak jakichkolwiek działań, nie pomoże nam w przezwyciężeniu tego.

DUALEVENTS Integracja ekstremalnie skuteczna

Takich jak ogłoszenia w prasie, honoraria dla doradców personalnych czy czas menadżera poświęcony sprawdzaniu przydatności kandydatów, istnieją również tzw. koszty odroczone, mogące powstać w przyszłości. Koszty te wiążą się na ogół z zatrudnieniem nieodpowiedniego pracownika, jego małą wydajnością, częstą nieobecnością czy marnowaniem materiałów. Stąd wynika, że pozyskiwanie pracowników powinno być dokładnie zaplanowane i odbywać się profesjonalnie. Korzystniejsze może okazać się zainwestowanie w skuteczne metody rekrutacji i zdobycie właściwej kadry, niż oszczędzanie przy doborze metod i ponoszenie kosztów odroczonych związanych z niekompetencją pracowników. szkolenia integracyjne. 

Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
 • szkolenie
Autor(ka):
silesiapaintball
Czas publikacji:
środa, 04 kwietnia 2012 17:03

Opcje

Szkolenia bhp różne informacje i przmyślenia

Temat napisali także na Usługi bhp warszawa Na temat Usługi bhp warszawa to też niezłe infoTagi: bhp usługi bhp usługi bhp dla firma Usługi BHP Warszawa
12:09, blogowaniebhp
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 marca 2012
Szkolenia BHP
Tym razem temat nieco inny niż poprzednio. Aczkolwiek wszystko kręci się wokół jednego. Szkolenia bhp

Jeśli z powodu naruszenia zasad BHP lub z innych powodów nasz pracownik ucierpi w wypadku przy pracy to jako pracodawca jesteśmy zobowiązani sporządzić dokumentację powypadkową. Stosowne dokumenty należy również dostarczyć do ZUS - żeby nasz pracownik mógł uzyskać świadczenie z tytułu ubezpieczenia wypadkowego. Teraz o czymś innym.

Czy warto zajmować się wszystkimi sprawami w własnej firmie? Jasne, że można trochę oszczędzić prowadząc samemu rachunkowość i zajmując się sprawami BHP. Jednak musisz pamiętać, że nasz czas jest cenny - można go przecież wykorzystać na pracę w firmie. Oprócz tego chciałbym napisać także o:

.

Szkolenia

Pracodawca. Z tego też względu szkolenia dla firm bardzo często są pokrywane także z innych środków pieniężnych, jak na przykład z funduszy istniejących w unii europejskiej. Z kolei, jeśli to pracodawca pokrywa pełne koszty szkolenia wówczas przyznać pracownikowi podnoszącemu kwalifikacje zawodowe dodatkowe świadczenia. Takimi świadczeniami mogą być na przykład elementy, jakimi jest pokrycie opłaty za kształcenie, przejazd, czy też potrzebne mu do nauki podręczniki. Wielu pracodawców, jeśli szkolenie odbywa się poza siedzibą firmy płaci również koszty zakwaterowania pracownika, który uczestniczy w szkoleniu. Dodatkowo każdemu pracownikowi, który korzysta ze szkolenia należy się także urlop szkoleniowy, jaki może uzyskać za zgodą swego pracodawcy. Najczęściej jest to urlop bezpłatny, lecz może mieć on także pełne wynagrodzenie, jakie otrzymuje za wykonywaną pracę.08:54, szkoleniabiznes
Link Dodaj komentarz »
Urlop szkoleniowy

Każde szkolenie, jakie dziś istnieje i jest organizowane związane jest z podnoszeniem pewnych.

Szkolenia dofinansowane

Fundusze Europejskie

Postarać się o finansowanie na wyprodukowanie i wykorzystanie swojego inoowacyjnego rozwiązania. Dotacje mogą zostać wydane na zakup niezbędnego sprzętu, patentów. Jeśli potrzebujesz przestrzeni do realizacji swojego rozwiązania, masz sposobność użyć pieniądze na kupno zabudowań , czy działki budowlanej. W zakresie funduszy unijnych możliwe mogą stać się dofinansowane także świadczenia doradcze, badania czy finansowanie pracy w projekcie.

Tagi: dotacje unijne fundusze europejskie
14:43, tfesa
Link Dodaj komentarz »
Archiwum
Luty 2011
Marzec 2011
Kwiecień 2011
Maj 2011
Czerwiec 2011
Lipiec 2011
Ostatnie wpisy
 • Dotacje Unijne w promocji!
 • Konkurencja na rynku – ...
 • Dotacje Unijne przepustką do ...
 • Dotacje unijne w praktyce ...
 • Innowacyjna Gospodarka w ...
 • Dotacje Unijne w praktyce cz.2
 • IV Forum Funduszy Europejskich
 • Dotacje unijne - Praktyka
 • Dotacje Unijne - Szkolenia
 • Dotacje Unijne - Zmiany

Questus

NetworkedBlogs
Blog:
Questus - platforma rozwoju biznesowego i marketingowego
Topics:
marketing, biznes, szkolenia
 
Diploma in Marketing CIM CIM Award Ceremony Diploma in Hospitality and Tourism Marketing dyplom egzaminy EPP Facebook Gdynia inauguracja Kraków Królewski Instytut Marketingu liderzy marketingu marka marketer marketing neuromarketing Professional Diploma in Marketing questus Radziejowice Robert Kozielski rozwój społeczność studia podyplomowe Szczyrk szkolenia szkolenia dofinansowane szkolenie marketing The Chartered Institute of Marketing trendy marketingowe Trójmiasto turystyka Twitter Warszawa warsztaty warsztaty questusa Warsztaty strategiczne wiedza zarządzanie Łódź