O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Szkoła

ursus-klasa2a.blog

Gazetkę ścienną, szkolny serwis radiowy itp. Pod opieką nauczycieli w szkole organizowane są debaty uczniowskie na aktualne tematy społeczne i polityczne. Uczniowie uczestniczą w dyskusjach internetowych, prezentując wypracowane w klasie stanowiska lub wnioski z przeprowadzonych w szkole dyskusji

1. Dlaczego wybraliśmy to zadanie?
Żyjemy w czasach gwałtownych przemian. Początek XXI wieku niesie nowe wyzwania, którym trzeba sprostać. Młodzi ludzie powinni starać się zrozumieć współczesny świat, by łatwiej było im w nim funkcjonować. Każdego dnia za pośrednictwem mediów bombardowani jesteśmy ogromną ilością informacji. Szkoła powinna wyposażyć ucznia w umiejętność ich selekcjonowania, porządkowania i rozumienia.

2. Osoba odpowiedzialna za przygotowanie sprawozdania - szef zespołu zadaniowego, oraz członkowie zespołu zadaniowego
imiona i nazwiska szefa i członków zespołu zadaniowego
Halina Brodzik- nauczycielka języka polskiego Członkowie zespołu zadaniowego: Halina Wnęk-Garbaty- nauczycielka historii i WOS Elżbieta Korczak- nauczycielka historii i WOS Iwona Jamiołkowska- nauczycielka języka polskiego

3. Co wynikło z ankiety "Jaka jest nasza szkoła"?
Pytanie dotyczące naszego zadania brzmiało:Pomagać zrozumieć.

waldorfskość/ szkoła waldorfska w Poznaniu - Onet.pl Blog

Nam wszystkimświęty spokój .Może Ty Kasiu nie masz co robić i bierzesz sobie za punkt honoruuprzykrzać wszystkim życie alr my mamy prace i Rodziny i na głupoty nie mamyczasu. Poza tym jeśli tak dobrze znasz się na psychologii to powinnaś wiedziećże najgorsze co może być to stosowanie zlepków wielu różnych metodpsychologicznych i pedagogicznych. Każdy rodzaj szkół (może poza państwowymi)opiera się na jakichś konkretnych zasadach  i nie miesza ich z innymi .(tukłania się znajomość zasad psychologii a nie tylko poszczególnych fragmentówktóre akurat Tobie pasują) Jeśli nie możesz tego zrozumieć i zaakceptować zasadrządzących szkołami Waldorfskimi to po co zapisałaś Swoje (zresztą bardzo miłe)dziecko."

Generalnie na wątpliwości atak i wykluczenie - metody sekciarskie.....
kika (20:39)
Skomentuj
Pismo do Szkoły Waldorfskiej w Poznaniu

zadziwienia

Mojej klasy w gim przeniosła sie dziewczyna z prywatnej szkoły, i tam jest totalne zbiorowisko bananów). to może na tyle.

w sumie to wszystko zależy od klasy, wszędzie się czegoś nauczysz, jeśli będziesz chciała, ale liczy sie też prestiż szkoły- bo inaczej będą na Ciebie patrzeć, jak będziesz miała w CV napisane, że uczęszczałaś do szkoły im. Kazimierza Wielkiego a inaczej, jak uczęszczałaś do szkoły im. Stefana Batorego [...] i nawet to 'ciśnięcie' na jakiś przedmiot nie będzie obowiązywało, bo pracodawcy nie znają się na tym, a w sumie nikogo to nie obchodzi, ale jeśli nazwa szkoły jest znana, jako że szkoła dobra, etc, to uwierz mi, też inaczej patrzą.

no w końcu elitarnosć.

3. forumowisko http://www.forumowisko.pl/topic/166092-jakie-liceum-w-warszawie/

przejrzeć dokłądniej tę stronę


z tego, co widziałam wszystkie szkoły, gdzie próg jest pow. 120-130 pkt są w miarę przyzwoite. Zawsze można poszukać dodatkowych info w internecie, albo wybrać się na dzień otwarty :)

proste kryterium, czyli odpowiedni próg punktowy

4. wizaż.pl

też dokładnie obejrzeć, tam jest wszystko

Ja kończyłam liceum 3 lata.

polska szkoła

Zalewa jak widzę co ludzie z tym pięknem na codzień robią.

 • Obawiam się, że wiele osób, które dziś wypowiadają się na temat polskiej szkoły (czy to publicznie, czy prywatnie), tak jak Pan – ma obecnie bardzo niewielki kontakt z “żywą szkołą” – jak to Pan ładnie określił. Podzielam Pana zdanie, że “uczyć się to najpiękniejsza rzecz na świecie”. Niestety polska szkoła często już z pięknem edukacji niewiele ma wspólnego. Sam proces uczenia i nauczania – z konieczności – w codzienności szkolnej często spychany jest raczej w tło. I dlatego uważam, że to jest ten moment kiedy trzeba bić na alarm! Bo “żywa szkoła” jest już zdecydowanie zbyt żywa (w pejoratywnym znaczeniu oczywiście) – oby rzadko stawała się martwą poprzez śmierć ofiar (takich jak uczennica z Gdańska), w pewnym sensie, systemu szkolnictwa publicznego w Polsce.

  Owszem, zgadzam się z Panem, że nauczyciele nigdy nie umieli i dziś wciąż nie potrafią (mimo, że jest to normalną, a wręcz modną.

 • Zapraszamy do relacji z cyklu imprez Hel 2010 !

  Panem Lechem Powolnym, Bonjem i resztą. Naprawdę szkoda było nam opuszczać to miejsce, które przez te cztery dni bardzo polubiliśmy. Ludzie tutaj nauczą windsurfingu choćby pingwina, a poza tym są bardzo mili i pozytywnie nastawieni.

  Projekt Hel 2010 w Szkole Zdrowia dobiegł końca ale odwiedzajcie nasz blog i portal, aby dowiedzieć się o kolejnych wojażach ekipy Lans24.pl!

   

  Tagi: hel Jastarnia kitesurfing lans24 Projekt Hel 2010 Szkoła Zdrowia windsurfing
  12:34, hel2010 , Sport/Rozrywka
  Link Dodaj komentarz »
  niedziela, 15 sierpnia 2010
  Lans24.pl przedstawia: Szkoła Zdrowia - Zdjęcia z Dnia 3

  Przed Wami kolejna super paczka zdjęć z wyjazdu ekipy Lans24.pl na Hel. Zobaczcie jak wyglądał trzeci dzień pobytu w Szkole Zdrowia w obiektywie aparatu.

  1) Bonjo w całym.

  Narodowa szkoła magii i czarodziejstwa Vivalt

  Swoje. – Dokończyła pospiesznie. Widząc zaciekawienie na twarzach współrozmówców kontynuowała bardziej zdecydowanie. – Niewinnie tworząc armię młodych, zdolnych magów.
  -Myślisz o... – Z rosnącym zapałem Minasli patrzyła, jak koleżanka przytakuje. – Na hipogryfa, to świetny pomysł! Ja jestem za!
  Nevon przez chwilę patrzył na nie w niezrozumieniu, po czym energicznie rzekł:
  -Działajmy, jeśli...
  -Ależ my będziemy działać – Przerwała mu obłaskawiającym, serdecznym tonem wódmistrzyni – Stworzymy szkołę magii...

  Tak narodził się VIVALT – pierwsza polska szkoła magii i czarodziejstwa. Jej nazwę utworzono ze zbitki łacińskich słów: „skrzydła”, „słodki smak” i „życie”, na znak tego, iż ojczyznę ocala młodzi, że zazna Polska słodyczy wolności, życia, gdy rozwiną oni skrzydła.

  Zamek, którego budowa za sprawą Nevona Voldena została rozpoczęta natychmiast rósł w oczach. Na cichej polanie, wśród tajemniczego lasu powstawała twierdza żywiołów, ośrodek wiedzy i nadzieja na przyszłość.
  Nevon Volden – człowiek niezwykle pewny siebie stworzył w baszcie północnej dom, dla podobnych sobie, dom ognia – IGNIN. Miały.

  Auto szkoła Łódź

  Dojechać środkami komunikacji miejskiej.

  Nowa auto szkoła na Teofilowie 2011-05-10 Na początku roku zapadła decyzja o polepszeniu warunków w jakich kształcimy kierowców. Popularność wynikająca z naszej wysokiej skuteczności sprawiła, że dotychczasowa sala wykładowa stała się zbyt mała!

  Dziękujemy za zaufanie! Jako jedyni możemy pochwalić się bezstresowym sposobem nauki jazdy w Łodzi

  Auto szkoła Łódź Teofilów na teraz nową salę wykładową. Zainwestowaliśmy w najnowszy sprzęt multimedialny jednak nie wszystko uległo zmianie! Cieszymy się, że przyjazna i życzliwa atmosfera została utrzymana i udziela się na każdym etapie kształcenia kierowców.

  Zapraszamy zatem na kursy nauki jazdy na Teofilowie. Oto nowy adres Auto szkoły:

  Auto szkoła Łódź Teofilów

  ul. Rojna 19

  91-001 Łódź


  Auto szkoła.

  Szkoła uczuć

  ponadtym.blog

  O tym, żeby obejrzeć z nim ten film hehe
  I Kuba dzwonił,  w sumie to się ucieszyłam. Ten koncert 27 będzie dużym wydarzeniem przypuszczam.
  Musze sie uczyć no...

  skomentuj (0)

  szkoła 2008-09-13 11:23:23

  przegina....
  co za dół......

  skomentuj (0)

  nie... 2008-09-13 22:09:43


  Tęsknię choć wiem, że nie powinnam


  co ja czuję? czemu mi przykro?
  ta samotność mnie dobija
  tak samo jak udawanie , że wszystko jest dobrze
  nie znam już odpowiedzi na niektóre pytania

  skomentuj (0)

  boję się uczuć ! wiem wiem... odkrywcze 2008-09-27 11:48:46


  Nie mam czasu
  List do Ciebie ....

  Lepiej będzie to olać i zostawić jak inne sprawy. Jeszcze tylko kilka dni i potem inne życie.
  Znów uciekam
  Pociąg.

  Severus Snape i .... - Onet.pl Blog

  Coś do niego mówił. Po chwili jednak zwrócił się do mnie:

  -Witam Anno, nazywam się Albus Dumbledore. Jestem dyrektorem szkoły znajdującej się w Anglii. Jest to szkoła dla utalentowanych dzieci – ponieważ szczytem arogancji byłoby nie odpowiedzieć, uśmiechnęłam się i rzekłam:

  -Bardzo mi miło pana poznać.

  Być np. Hermioną. Z nią blogi prowadzą inne cudne istoty i tow sumie po przeczytaniu ich zapragnęłam znów pisać o tym człowieku, który(uwaga spoiler) okazał się cudnym i jak to napisać, dobrym w pełnym tego słowa znaczeniu, niestety nie mogącym poczuć uczuć takich jak miłość, dobro, zaufanie od strony innych ( prócz Dumbeldor’a). Smutne to, ale takie jest życie. Heh.-::<<

   

  Lustrzany las...

  Ktoś się zbliżał, wstrzymali powietrze, wpatrując się w bukowe drzwi. Kroki ucichły. Popatrzyli po sobie zaniepokojeni. Kate jeszcze nigdy nie czuła w sobie takiego wachlarza uczuć.
  - Musimy stąd wyjść!- zaproponował Carter prostując się. Drzwi otworzyły się niczym w zwolnionym tempie. Widok chłopaka który na pewno nie znalazł się.Odwrócił się do grupy asystentów za furtką.
  Między chłopakami zapanowało zamieszanie. Do ich uszu dobiegały jedynie strzępy informacji tj. " dawne dzieje" "Jen" i "szkoła". Dziewczyny próbowały doszukać się jakichś powiązać ale bezskutecznie. Przy furtce panowało coraz większe napięcie. Jeden z chłopaków złapał Kilmera za ramię tłumacząc coś ze zdenerwowaniem. Na co on, wyraźnie nie zadowolony wyrwał się mówiąc coś, na co wszyscy skamienieli. Wskazał na nas i pobiegł w stronę szkoły.
  - Oni muszą być w szkole!
  Wyszeptała głośno Jane doznając wewnętrznego oświecenia. Mary miała już jej coś powiedzieć na temat sytuacji.

  Książki - notatnik

  Pierwsza powieść młodego ( rocznik 1975 ) autora obliczona była – jak się powszechnie dziś uważa - na wywołanie szoku. „Bidul” pokazywał życie 10-letniego Borysa „wychowywanego” przez dom dziecka. Swoista szkoła życia : przemoc fizyczna i psychiczna, wymuszony na dzieciakach seks, pijaństwo, ogólna demoralizacja – to wszystko dotykało głównego bohatera niejako pośrednio. Bo dzięki wewnętrznej sile – miłości do książek, malarstwa – dzięki.

  Pod niebo życiowymi celami nie gubili
  z oczu wartości rzeczy kruchych, będących w naszym najbliższym otoczeniu. Abyśmy nie byli obojętni wobec historii ukrytych w kufrze wspomnień, wobec ludzi wokół nas,
  z których każdy stanowi cały wszechświat uczuć, emocji, potencjalnych możliwości. Abyśmy zawsze szukali swego miejsca w życiu, oswajając je na swój własny, indywidualny sposób.
  15:02

  Szkoła wyrzutków

  Ewa ;)
  Zdjęć mam jeszcze więcej bo chyba z 250 a to jest tylko skrót, jeści chcecie jakieś to piszcie;]

  Gniady, Siwy, Mały i Bohun


  a na koniec
  KLUB WYRZUTKÓW

  ewqaaa 2007-08-13 21:11:34
  skomentuj (7)


  końcówka
  Wakacje juz się kończą. Jeszcze tylko tydzień ;p Pozatym to wakację były jak dla mnie beznadziejne. Nad morze pojechać mi się chce. Już dwa lata tam mnie nie było, a tak jeździłam co roku. Ehh...Odrapanymi ścianami i dziwną spłuczka w klozecie ;p. Sama będę musiała wszytko robić, dobrze, że chociaż będę mieszkałą z tatą. Nie będę miała tych ładnych ścian w pokoju, które sobie sama wybrałam, wygodnego łóżeczka i pucharów postawionych na regale... I Soni :(. Jedyne co będę miałą to dobra szkoła, fajny profil, lecz to chyba mało w porównaniu do szczęścia na Pogodnej?  galop na tą 'zła' strone
  zajebiste moje miny, nie wiem ale zawsze skacze z tak.

  Los nie zawsze daje to czego pragniemy - bloog.pl

  A ona do nieba sięga
  Niestrudzona wołam Cię
  Rozmarzona płynę gdzieś

  hao patrzył się na mnie z uwielbieniem, poczym przysunął się do mnie i nasze usta złączyły się w delikatnym pocałunku.
  .....................
  narazie tylko tyle przepraszam za nie pisanie długo opo. ale szkoła ;(  sami rozumiecie. następna notka nie obiecuje że jutro ale się postaram.
  Podziel się:
  Trackback: http://bloog.pl/id,3940449,trackback

  komentarze (2) | dodaj.

  Niemogłam niestety tak stać. wyrwałam się z jego uścisków i popędziłam w stronę lasu. weszłam na polanę na której kiedyś ćwiczyłam walkę wtem poczułam że ktoś przykłada mi miecz do szyji.
  -powiedz gdzie jest obóz hao!- poznałam ten głos, obruciłam się i niepomyliłam się to był marco z wyrzutków.
  -prędzej zginę.- krzyczałam.lecz on odpowiedział mi łagodnie i spokojnie
  - to się da załatwić.
  -zostaw ją!!- to był hao. marco rzucił mnie do tyłu, a tam złapali mnie inne wyrzutki losu. patrzyłam się chwilę na hao poczym usłyszałam jego głos w myślach.
  - dlaczego nie.

  Szkoła uwodzenia

  Opisy na gg. Różne. Fajne.

  Twoja ręka na moim kolanie, moja ręka na Twojej twarzy. Tak dla równowagi bejbee ;*

   

  Wystarczyło tylko to, że na jakiś czas wyłączyłam telefon, a Ty stawałeś na głowie by dowiedzieć się co się stało.

  Daj spokój, to tylko miłość.

   

  Zawsze będziesz mój, bo nigdy nie zabronisz mi marzyć.

   

  Kochajmy ludzi, bo tak szybko pierdoli im się w głowach.

   

  Obrabiasz mi dupę, bo zazdrościsz? Skarbie jakaś niedojebana jesteś czy jak?

   

  kiedyś łączyła nas wielka miłość, dziś jedynie ta sama szkoła.

  Odczytamy co w was tkwi...

  Urodą:

  „Nie będzie żadnego machania różdżkami... - szepnął profesor [Snape]. Nellie drgnęła. Był taki seksowny. - A oto nasza nowa gwiazda. Eleanor Riddle. Nigdy nie podejrzewałbym Sami-Wiecie-Kogo o spłodzenie tak pięknej niewiasty”

  „Jej nowe koleżanki z dormitorium szły za nią w odległości pięciu metrów. Uwielbiały pannę Riddle, ale jednocześnie bały się jej. (...)Chłopcy z roku posyłali jej tęskne spojrzenia, ale ona nie zwracała na nich uwagi”
  c) posiada tzw. charrakterrek:

  „Nellie tupnęła glanem. Szkoła zatrzęsła się w posadach”

  No cóż: Bo czarne glany są naprawdę funny. Czarna załoga nosi je na nogach;]
  d) jest niezwykle utalentowana:

  „O Sevie ukochany,
  Tyś mym natchnieniem być,
  O tobie wierszę piszę,
  Nie mogę bez ciebie żyć!”

  Oto próbka poetyckich zdolności Nellie. Jednak na tym nie koniec: doskonale śpiewa, tańczy, uwodzi, jest najlepsza w legilimencji, pluciu, siedzeniu na kibelku, trzepotaniu rzęsami – żadna dyscyplina nie sprawia jej trudności. Cudowne dziecko cudownych rodziców;)

  Szkoła policyjna

  jogobella123 blog

  Dobrze jestem już prawie zdrowy dziś na 2 lekcjach były zawody w ręcznej było fajne, bo ze 2 lekcje odpadły:))). No i jak się czujecie przed WEEKENDEM, bo ja super 2 dni do szkoły i weekend. Poniedziałek wtorek środa rekolekcje czwartek piątek szkoła i sobota niedziela WEEKEND. Jutro, moze gdzieś pójdę i dam, jakie kawały i zdjęcia do jutra.narra

  Komentarzy: 0 Również.
  Czwartego dnia pijak przychodzi do sklepu a kasjerka
  - Pół literka?.
  - Nieee, lepiej już to wino bo po wódce to mnie dupa boli


  Podchodzi chłopak do policjanta, a ten go zagaduje:
  - Podoba Ci się chłopcze mundur policyjny?
  - Jasne...
  - A podoba Ci się czapka?
  - Tak...
  - A pałka podoba Ci się?
  - Jest suuuper
  - A chcesz zostać w przyszłości policjantem?
  - Proszę pana, ale ja się dobrze uczę...


  Dwóch Szkotów spotyka się w.

  Blog biedna40

  2011-12-15  Moja córka bardzo rano wstaje do szkoły, bo autobus od nas jest już o 6.30. Wstaję do niej, robię herbatę. Nie była w szkole już ze trzy dni. Nie chce jej się tam chodzić, a ja to rozumię. 
  Teraz szkoła jest inna niż za ''komuny''. Nauczyciele biorą dużą pensje i tylko udają mocno zaangażowanych( zawsze są wyjątki, ale to nie o nich.) 
  Mąż kupił swojej mamie do pokoju antene na której ma być kilka dodatkowych programów, ale narazie o tym się nie przekonamy z tego.Nie zamątował jej na dachu. Do takiej pracy trzeba być trzeżwiejszym. On nie ma już 20 lat.
  Rozmyślaliśmy z mężem i zachodzimy w głowę, co takiego podoba się mojemu synowi w tej Rudzie Slązkiej. Może dziewczyna, chociaż córka twierdzi, że ona jest nieładna i głupia. Jest w szkole policyjnej, ale chyba nie chce pracować w zawodzie policjanta. Rozmawiałam z tą dziewczyną we wrześniu ubiegłego roku. Spotkałyśmy się przy okazji gdy odwoziliśmy syna do akademika, gdzie miał spędzić najbliższe trzy lata. Niestety zrezygnował. Obecnie jest na politechnice we Warszawie. Dowiem.

  "Twój romans stulecia dobiegł końca. Królewicz nie wróci. Nikt nie wyrwie cię pocałunkiem ze złego snu.." - Onet.pl Blog

  Nikt się nie zgłosił. Ciszę przerwał dopiero Chris- miły brunet, siedzący przy naszym stoliku, którego dzisiaj poznałam.
  -Renesme, masz z kim iść na bal?
  Lissa gwałtownie wstała i prychnęła. Była cała czerwona ze złości.
  -Co?! Posłuchaj mnie!- skierowała się do mnie.- To moja szkoła a ty chodzisz tu dopiero jeden dzień! Przestań szpanować! To ja jestem ta naj!- krzyknęła i wybiegła ze stołówki. Jej klonica pobiegła za nią i kiedy tylko zamknęły się za nimi drzwi całą stołówka ryknęła śmiechem. Nagle usłyszałam za sobą ciepły baryton:
  -Hej...

  XXXNessieXXX (17:04)
  3 Mały Deszcz

  19 March 2010
  Rozdział IV

     Siedziałam w policyjnym radiowozie i jechałam do jakże zapuszczonej dziury jaką jest Forks. I co najgorsze.

  Diary of Broken Dreams

  Napisali chociaż kilku esów... Zwierzamy się sobie nawzajem... Mówił mi o wszystkim poczynając od np kiedy idzie sie z dziewczyna spotkać czy co ma jej kupić do tego co na kolacje je... Z mojej klasy ja chyba to najbardziej przeżywam... kiedy tylko pomyślę o nim to od razu płaczę, nieważne czy to szkoła czy kościól... Heh... jeśli się nie obudzi ze śpiączki to sobie tego nie wybaczę...


  A oto wcześniej wspominany artykuł o tym wypadku:  Po służbie "w służbie"

  Sprawcę wczorajszego wypadku, który potrącił samochodem 16-letniego.Jak się okazało za ja jego kierownicą siedział 42- letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy, ponadto posiadał zagraniczne prawo jazdy. 42-latek został zatrzymany do wyjaśnienia, obecnie przebywa w policyjnej izby zatrzymań. Poszkodowany w wypadku 16-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do miejscowego szpitala.
  Wkrótce 42-latek odpowie za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia.


  ^^ Bardzo mi sie nie podoba jak opisali ten wypadek, ale cóż... Bo.