O czym chcesz poczytać na blogach?

Szkodniki

winogrono

Zakazana. W krótkim czasie zakaz uprawy tych mieszańców, jako psujących wartość win europejskich, został wprowadzony także w innych krajach. W Polsce sadzenie winogron jest OK. Jednak po stosunkowo nie długim czasie, najpierw w roku 1954, a później w szerszym zakresie w roku 1970 zakaz ten ograniczono. Obecnie hodowla mieszańców czyni postępy – nowe mieszańce dalszych skomplikowanych formuł są coraz lepsze, sadzenie winorośli. Sadzenie winogron, któe są one masowo uprawiane w Ameryce Północnej, a obecnie na coraz większą skalę także i w Polsce. Należy się spodziewać, że do mieszańców w ogóle należy przyszłość (główne zalety to odporność na mrozy, szkodniki, choroby pochodzenia grzybowego i bakteryjnego). Oprócz USA i Kanady, hodowlę takich mieszańców prowadzą kraje byłego ZSRR, W ęgry, Niemcy oraz inne, na mniejszą skalę.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

blog Michaliny - Onet.pl Blog

Kampanii wyborczej, od północy obowiązuje w całym kraju tzw.cisza wyborcza. W niedzielę będziemy wybierać nowe władze samorządowe w miastach,powiatach,gminach. Mam nadzieję,że świadomość polityczna Polaków jest na tyle dojrzała,że zagłosują w tych wyborach też mądrze,z myślą o przyszłości naszego kraju,miasta,wsi.

Prezes i PiS ciągle czują się władzą naszego kraju,wysyłając do USA Annę Fotygę i Antoniego Macierewicza w sprawie uzyskania pomocy  wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.Ręce opadają i nie tylko...! Prezes znowu zaskoczył odwołując się do pamięci zmarłego brata Lecha obecując Mu,że będzie realizował Jego testament. Mówiąc o tym w tych dniach przedwyborczych, jest to nic innego jak granie na emocjach części przyszłych wyborców. Ach prezesie,prezesie...

Tak więc do urn i mądrze skreślać!!!

Lew (13:07)
komentarz

13 listopada 2010
Ach te szkodniki...

Blog Tomasz0330Komentarzy: 16 Noworoczne Przemyślenia... 2009-01-03 Zaczął się Nowy Rok – Tak, wiem, to żadna nowość, szczególnie, gdy mówi się to w trzecim dniu tegoż właśnie roku. Jednak przyznać się musze szczerze, że wciąż jestem w stanie jakiegoś wewnętrznego uśpienia, rozleniwienia. Jest tez coś, co niczym mały szkodnik, zakłóca i podgryza mój wewnętrzny spokój. Tym małym szkodnikiem, jest ogromna ilość wolnego czasu, jaką nagle otrzymałem. Chociaż źle- to nie wolny czas mi przeszkadza, a powód jego otrzymania-, czyli, tzw. Miesięczny postój w pracy ( przynajmniej na razie, takie są prognozy)
Niby nie powinien być to powód do narzekania, gdyż dzięki tej sytuacji zmęczony nie jestem, niewyspany tez nie, ale straciłem coś, co jest dla mnie bardzo ważne, - czyli stabilizacja i pewność następnych dni. Nie lubię stanu takiego zawieszenia, w którym nie wiem, w którą stronę to wszystko dalej pójdzie…?
Hmmm…?
Ok.!
Wystarczy tego marudzenia i narzekania!!! Przecież to nie jest koniec.

When we dance, angels will run and hide their wings

Znaleźć kogoś, kto by był tej przysięgi godny. Jeśli się uda możemy żyć długo i szczęśliwie.

W ramach dobrego znaku mam zasłoniętą twarz i zdjęcie w samotności...Komentarzy: 1 Szkodnik 2009-01-11 Miałam plan na notkę, ale nie mam już. Miało być słodko, bo z Kochaniem, ale nie będzie, bo wspólne zdjęcie szlag trafił.

Będzie inna notka inne zdjęcie.
Szkodniki... Mają różne kształty i rozmiary. Psują nasze życia na różne sposoby. Na początku, są ledwie irytujące. I staramy się je ignorować. Ale jeśli nie potraktujemy ich poważnie... Mogą stać się bardzo niebezpieczne. Dla niektórych, śmierć może się wydawać najłatwiejszym wyjściem. Ale problem szkodników polega na tym, że to co pozostawiają, jest równie niebezpieczne.


SZKODNIK
Komentarzy: 1 Znalezione nie kradzione

test dla Voyagera

Że na wyspie daleko od wybrzeży Chile, na której wylądował rozbitek będący pierwowzorem powieściowego Robinsona Crusoe, w ciągu ostatnich 10 lat wymarło osiem gatunków roślin.

Ale nie tylko na półkuli południowej zmiana klimatu pociąga za sobą radykalne zmiany w środowisku; rejon ciepłej pogody stopniowo przesuwa się na północ, a wraz z nim coraz bardziej na północ przesuwa się zasięg pewnych gatunków zwierząt i roślin, zagrażając lokalnej roślinności.

W Anglii klimat zmienił się na tyle, że mogą tam rosnąć odporne na suszę śródziemnomorskie drzewa i rośliny, ale też wraz ze zmianami pojawiły się owady szkodniki dotąd tam nie występujące, ponieważ nie mogły przetrwać zimowych mrozów.

Tony Kirkham, dendrolog ze słynnych Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew w południowo-zachodnim Londynie, zauważył, że śródziemnomorski szkodnik, szrotówek kasztanowcowiaczek, atakuje i w końcu zabija kasztanowce.

Podczas gdy susza i szkodniki zaczynają zagrażać rodzimym gatunkom, nowe warunki klimatyczne na położonych coraz bardziej na północ terenach zaczynają "podobać się" takim drzewom jak australijskie eukaliptusy, turecka leszczyna i ambrowce z USA.

Brytyjski minister ds. zmian klimatycznych Ian Pearson powiedział, że.

Deratyzacja Warszawa - bloog.pl

środa, 01 lutego 2012 11:37

Żadna osoba nie przepada za owadami, za szczurami i za chorobami, jakie przenoszą. Często te ostatnie żyją sobie spokojnie w piwnicy, nie widzimy ich, ale jednak mamy świadomość, że są. Możemy je efektywnie zwalczyć, co w wyniku da nieograniczone i bezpiecznie korzystanie z piwnic, spiżarni i komórek. Odpowiednia deratyzacja warszawa stosując nowoczesne metody potrafi zwalczyć wszystkie szkodniki. Warto nie zapominać o czynniku zdrowotnym, który dzięki czemu wystąpi. Tak samo jest z insektami. Nie powinniśmy akceptować je, wystarczy dezynsekcja warszawa, żeby nasz dom, nasze mieszkanie było od nich wolne. Podziel się:
Tagi: deratyzacja, dezynsekcja
Trackback: http://bloog.pl/id,330807276,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

czwartek, 12 kwietnia 2012

Licznik odwiedzin:  10